Wybrany wątek opinii
Tylko po co? Głównie inwestorzy z Ostródy i Iławy, a czasem z Trójmiasta zacierają ręce na ewentualny zysk budowy klocków pośrodku niczego na obrzeżach miasta. Problem bezrobocia, infrastruktury, ludności powinien wieść prym jeśli chodzi o zarządzanie tym miastem. Zamiast tego zarząd miejski Elbląga woli bez namysłu stworzyć kolejne osiedle pośrodku niczego. Gdzie szkoły, autobusy, przystanku, sklepy w okolicy? Nie ma.
Do moderacji
Odpowiedz
40
14
@Racjonalista - Na tym polega rozbudowa miasta najpierw bloki potem sklep, kościół, przystanek, może jakiś zakład pracy potem szkoła a w przyszłość może nawet tramwaj, no cóż ale według ciebie postawmy tam najpierw szkołę i butelkomat
Do moderacji
Odpowiedz
25
25
@Racjonalista - Niedaleko jest duże osiedle na Łęczyckiej i nowe powstaje w stronę Dębicy, ojej tam nie ma szkoły pewnie dzieci siedzą cały czas w domu
Do moderacji
Odpowiedz
25
6
Za komuny gdy budowano osiedla to od razu budowano szkoły, przedszkola, sklepy... Jakoś budują ciągle te osiedla, a mieszkańców w Elblągu ubywa. Interesujące...
Do moderacji
Odpowiedz
28
9
Siedzą w autach w korkach na Bema, zaś straż pożarna nie może wjechać do centrum. Gratuluję myślenia.
Do moderacji
Odpowiedz
27
11
@Racjonalista - ale komuny już nie ma
Do moderacji
Odpowiedz
7
0
Ja bym bardzo chciał zobaczyć te budowanie szkół, bo o ile kojarzę, przez ostatnie kilkadziesiąt lat miasto nie zbudowało żadnej szkoły XD
Próchnik od ponad 20 lat jest włączony do miasta jak i Dąbrowa, a dzieciaki dalej wstają wcześnie rano i lecą na autobus żeby jechać do szkoły nad jar lub innej. Tak więc coś nie do końca jest tak jak mówisz.
Do moderacji
Odpowiedz
15
3
Najpierw stojak na rowery, salon fryzjerski i sklep osiedlowy.
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
@Rafall - Ważne żeby w tym sklepie były podstawowe produkty, może być Borys; )
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
@Racjonalista - Bezrobocia? W dzisiejszych czasach każdy młody chce być influencerem na YT także o czym tu mówisz, jakim bezrobociu. P i zarabiać 20tys/mięs. Ptrzebuja masę ludzi do GE od produkcji po biuro, a chętnych jak na lekarstwo bo już 6500brutto dla człowieka bez żadnego doświadczenia, czy wykształcenia na początek to jest stawka poniżej jego godności. Za dużo ferdka kiepskiego chybaxl wesxlo.
Do moderacji
Odpowiedz
7
3
Dziesięć lat temu Wójcik płacił 3 minimalne /mc a ty się dziwisz że teraz nie ma chętnych do pracy za pensję niewiele wyższą od najniższej możliwej ?
Do moderacji
Odpowiedz
7
1
@Tak pis wstał z kolan - Serio a ludzie sie tak skarzyli ze nadgodzin nie placi?
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@Racjonalista - Masz. demencję i uwiąd starczy??? Takie bajki dzieciom opowiadasz :-)))
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Racjonalista - A po co buduje się mieszkania? Komunistą jesteś i elbląskie firmy widocznie zajęte czymś innym. Problem bezrobocia a oni budują. O masz Ci los. Myślenie się kłania.
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
@Racjonalista - Co Ty możesz wiedzieć o komunie? Budowano dekadami dzielnice. Blok, blok, blok. Budżetami branżowo. Był czas na szkoły i był czas na przedszkola. Jak ogarniasz w ogóle. Całe Matejki Topolowa chodziło do SP2 a bloki stoją od lat 80tych. A tam gdzie masz Ogrody to słonie się pasły kiedy cyrk przyjeżdżał. A poza ogródkami działkowymi nie było nic.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Racjonalista - Nie odnotowano pożaru bez dojazdy Straży Pożarnej. Korków nie widziałeś w aglomeracji pokroju Gdańska czy Warszawy. Dwa razy w ciągu dnia kilka świateł poczekasz i nazywasz to dramatem. Tylko każdy myślący wie, kiedy Dywizja wyjeżdża z pracy czy Skarbówka to można uniknąć natężenia ruchu.
Do moderacji
Odpowiedz
4
0
Jak boomer piszesz. Zobacz na olx czy pracuj. pl ile tej roboty... Nigdy GE się nie ogłaszało. GE to chyba jakiś rodzaj schizofrenii przechodzi. Raz redukuje etaty, a raz szuka ludzi do roboty. Ja pamiętam robotę w Elblągu.6 miesięcy na bezrobociu, a następnie robota za najniższą krajową w śmieciówce. Skoro takie zajebiste stawki GE oferuje, to dawaj mi namiary ziomek na tą pracę.
Młodzi nie chcą być influencerami, chyba bommerskiego ścieku się nasłuchałeś...
Pracodawca szuka człowieka z 20 letnim doświadczeniem, grupą niepełnosprawności co najmniej w stopniu umiarkowanym i statusem studenta/ucznia.
Przekonaj pracodawców, aby zaczęli młodych zatrudniać...
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
No mieszkałem obecnie w jednej z aglomeracji... Elbląg to tylko kilka ulic na krzyż więc w 10 minut powinienem te zadupie objechać.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Potrafiono za komuny z pogorzeliska wojennego zbudować od zera miasta, wsie... Zobacz w statystykach ile budowało się za Gierka, a ile obecnie. Co z tego, że nie czekasz na przydział w mieszkaniu 10-20 lat skoro zaciągasz kredyt na 30 lat na spłatę kawalerki na którą oddajesz ponad połowę wypłaty? Nie patrz na średnią zarobków, a na medianę zarobków. Większość ludzi pracuje za najniższą albo otrzymuję tylko 2-3 stówy więcej niż najniższa... A nie daj Cię Panie Boże jak masz w ogóle dzieci to bank Ci kredytu na mieszkanie nie udzieli, nie wspominając o tym, że ciężko obecnie jest otrzymać umowę pracę na czas nieokreślony... Ot cały dobrobyt... Za złotówkę Zanech sprzedali. Nie ma Zamechu to nie ma Elbląga.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Racjonalista - Komuna była jakaś była, ale myślało systemowo/państwowo, a tu deweloper myśli o swojej kasie nic więcej. Nie interesuje go szkoła, przedszkole, tam nawet placu zabaw nie bedzie dla dzieci tykkonze 2 zjeżdżalnie i tyle. Te nowe osiedla są nastawione na jak największą ilość bloków/mieszkań i totalne wymagane przepisami minimum na parkingi i te pseudo place zabaw.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0