A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Dzisiaj na ogrodzeniu, jednej ze szkół widziałem napis: "Judasze, sprzedaliście swój honor i uczniów za Broniarzowe srebrniki". Wszystko w temacie. I niech żaden belfer nie mówi że strajkiem dla uczniów bo się zsikam z tej obłudy.
Ktoś napisał, że strajk nauczycieli niczego nie zablokował, bo egzaminy odbywają się bez problemów. Czyżby? Przecież on ostatecznie zablokował nasz system edukacji. Strajk ten wykazał, że tak państwu jak i sporej grupie społeczeństwa nie zależy na odpowiednim jego funkcjonowaniu poprzez zapewnienie odpowiednich programów nauczania i wysokiego poziomu wiedzy nauuczycieli godnie wynagradzanych za realizowany proces edukacji. No cóż jednak towarzysz Wiesław miał rację, że Polacy nie lubią się uczyć, a nauczycieli traktują jak osobistych wrogów. Od tego czasu tyle wody w Wiśle przepłynęło, a tu nic się nie zmieniło. A nawet nie tylko, że wzrosła liczba takich osób to jeszcze stała się ona coraz aktywniejsza i do tego uzurpuje sobie prawo wydawania wyroków obwiniających środowisko nauczycielskie.
I tu trafiłeś jak kula w płot. Jestem osobą ,która skończyła dwa kierunki studiów i bardzo lubię się uczyć. A ta sytuacja pokazała ,ze nauczyciele nie są jednak niezastapieni. Poza tym wielu nauczycieli,którzy mówią ze szanują i kochają dzieci pokazali tym strajkiem ze tak nie jest.A strajk nie jest o zmianę programu nauczania tylko o pieniądze. Ludzie nie są tacy głupi i wiedza o co tak naprawdę walczycie.
Jaki ukłon? Może łaska? Czy zapominanie kto finansuje pracowników budżetowych jest celowych skrótem myślowym? Nikt w okresie od przemian nie zadbał o edukację, łącznie z P. Broniarzem. Teraz wielka opozycja uzurpuje sobie prawo do krytyki na czele z ZNP. Ot zanik pamięci i cynizm politycznych karierowiczów.
Polacy to w większości nieuki i charakteru raczej patologicznego, a w szczególności Elblążanie. Obecna władza rozdziela, a raczej rozdaje pieniądze w sposób patologiczny i części społeczeństwa to się bardzo podoba zwłaszcza tzw "roszczeniowcom" Ale obrzydliwość tej władzy i tych wszystkich klakierów polega na tym, że zamiast rozwiązać problem, to stawiają sobie za punkt wątpliwego honoru zohydzić, upodlić wmówić suwerenowi polityczny charakter strajku itd. Najgorsze jest to, że połowa swołoczeństwa robi to samo, zapominając, że oni traktują tak nie tylko nauczycieli, lekarzy, sędziów, ale przyjdzie i na was kolej, wtedy będziecie przytakiwać, czy skamlać? Jesteśmy wrednym narodem, począwszy od zaborów aż do strajków sierpniowych zawsze Polak Polaka z przyjemnością upodlał. Każdy chyba do szkoły chodził i powinien się solidaryzować z nauczycielami z wyjątkiem forumowego głupka pod tytułem "przechodzień: to wyjątkowy cep.
Czy w portelu macie lustra??? Jak wegorze wijecie sie z tymi nauczycielami. Bardzo popieracie strajk a z drugiej strony musicie wychwalac wlodazy miasta z po ktorzy zapewnili bezproblemowe egzaminy. Obiektywizmu brak a i odwagi nie uswiadczysz. Pospolita miernota. Do majowki strajk musi sie zakonczyc nauczyciele maja wykupione wczasy i nie zrezygnuja z nich.
Wielu nauczycieli nie jest zrzeszonych w ZNP i nikt nie dał się zastraszyc, to dobrowolne. Niestety, w tym kraju żadne próby rozmów nie dają skutku, więc czasem trzeba zastosować inne metody. To przykre że rząd w ogóle do tego dopuścił, by nauczyciel musiał wybierać. "Ciemna masa" słucha ślepo tych bzdur w TVP i w to wszystko wierzy..
I nie oceniaj człowieku kto jest prawdziwym nauczycielem, bo nie masz bladego pojęcia o tym zawodzie.
Nikt was wspiera . Nikt was nie szanuje i najważniejsze nikt wam nic nie zapłaci . Samorządy udowodniły , że obejdą się bez was teraz rodzice wam udowodnią ,że wasza rola jest zupełnie nieznacząca w kształceniu .Tylko otwieracze klasy .
@Gosc - Ciemna masa", grubo. Prawda jest taka, że nic nie zrobiono z edukacją od przemian. Jeśli ktoś się zagłębi jak było to zauważy, że każdy kolejny rząd wywracał się o Kartę Nauczyciela. Wszelka próba kończyła się cichą rezygnacją. Dobrze to opisuje ostatnie wydanie Gazety Warszawskiej.
kolejny głos prostaka, że obejdą się bez nauczycieli, a ich rola jest nieznacząca w kształceniu. Może rola nauczyciela była nieznacząca w twoim kształceniu, bo po prostu omijałeś szkołę szerokim łukiem, a etap twojej edukacji zakończył się w momencie braku obowiązku uczęszczania do szkoły. A kto przygotowywał te dzieci do egzaminów przez 8 lat? Ty? Nauczyciele powinni być obdarzani szacunkiem, a społeczeństwo powinno się kształcić, by nie być bezwolna masą, by nabyć umiejętności analizy i przesiewania prawdy od fałszu, by mieć własne zdanie poparte logicznymi argumentami. A kto rzucał w szkołę kamieniami, to teraz wypisuje brednie na forum (tak, nauczyciel w klasach 1-3 nauczył cie pisać).