Czas na quiz. W wojskowym klimacie

15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego. Z tej okazji nasz najnowszy quiz jest związany wlaśnie z żołnierzami. Sprawdzimy między innymi, jak dobrze znasz jednostki wojskowe, stacjonujące w naszym regionie.


Spacerkiem po Żuławach

W naszym dzisiejszym quizie zapraszamy Was na wakacyjną wędrówkę po Żuławach. Odwiedzimy między innymi: Węgle - Żukowo, Markusy, Stalewo, Żurawiec i Raczki Elbląskie. Życzymy dobrej zabawy.


Quizowe podsumowanie lipca

Kolejna sobota to kolejny quiz na portElu. Tym razem sprawdzamy, na ile śledziliście wydarzenia w Elblągu w lipcu.


Co ty wiesz o elbląskiej scenie teatralnej?

Nasi czytelnicy Teatr Miejski im. A. Sewruka znają pewnie dobrze. A co było wcześniej... Pytamy o okres od 1945 r. do czasu, kiedy elbląska "wybiła się na niepodległość". Pytamy o przedstawienia, ważne daty, postaci. Zapraszamy do zabawy.Co Ty wiesz o sportowych imprezach w Elblągu?

Dzisiaj sprawdzamy Waszą wiedzę na temat sportowych imprez, organizowanych w Elblągu. Niektóre z nich na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń i z roku na tok przyciągają wielu startujących i kibiców. Powodzenia!


Letni spacerek po powiecie elbląskim

Tym razem w naszym quizie zabierzemy was na spacer po powiecie elbląskim. Odwiedzimy jego najbardziej urokliwe zakątki i poznamy zabytki. Pytamy m.in. o Wioskę Smerfów, Cesarski Kamień, pałac w Dawidach, czy Krainę Buka. Życzymy dobrej zabawy!


Quizowo, czerwcowo, rymowo

Sobota = quiz na portElu. Tym razem pytamy o sprawy, o których w minionym miesiącu można było poczytać na naszej stronie. Ponownie pytamy rymami...


Czas na quiz! Okoliczne ciekawostki

Zapraszamy na wycieczkę po okolicznych miejscowościach. Zajrzymy do tych bliżej Elbląga i do tych trochę dalej. Zapytamy o ciekawostki m. in. z Malborka, Braniewa, Pasłęka, Fromborka. Co wiecie na temat okolicznych miejscowości?


Spacerkiem po Elblągu

W najnowszym quizie przyda się znajomość topografii Elbląga i spostrzegawcze oko. Pytamy o rzeczy mniej lub bardziej oczywiste, które można spotkać podczas spacerów po mieście.


Nad wodą

Letni wypoczynek zwykle kojarzy się nam z długimi podróżami do miejsc oddalonych o setki kilometrów od domu. Ale nie zawsze musi tak być! Dzisiaj w naszym quizie pytamy o miejsca nad wodą w naszych okolicach, gdzie możemy odpocząć. Zapraszamy do zabawy!