Wybrany wątek opinii

Moim zdaniem nikt spośród osób promujących te ustawę nie chciałby mieć pod bokiem lub w sąsiedztwie takiego 150 metrowego kolosa, który wytwarza irytujący regularny aerodynamiczny hałas / szum oraz rzuca cykliczny cień na posiadłość.
(2025.09.01)
Ja bym chciał ale mi Batyr to uniemożliwił i przestań bredzić oraz decydować co kto chce. Skandal. Ta ustawa była i jest bardzo dobra tylko że Batyrowi nie podoba się krajobraz na polu golfowym z Trampkiem.
(2025.09.01)
Myślę, że nie powinni też budować dróg w odległości bliższej niż 300 m od zabudowań. Powinni też wysiedlić centra miast ze względu na hałas. Bądźmy poważni. Jeśli chodzi o cień, to przypominam, że pozycja słońca na nieboskłonie zmienia się w funkcji czasu. Ten straszny cykliczny cień może występować przez kilka, może kilkanaście minut. jeśli w ogóle. Brak wiedzy jest porażający. Już wiem, dlaczego tak mało osób zdaje maturę z przedmiotów ścisłych.
Jegomość (2025.09.01)
@Jegomość - Czy Pani minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska ma takie cudo technologiczne gdzieś przy swojej posiadłości? Myślę, że to byłoby najbardziej przekonywujące gdyby tak było. Pani Paulina by wystąpiła przed kamerami mówiąc - tak mieszkam i będę nadal mieszkać w odległości 700 m od tego wiatraka i mam się dobrze. No przecież to by wszystkim zamknęło usta.
(2025.09.01)
Typowy bełkot skrajnej prawicy i argument z dupy.
Jegomość (2025.09.01)
@Jegomość - Masz rację - tam gdzie kończą się argumenty zaczyna się agresja i wulgaryzmy
(2025.09.01)
500m nazywasz bliskim sąsiedztwem. Efekt migotania cienia, zazwyczaj kilka godzin rocznie. Ciemnogród. W mieście nigdy nie zapasa taka cisza, żeby zbliżyć się do decybeli łopat wiatraka. Znaleźli sobie wroga to no mają wroga w wiatrakach w ciemnogród tęskni za węglem tak?
(2025.09.01)
A drogi ekspresowe też budować w odległości 700m od najbliższych zabudowań? Generują hałas wyższy niż wiatrak + spaliny dzień i noc. Z wiatrakami to Don Kichot walczył ale to była historia wyssana z palca na stronach powieści. Przecież przeciwnicy wiatraków argumenty biorą z opinii polityków, którzy walczą o głosy. Nic z podniesionych argumentów nie ma znaczenia. Kury się niosą, ptaków więcej zabijają koty. Z wiatrak to miał stać 500m od najbliższego zabudowania. Co nie oznacza od razu całego osiedla. Za myśliwych się weźcie niech w obrębie 700m od zabudowań nie mają prawa oddania strzału mp.
(2025.09.01)
Moim zdaniem wśród tych 200 uwag najwięcej osób upewnić się chce, czy jego ziemia uwzględniona jest do budowy wiatraka.150tys brutto od wiatraka rocznie piechotą nie chodzi.
(2025.09.01)
Oczywiście że tak, dziwnym (?) trafem najbogatsze posiadłości są oddalone od wiatraków czy wież telefonii komórkowej i nikt im za płotem tego nie postawi. Przypadek ??
marmur_1 (2025.09.01)
Pewnie, masz rację, lepiej płacić krocie za importowaną energię elektryczną z Niemiec, Szwecji, etc. , albo wytwarzać drogi prąd w elektrowniach opalających ruskim węglem!
Najdroższy Prąd w Europie (2025.09.01)
Tu chodzi o to aby pisowcy mogli dalej sprowadzać węgiel z Rosji. Nic więcej. Pisowcy chcą wspierać bratnią gospodarkę rosyjską
5 kolumna putina (2025.09.01)
@Najdroższy Prąd w Europie - Wystarczy nie zamykać naszych elektrowni węglowych. Polska węglem stoi. Po co kupować u obcych jak mamy swoją. Także nie wysyłać energii na Ukrainę za darmo! Niemcy się pozbywają wiatraków i odpalają elektrownie węglowe. Siemens ma problem pozbyć się wiatraków a rząd reprezentujący interesy Niemiec ma to kupić. A utylizacja przechodzi na nas.
Precz z wiatrakami (2025.09.01)
@Precz z wiatrakami - ":Niemcy się pozbywają wiatraków i odpalają elektrownie węglowe. " - KŁAMIESZ
Netkot (2025.09.01)
W ustawie było napisane ze o odległości decyduje gmina, ale nie może byc to mniej niż 500 metrów. Czyli mieszkancy gminy moga sobie ustalic liit wiekszy a nie moga mniejszego
Jerzy Lebioda (2025.09.01)
@5 kolumna putina - Chory z nienawiści stary komuch, co popiera bratnia armię. Pusto w głowie. Polska musi wybudować 4 elektrownie atomowe żeby przestać korzystać z węgla. Hiszpanie nastawiali wiatraków i mają problemy z prądem. System energetyczny musi być stabilny. Niemiecki Siemens przypadkiem ma na zbyciu wiatraki, których Niemcy już nie chcą, gdyż wracają do węgla.
bra (2025.09.01)
@Precz z wiatrakami - Polska weglem stoi ale sprowadzanym z kolumbii i ndonezji.. Ten tani wegiele to tylko z kopalni odkrywkowych i bogdnaki
HvK (2025.09.01)
@Precz z wiatrakami - Ręce opadają. Ty chyba jesteś potomkiem rdzennych amerykanów z plemienia tępa strzała. Sprawdź po ile ten węgiel polski? Jak PiS wygaszał polskie kopalnie i problemów z tym nie miał. W 2025 r. rząd dosypie do górnictwa ponad 9 miliardów no ja znam lepsze potrzeby w tym kraju. Niemcy nie muszę się niczego wyzbywać skoro w puli mają 60% z OZE. A, że potrafią zamknąć przestarzałą elektrownię atomową i gdzieś wznawiają węgiel to już inna historia. Już widzę jak używane wiatraki zapisano w warunkach przetargowych na farmy. Jak Twoi idole wożą się niemieckimi autami problemu nie masz. Wywal wszystko Siemens się nazywa wróć do prania w rzece np..
Marcin40 (2025.09.01)
@HvK - Tak jak bezpartyjny prezydent "wszystkich Polaków" gra tylko politykę PIS, tak wiatraki są jednym z asów, do wygrania wyborów w oczach naiwnych (a ich nie brak) - więc będą kłamać wszędzie i na potęgę teraz i zawsze.
Netkot (2025.09.01)
@bra - Oni wszyscy chorzy z nienawiści
(2025.09.01)
I racja walczą jak Don Kichot z wiatrakami batyrowe
(2025.09.01)
@Precz z wiatrakami - Bzdury opowiadasz. Niemcy trzymają bloki węglowe w rezerwie i uruchamiają je jedynie w celach wyrównania bilansu energetycznego albo w przypadku awarii innych zasobów energetycznych. Niemcy nie eksploatują w formule ciągłej bloków węglowych, to co się w Polsce mówi to jak większość na temat Niemiec to kłamstwo! Nasze elektrownie węglowe to technologia z lat 70tych! Wydobycie węgla w Polsce jest najdroższe w Wuropie i nikomu się nie opłaca za wyjątkiem górników, którzy wyciągają wciąż ręce po więcej!
Najdroższy prąd w Europie (2025.09.01)
@Najdroższy prąd w Europie - Dowiedź się co to jest ETS i jak ma wpływ na cenę węgla
(2025.09.01)
Tak tęsknię za węglem jestem z ciemnogrodu mieszkam w mieście nigdy nie przeszkadzał mi dym i zapach z komina, więc tak wolałbym palić węglem niż mieć wiatrak pod oknem. No chyba że otworzymy fabryki będziemy produkować wiatraki, będziemy je stawiać i z nich korzystać, a zapomniałem gdzie produkować jak rudy wszystko sprzedał
(2025.09.01)
Te wiatraki mają mieć 250 m wysokości od podstawy do turbiny i 180 m rozpiętości łopat, czyli łączna wysokość 340 m. Kolosy, takich nie ma w okolicy.
(2025.09.02)
@bra - Doucz się BRA co w Hiszpanii spowodowało blackout. Tępym być możesz w swoim domku ale nie powielaj teorii mongolskich. Nas też to czeka kiedy zamiast w sieci przesyłowe i modernizacje sieci jako całokształt energetyki będziemy sypać po 9 miliardów dopłat do kopalni.
(2025.09.02)
Mój kuzyn mieszka na wsi koło Pasłęka. też był wrogiem wiatraków, Powiedzieli mu ile dostanie kasy za pozwolenie na postawienie jednego na swoim polu. Teraz u niego na polu stoją 3 wiatraki a reszta mieszkańców wsi nu zazdrości. Nic mu nie hałasuje i nic mu nie przeszkadza. Krowy dają mleko a kury się niosą. Niestety na ciemnotę ludzką nie ma lekarstwa.
ksamol (2025.09.03)
zdejmij unijne podatki, daniny, akcyzy z węgla, wywal kolesi królika i nic nie będziesz musiał dopłacać a prąd będzie połowę tańszy. Jak chodziłeś do szkoły to bez problemu sam to wyliczysz.
Lajek (2025.09.03)
@Jegomość - Dlaczego Niemcy likwidują te cudowne fermy wiatrakowe i otwierają kopalnie węgla. Gdyby nie ulgi energia z wiatraków byłaby droższa niż z kopalin. Jak zlikwidować wiatraki po zakończeniu eksploatacji, pewnie trafia do Polski
bra (2025.09.05)
Powrót do komentarzy