Ósmoklasiści, połamania piór!

110
15.04.2019
Ósmoklasiści, połamania piór!
Prezydent zapewnia, że mimo strajk, składy komisji egzaminacyjnej są kompletne (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Dzisiaj o godz. 9 rozpoczynają się egzaminy dla ósmoklasistów, których wyniki mają być przepustką do wybranej szkoły średniej. Mimo strajku nauczycieli samorząd zapewnił pełne składy komisji.
- Jutro (w poniedziałek – red.) w 19 placówkach oświatowych na terenie miasta rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Przystąpi do nich 1054 uczniów. Na dzień dzisiejszy na jutro i na wtorek mamy pełne składy komisji egzaminacyjnych, mam więc nadzieję, że tak jak w przypadku testów gimnazjalnych, egzaminy przebiegną bez problemów. Wszystkim ósmoklasistom życzę powodzenia! - napisał w niedzielę wieczorem na swoim koncie facebookowym Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
   Po reformie oświaty to pierwszy tak poważny egzamin dla uczniów, którego wyniki będą miały wpływ na rekrutację do wymarzonej szkoły średniej. Dzisiaj ósmoklasiści będą zmagać się z językiem polskim (120 minut), we wtorek z matematyką (100 minut), w środę – z języka obcego (90 minut). Zaświadczenia z procentowym wynikiem egzaminów uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego.
   
   
RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Powodzenia dzieciaki. Jesteśmy z Wami!
MatkaMat. (2019.04.15)

info

50  
  1
"Walczymy o polską szkołę", a inni o normalną szansę w wyborze szkoły ośmioklasistów. Gorzej z przyszłymi maturzystami. Czy oni będą mieli szansę w spokoju zawalczyć o swój start w dorosłe życie, w tym upragnione studia.
(2019.04.15)

info

36  
  5
Miało być wszystko " sparaliżowane", a tu proszę, egzaminy się odbywają. Jak widać strajk nauczycieli niczego nie zablokował. Panstwo świetnie sobie z tym poradziło. Jeszcze matury i po egzaminach. Pozostanie tylko " duży smród" po tym, jak zachowali się nauczyciele biorący udział w strajku. Powodzenia wszystkim zdającym.
(2019.04.15)
"Świetnie"?? Dobre sobie, zewsząd słyszymy kto zasiada w komisjach, jaki jest tam bałagan i ile rzeczy dzieje się wbrew prawu. Ciekawe, co z RODO itp, itd. A to, że egzaminy sie odbywają, to TYLKO I WYŁĄCZNIE dzięki samorządom, bo na pewno nie zatroszczylo się o to Państwo..
Wkurzona (2019.04.15)
Dokładnie, tylko dzięki dyrektorom i samorządom...
Młody Nauczyciel (2019.04.15)
@Wkurzona - Samorząd to element państwa i za to podatnik im płaci.
(2019.04.15)
jakie państwo???? Dyrektorzy i samorządy!!! I to jest tylko ukłon w stronę dzieci, a nie rządu!
(2019.04.15)
nie taki jak ty.
(2019.04.15)
Powodzenia!!! :)
(2019.04.15)

info

27  
  0
Brawo dla PRAWDZIWYCH nauczycieli, którzy nie dali się zastraszyć terrorystom z ZNP. Dla niektórych nie powinno już być miejsca w tym zaodzie.
Roo (2019.04.15)