A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Wam dać pieniądze, abyście je roztrwonili, tak jak to czynicie od dziesiątków lat. Dajcie inwestować innym, tym którzy umieją to robić i mają widoczne efekty. Jak się jest przy władzy, to nie tylko splendor i przywileje, obowiązki są także Łaskawco - myślenia i kombinowania przede wszystkim. Skoro nie wychodzi - jest na to rada ino trzeba mieć twarz.
Nie wiem Aborygenie jak można tak szkalować poczynania panującego nam prezydenta skoro tuż obok w dziale prasówka wielki tytuł: "Prezydent Elbląga w czołówce" !!!
Bo basen trzeba bylo wybudowac przy okazji budowy hali na Grunwaldzkiej.
co do wolnych terenow to najwyzsza pora uruchomić budowe osiedla przy ul Wyzynnej, w stronę gory Pomnik i osiedla Przy Mlynie / ok. 150 - 200 dzialek /. Piekny projekt autprstwa P. bocheńskiego lezy od 10 lat w UM. Wtedy napewno ceny niedostepnych / reglamentowanych przez Wydz. Pana Augustynowicza dzialek by znaczaco spadly, a chetni prywatni inwestorzy czekaja, bo nie kazdy elblazanin, chce i musi mieszkać w blokach.
Czy UM celowo wstrzymuje od kilku lat indywidualne budownictwo jednorodzinne w Elblągu ????
A ile imprez rocznie jest w hali na Grunwaldzkiej ? A tez ją miasto wybudowało. Więc dlaczego nie można wybudować basenu, z którego na pewno skorzystałoby więcej Elblążan i mieszkańców okolicznych niż w tej chwili korzysta z tej hali
po co ten basen lepiej boiska budujcie
Lubie mój Elbląg, powiem więcej jestem czesto z niego dumna. Jednak także uważam, że bardzo brakuje tu agaparku z prawdziwego zdarzenia. Niedawno byłam na Litwie w sanatorium w Drudkiennikach. Byłam zdumiona jak Litwini potrafią wykorzystywać fundusze unijne na utrzymywanie w zdrowiu społeczeństwa. iIile tam buduje sie pieknych ośrodków rehabilitacyjnych. Nasze społeczenstwo się starzeje i wielu z nas bardzo wiele da, by zahamować skutki starości. Młodzi ludzie też potrzebują zdrowego stylu zycia. W mieście tak dużym konieczny jest taki osrodek!To priorytet! Wszystkie inne inwestycje(nawet te także cenne) powinny przejść na plan dalszy!
Nie wierzę czytając słowa pana Prezydenta. Przecieram oczy, znowu czytam. I dochodzę do wniosku, że robi się debili z mieszkańców E-ga. Dlaczego do diaska miasto ma nie wyłożyć środków na inwestycję, którą szumnie nazwano Europarkiem? Miasto z budżetem na poziomie blisko pół miliarda złotych szczypie się z tego typu i tak potrzebną inwestycją. Bez jaj! W kilka lat dałoby się zbudować i basen z aquaparkiem, i odnowić i rozbudować stok narciarski, i rozbudować stadion, i zrobić parki linowy, i połączyć Górę Chrobrego kolejka linową z Parkiem Dolinka. Wszystko można zrobić, tylko trzeba przestać gadać i to robić. Do 2013 pewnie byłby komplet. Co z tego, że kosztuje? Kosztować musi, jak wszystko. Można zaoszczędzić na marnotrawieniu środków na socjal, można też sięgnąć po pieniądze wojewódzkie, tak jak to skutecznie czynią inne miasta, o Olsztynie nie wspominając. Ostróda, Gołdap, Giżycko, Iława, jakoś widzą, że zabiegi uatrakcyjniające miasto przyciągają więcej turystów. Przecież Elbląg także aspiruje do bycia miastem turystycznym i dlatego trzeba budować bazę!!!
Przy obecnych wladzach w Urzedzie powstanie tylko linia tramwajowa na ulicy 12 lutego, czy byly analizy tej inwestycji, czy to sie oplaci, z tego nie przybedzie miejsc pracy, a wlasnie brak pracy jest najwiekszym problemam Elbląga, nie ma dobrej pracy, ludzie nie pracują, coraz wiecej na ulicach tzw elementu, ktory ma najwiekszy przyrost, ludzie mniej kupuja kolejne interesy padają, nawet przedsiebiorczy sie nie buduja, to miasto zmierza niestety w zlym kierunku, bedzie, jak w dawnym NRD, glownie sfrustrowani emeryci.
Żuławianka : lepiej bym tego nie ujęła. Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Zapewniam, że organizacjia pracy, to nie kwestia pieniędzy. Pływam, ale boję sie nałozyć okulary, żeby nie nabrać wstrętu. A dzięki Pani w szatni, odmłodniałam. Jak mnie pogoniła, że buty to w worki, to poczułam się jak w szkole ( dodam, że tonem woźnej) Ach mieć znowu 15 lat. Zapraszam na wycieczka do innych miast. Naprawdę można to inaczej (lepiej) zorganizować.
Ale mi atrakcja z basenem, porobią sobie karneciki dla firm, a szary człek nie może się na niego dostać, bo w poniedziałek po 15 godz bilety a może inaczej ochłapy są już wyprzedane. Postawcie jeszcze tablice z informacją. Teren prywatny wstęp wzbroniony.