Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów

113
30.11.2019
Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerów
fot.Michał Skroboszewski
Na ul. Grobla Św. Jerzego przed godz. 9 doszło dziś do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Około 50-letnia kobieta została zabrana do szpitala. Policjanci najprawdopodobniej zatrzymają prawo jazdy kierowcy mercedesa. Zobacz zdjęcia.

Jeden z samochodów zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, a kierowca jadący sąsiednim pasem nie zatrzymuje się i dochodzi do potrącenia. Niestety w Elblągu do tego typu wypadków dochodzi często. Taki scenariusz miał miejsce i dziś na przejściu dla pieszych z drogą rowerową na ul. Grobla Św. Jerzego.
   Około 50-letnia rowerzysta przejeżdżała przez jezdnie od strony parku w kierunku ul. Wyspiańskiego. Niestety, została potrącona przez kierowcę mercedesa, jadącego lewym pasem.
   Poszkodowana kobieta została zabrana do szpitala. Na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności wyjaśniające dokładne okoliczności tego potrącenia. W rozmowie z nami przyznali, że najprawdopodobniej zatrzymają prawo jazdy kierowcy mercedesa.  

ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zabrać na zawsze. Ilu codziennie widzę idiotów co wyprzedzają przed przejściem albo wymuszają pierwszeństwo na skrzyżowaniach równoległych gdzie nie ma znaków. 90% myśli, że jak jedzie prosto albo na jego drodze jest lepszy asfalt to ma pierwszeństwo.
xxxxxxxxxx (2019.11.30)
Nie na przejściu dla pieszych, a na przejeździe dla rowerów. Jeśli byłoby to na przejściu dla pieszych wtedy to kierowca mercedesa byłby poszkodowany.
Tomasz85 (2019.11.30)
Do xxxx... Słuchaj każdy wyprzedza i będzie wyprzedzał skoro biedni kupują tylko auta z silnikiem od 1.4 do 1.6 najlepiej jeszcze diesel zeby oszczędnie bylo to przez takich sa wypadki bo zamulaja i drażnią innych kierowców. Ja mam ponad 300 koni i zawsze bede wyprzedzal zamulajacych.
(2019.11.30)
Nie .jeżeli jeden z pojazdów zatrzymał się żeby ustąpić pierwszeństwa to drugi pojazd ma obowiązek zrobić to samo.
???? (2019.11.30)
Zaraz, zaraz... Co robiła rowerzystka na przejściu dla pieszych???
MAxi (2019.11.30)
Gdzie jest policja, pokazuje się dopiero po fakcie, a powinna stać w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadkow przynajmniej kilka godzin dziennie. A zabranie prawa jazdy nie jest karą, powinno być zabranie auta i wysoka grzywna
(2019.11.30)
Zrozumiesz dopiero jak jakiś „baran” z 400 końmi zwinie ci kiedyś z przejścia dziecko albo żonę do krainy wiecznych łowów.Dla tępaków którym wszyscy zamulają wymyślili tory wyścigowe a ulice w mieście są dla normalnych użytkowników którym nie spieszno odwiedzać bliskich na Dębicy.wspolczuję Ci mocno przyjacielu
Donald (2019.11.30)
???? Tak, ale w razie wypadku/kolizji z rowerzystą na przejściu dla pieszych nie ponosi winy za owe zdarzenie, ewentualnie mandat za omijanie/wyprzedzanie na/przed przejściem - co może zrekompensować sobie pozwem cywilnym przeciwko rowerzyście za uszkodzenie auta. Jest bardzo duża różnica prawna między przejściem a przejazdem dla rowerów.
Tomasz85 (2019.11.30)
To ty jestes ten od matiza ? To ja ci współczuję. To myślisz ze jak ktos ma 400 koni to jeździ gorzej niz te z małymi silnikami? Ktos kto umie panować nad takim potworem powniem być dla ciebie mistrzem i twoim guru !
(2019.11.30)
Na zdjeciu widać że to przejazd rowerowy a się pyta co tam robiła rowerzystka
korba666 (2019.11.30)