A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@Jawamwojtaniewybierałem - Niedoczekanie. PO będzie i nadal stawia na rozwój miasta Elbląg a nie na zwijanie biznesu jak prawica. Mieli osiem lat aby odlewnia nie upadła a co zrobili pisowcy na Wiejskiej? Nic. Obwodnica będzie tak czy siak jak Trampek będzie mieć Grenlandię.
@wiem - Nie wiem czy większością Elblążan można nazwać mieszkańców Łęczyckiej i Bema.....
@Bardzo uzasadniony apel- problemem jest ograniczona możliwość rozwiązania tej sytuacji, osiedla już zostały zbudowane i słusznie ich mieszkańcy domagają się szybkiego połączenia z innymi dzielnicami. Autorzy listu nie proponują żadnego innego rozwiązania. Najważniejsze jest, aby nowa ulica biegła, jak najdalej od ich domów. Należy wziąć pod uwagę czyj problem jest ważniejszy: rodzin, które muszą CODZIENNIE przedostać się z ul. Łęczyckiej, Rawskiej czy Grottger do innych części miasta; spacerowicza, który kilka razy w roku odwiedzi Bażantarnię i będzie zmuszony uważać na przejściu dla pieszych; mieszkańców okolic Góry Chrobrego, których od hałasu mogą oddzielić ekrany dźwiękochłonne (nie są piękne, ale ludzie mieszkający przy autostradzie też to mają). ”Nowy Elbląg „ niech zaproponuje takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.
"No i oczywiście kolejne osiedle" i bloki na tyle blisko siebie żeby z balkonu na balkon naprzeciwko można przeciągnąć linkę z bloczkami do suszenia prania. A i dla chcących w karty POgrać albo i co jeszcze POlać.....
My czyli mieszkańcy Elblaga, którzy podpisali petycje.
Nowe duże dwa bloki na legionów. Nowy budynek na czestochowskiej. Nowy budynek na fromborskiej. Kolejne w planie budynki między częstochowska a legionów. To jest jakieś 500-1tys więcej mieszkancow w tych okolicach + przeniesienie części ruchu z Bema. Kościuszki i Królewiecka tego nie wytrzyma, już teraz jest problem. Może udroznicie trochę straż ale zatrzymacie karetki. Jeśli mielibyście zrobić wschodnia to pierw trzeba przebudować skrzyżowanie marymoncka Kościuszki. Piłsudskiego legionów królewiecka.
Zrobić referendum za jednym razem z wyborami ! Druga tura w czerwcu więc urzędnicy wyrobicie się. Dużo mniejsze koszty zorganizowania takiego referendum. Okazja jest idealna, prędko takiej nie będzie. To jedyna słuszna koncepcja żeby rozwiązać ten odwieczny problem, elblążanie są w tej kwestii bardzo podzieleni. REFERENDUM!!
Akurat liczba mieszkańców dramatycznie spada. Mieszkania wykupują firmy i fliperzy, którzy je trzymają, by później sprzedać z gigantycznym zyskiem. Z resztą jest taki art na infoelblag, gdzie jest ranking inwestycji mieszkaniowych w regionie. Elbląg jest w ogonie, wyprzedza nas nawet ostroda.
Mieszkamy na ul. Browarnej jadą samochody, tramwaje i żyjemy. A grupka cwaniakow chce mieszkać w ciszy to precz z Elbląga. Nie będziecie trzymać miasta w szachu. Budowac drogę.
NE reprezentuje interesy konkretnej grupy mieszkańców, czyli z okolic Chrobrego i Marymonckiej. A straszenie hałasem w bażantarni, bo będzie droga blisko to jawna ignorancja i brak wiedzy jak duża jest bażantarnia i jakie ma szlaki. Powtórzę: najbardziej krzyczą na NIE osoby, dla których bażantarnia zaczyna i kończy się na polanie z wiatami. Tak samo zarzut, że żółty szlak będzie przecięty drogą. No straszna rzecz, jest to początek albo koniec szlaku, zależy od której strony wystartować, więc żadne to utrudnienie, tylko wymyślony problem na potrzeby żałosnej petycji.