Wybrany wątek opinii
Moim zdaniem nikt spośród osób promujących te ustawę nie chciałby mieć pod bokiem lub w sąsiedztwie takiego 150 metrowego kolosa, który wytwarza irytujący regularny aerodynamiczny hałas / szum oraz rzuca cykliczny cień na posiadłość.
Do moderacji
Odpowiedz
69
32
Ja bym chciał ale mi Batyr to uniemożliwił i przestań bredzić oraz decydować co kto chce. Skandal. Ta ustawa była i jest bardzo dobra tylko że Batyrowi nie podoba się krajobraz na polu golfowym z Trampkiem.
Do moderacji
Odpowiedz
40
67
Myślę, że nie powinni też budować dróg w odległości bliższej niż 300 m od zabudowań. Powinni też wysiedlić centra miast ze względu na hałas. Bądźmy poważni. Jeśli chodzi o cień, to przypominam, że pozycja słońca na nieboskłonie zmienia się w funkcji czasu. Ten straszny cykliczny cień może występować przez kilka, może kilkanaście minut. jeśli w ogóle. Brak wiedzy jest porażający. Już wiem, dlaczego tak mało osób zdaje maturę z przedmiotów ścisłych.
Do moderacji
Odpowiedz
58
58
@Jegomość - Czy Pani minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska ma takie cudo technologiczne gdzieś przy swojej posiadłości? Myślę, że to byłoby najbardziej przekonywujące gdyby tak było. Pani Paulina by wystąpiła przed kamerami mówiąc - tak mieszkam i będę nadal mieszkać w odległości 700 m od tego wiatraka i mam się dobrze. No przecież to by wszystkim zamknęło usta.
Do moderacji
Odpowiedz
38
18
Typowy bełkot skrajnej prawicy i argument z dupy.
Do moderacji
Odpowiedz
41
44
@Jegomość - Masz rację - tam gdzie kończą się argumenty zaczyna się agresja i wulgaryzmy
Do moderacji
Odpowiedz
33
6
500m nazywasz bliskim sąsiedztwem. Efekt migotania cienia, zazwyczaj kilka godzin rocznie. Ciemnogród. W mieście nigdy nie zapasa taka cisza, żeby zbliżyć się do decybeli łopat wiatraka. Znaleźli sobie wroga to no mają wroga w wiatrakach w ciemnogród tęskni za węglem tak?
Do moderacji
Odpowiedz
12
14
A drogi ekspresowe też budować w odległości 700m od najbliższych zabudowań? Generują hałas wyższy niż wiatrak + spaliny dzień i noc. Z wiatrakami to Don Kichot walczył ale to była historia wyssana z palca na stronach powieści. Przecież przeciwnicy wiatraków argumenty biorą z opinii polityków, którzy walczą o głosy. Nic z podniesionych argumentów nie ma znaczenia. Kury się niosą, ptaków więcej zabijają koty. Z wiatrak to miał stać 500m od najbliższego zabudowania. Co nie oznacza od razu całego osiedla. Za myśliwych się weźcie niech w obrębie 700m od zabudowań nie mają prawa oddania strzału mp.
Do moderacji
Odpowiedz
4
16
Moim zdaniem wśród tych 200 uwag najwięcej osób upewnić się chce, czy jego ziemia uwzględniona jest do budowy wiatraka.150tys brutto od wiatraka rocznie piechotą nie chodzi.
Do moderacji
Odpowiedz
7
9
Oczywiście że tak, dziwnym (?) trafem najbogatsze posiadłości są oddalone od wiatraków czy wież telefonii komórkowej i nikt im za płotem tego nie postawi. Przypadek ??
Do moderacji
Odpowiedz
14
1
Pewnie, masz rację, lepiej płacić krocie za importowaną energię elektryczną z Niemiec, Szwecji, etc. , albo wytwarzać drogi prąd w elektrowniach opalających ruskim węglem!
Do moderacji
Odpowiedz
8
17
Do moderacji
Odpowiedz
6
16
@Najdroższy Prąd w Europie - Wystarczy nie zamykać naszych elektrowni węglowych. Polska węglem stoi. Po co kupować u obcych jak mamy swoją. Także nie wysyłać energii na Ukrainę za darmo! Niemcy się pozbywają wiatraków i odpalają elektrownie węglowe. Siemens ma problem pozbyć się wiatraków a rząd reprezentujący interesy Niemiec ma to kupić. A utylizacja przechodzi na nas.
Do moderacji
Odpowiedz
19
5
@Precz z wiatrakami - ":Niemcy się pozbywają wiatraków i odpalają elektrownie węglowe. " - KŁAMIESZ
Do moderacji
Odpowiedz
6
15
W ustawie było napisane ze o odległości decyduje gmina, ale nie może byc to mniej niż 500 metrów. Czyli mieszkancy gminy moga sobie ustalic liit wiekszy a nie moga mniejszego
Do moderacji
Odpowiedz
2
6
@5 kolumna putina - Chory z nienawiści stary komuch, co popiera bratnia armię. Pusto w głowie. Polska musi wybudować 4 elektrownie atomowe żeby przestać korzystać z węgla. Hiszpanie nastawiali wiatraków i mają problemy z prądem. System energetyczny musi być stabilny. Niemiecki Siemens przypadkiem ma na zbyciu wiatraki, których Niemcy już nie chcą, gdyż wracają do węgla.
Do moderacji
Odpowiedz
14
5
@Precz z wiatrakami - Polska weglem stoi ale sprowadzanym z kolumbii i ndonezji.. Ten tani wegiele to tylko z kopalni odkrywkowych i bogdnaki
Do moderacji
Odpowiedz
6
3
@Precz z wiatrakami - Ręce opadają. Ty chyba jesteś potomkiem rdzennych amerykanów z plemienia tępa strzała. Sprawdź po ile ten węgiel polski? Jak PiS wygaszał polskie kopalnie i problemów z tym nie miał. W 2025 r. rząd dosypie do górnictwa ponad 9 miliardów no ja znam lepsze potrzeby w tym kraju. Niemcy nie muszę się niczego wyzbywać skoro w puli mają 60% z OZE. A, że potrafią zamknąć przestarzałą elektrownię atomową i gdzieś wznawiają węgiel to już inna historia. Już widzę jak używane wiatraki zapisano w warunkach przetargowych na farmy. Jak Twoi idole wożą się niemieckimi autami problemu nie masz. Wywal wszystko Siemens się nazywa wróć do prania w rzece np..
Do moderacji
Odpowiedz
3
10
@HvK - Tak jak bezpartyjny prezydent "wszystkich Polaków" gra tylko politykę PIS, tak wiatraki są jednym z asów, do wygrania wyborów w oczach naiwnych (a ich nie brak) - więc będą kłamać wszędzie i na potęgę teraz i zawsze.
Do moderacji
Odpowiedz
5
8
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
I racja walczą jak Don Kichot z wiatrakami batyrowe
Do moderacji
Odpowiedz
3
7
@Precz z wiatrakami - Bzdury opowiadasz. Niemcy trzymają bloki węglowe w rezerwie i uruchamiają je jedynie w celach wyrównania bilansu energetycznego albo w przypadku awarii innych zasobów energetycznych. Niemcy nie eksploatują w formule ciągłej bloków węglowych, to co się w Polsce mówi to jak większość na temat Niemiec to kłamstwo! Nasze elektrownie węglowe to technologia z lat 70tych! Wydobycie węgla w Polsce jest najdroższe w Wuropie i nikomu się nie opłaca za wyjątkiem górników, którzy wyciągają wciąż ręce po więcej!
Do moderacji
Odpowiedz
3
9
@Najdroższy prąd w Europie - Dowiedź się co to jest ETS i jak ma wpływ na cenę węgla
Do moderacji
Odpowiedz
5
2
Tak tęsknię za węglem jestem z ciemnogrodu mieszkam w mieście nigdy nie przeszkadzał mi dym i zapach z komina, więc tak wolałbym palić węglem niż mieć wiatrak pod oknem. No chyba że otworzymy fabryki będziemy produkować wiatraki, będziemy je stawiać i z nich korzystać, a zapomniałem gdzie produkować jak rudy wszystko sprzedał
Do moderacji
Odpowiedz
6
3
Te wiatraki mają mieć 250 m wysokości od podstawy do turbiny i 180 m rozpiętości łopat, czyli łączna wysokość 340 m. Kolosy, takich nie ma w okolicy.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@bra - Doucz się BRA co w Hiszpanii spowodowało blackout. Tępym być możesz w swoim domku ale nie powielaj teorii mongolskich. Nas też to czeka kiedy zamiast w sieci przesyłowe i modernizacje sieci jako całokształt energetyki będziemy sypać po 9 miliardów dopłat do kopalni.
Do moderacji
Odpowiedz
3
1
Mój kuzyn mieszka na wsi koło Pasłęka. też był wrogiem wiatraków, Powiedzieli mu ile dostanie kasy za pozwolenie na postawienie jednego na swoim polu. Teraz u niego na polu stoją 3 wiatraki a reszta mieszkańców wsi nu zazdrości. Nic mu nie hałasuje i nic mu nie przeszkadza. Krowy dają mleko a kury się niosą. Niestety na ciemnotę ludzką nie ma lekarstwa.
Do moderacji
Odpowiedz
1
4
zdejmij unijne podatki, daniny, akcyzy z węgla, wywal kolesi królika i nic nie będziesz musiał dopłacać a prąd będzie połowę tańszy. Jak chodziłeś do szkoły to bez problemu sam to wyliczysz.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Jegomość - Dlaczego Niemcy likwidują te cudowne fermy wiatrakowe i otwierają kopalnie węgla. Gdyby nie ulgi energia z wiatraków byłaby droższa niż z kopalin. Jak zlikwidować wiatraki po zakończeniu eksploatacji, pewnie trafia do Polski
Do moderacji
Odpowiedz
0
0