Kumiela też wylała. Zalana ul. Związku Jaszczurczego i okolice

161
29.07.2025
Kumiela, przepływająca przez Elbląg, również wystąpiła z brzegów wskutek intensywnych opadów deszczu. Powtarza się sytuacja sprzed kilku lat. Zalana jest ul. Związku Jaszczurczego, woda przelewa się już na al. Grunwaldzką. O godz. 7.15 prezydent wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego Zobacz zdjęcia.

Prognozy pogody na najbliższe godziny nie są niestety korzystne. W wielu miejscach mieszkańców i służby czeka walka z podtopieniami i zalaniami.

- Skutki intensywnych opadów odczuwalne są w całym powiecie elbląskim. Najgorsza sytuacja jest m.in. w Tolkmicku i Suchaczu. Niestety, w Elblągu Kumiela również wylała powodując miejscowe podtopienia. Apelujemy do mieszkańców ul. Związku Jaszczurczego i innych ulic, gdzie występują miejscowe zalania, aby zabezpieczyli samochody, szczególnie te zaparkowane na parkingach podziemnych - napisał w swoich mediach społecznościowych prezydent Elbląga Michał Missan.

Kumiela też wylała. Zalana ul. Związku Jaszczurczego i okolice
(fot. RG)

Na miejscu ze skutkami podtopień walczą elbląscy strażacy i miejskie służby. O godz. 7.15 prezydent Elbląga wprowadził w mieście stan pogotowia przeciwpowodziowego.

W związku z zalaniem torów tramwajowych i części al. Grunwaldzkiej Zarząd Komunikacji Miejskiej prowadził zmiany na liniach nr 1 i 2 oraz 10, 20 i 21.

 

Aktualizacja godz. 8.25. Aleja Grunwaldzka i Tysiąclecia na wysokości ul. Fabrycznej jest nieprzejezdna. Ruchem na skrzyżowaniu Hetmańska - Tysiąclecia kierują policjanci.

O godz. 9 zbiera się sztab kryzysowy w ratuszu, by podsumować dotychczasowe działania służb.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Co rok to prorok! To ile jeszcze razy to musi się stać, żeby włodarze pochylili się nad problemem, w tych najbardziej newralgicznych miejscach? Jakiś niedobór hydrologów?
(2025.07.29)
Ha, ha, ha. Pisałem o kondycji koryta Kumieli mnóstwo razy. Teraz powinni zapłacić za straty urzędnicy Wód Polskich za brak chęci do pracy, brak wyobraźni, Cóż, tak tylko można w państwie z kartonu.
(2025.07.29)
To kiedy ta budowa zbiorników wkoncu?
January@ (2025.07.29)
Sztab kryzysowy ciągle śpi. Za co biorą pieniądze każdego miesiąca. Działają tak, jak w Afryce, Jak coś się zdarzy, to zaczyna się myśleć. Nie są w stanie przewidzieć zagrożeń i ich skutków. Mówiło się dawno o wielkich opadach. Działa się po fakcie.
(2025.07.29)
Pobudowali nowe bloki, mówili że teren zalewowy i powtórka z rozrywki. Deweloper fart że sprzedał jak był spokój bo by teraz nikt nie kupił. Oby nikomu nic nie uszkodziło i skończyło się tylko na strachu.
(2025.07.29)
Jaja jakieś, dokładnie - co roku to samo. Wiemy, że będą deszcze, ulewy. Dlaczego miasto nie zatrudni jakieś firmy lub osób z małymi wyrokami, alimenciarzy aby przez cały rok czyścili studzienki, kratki i poszerzyć rowy melioracyjne aby był odpływ. TOTALNIE NIEROZUMIEM TEJ SYTUACJI Władza woli robić sobie zdjęcia jak to jest wspaniale i rozdawać jakieś śmieszne ordery i dyplomy..
HURAGAN (2025.07.29)
Ważne było wydać kasę na imprezy niż w niedzielę przygotować się na TAKIE PROGNOZY. Wstyd dla władzy...
(2025.07.29)

info

69  
  28
Bogu dziekuje, ze miasto naszego podworka na Wiejskiej robic nie chcialo! U nas wszystko elegancko wsiaka. Moze w wyzej jesyesmy? Ale chyba nie....
(2025.07.29)
Brawo władze Elbląga. Znowu zalewa miasto. Co roku to samo albo 2 razy w roku. Studzienki nie czyszczone, o rzeki też nie dbają, jeden wielki burdel.
A ch...z tym elblagiem (2025.07.29)
Więcej betonu, mniej drzew, więcej bloków stawiać, betonować, brawo....
(2025.07.29)