A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Masz jechać tak by zapanować nad autem, inaczej jest to ulubione sformułowanie policjantów, które zawsze wskazuje Twoją winę - co by się nie działo - nie dostosowanie prędkości do warunków na drodze. I nie ważne, że zarządca drogi nie dba i drogę, i jest zasypana śniegiem, dziurawa - w tym kraju to jednym prostym sformułowaniem - kierowca odpowiada za wszystkich w koło.
@A_L - Dokładnie jestem już po 60- tce i zgodnie z nauką od pierwszej klasy podstawowej, zawsze patrzę w lewo, prawo bo psycholi na jezdni nie brakuje ! Większość na żółtym nie zatrzymuje się tylko dodaje gazu ale problem poruszony jest trafiony bo każdego dnia obserwuje też innych przed wejściem na pasy, widać bardzo często że nie spojrzy w lewo a na głowie kaptur i słuchawki !
Nie dociera ryzyko niebezpieczeństwa bo ma w pojone że ma pierwszeństwo.....
@okoniowaty - To nie policja tylko takie przepisy ruchu drogowego a tego muszą się trzymać. Każdy kto zdawał prawo jazdy, chodził na kurs czytał i słyszał że kierowca musi przewidzieć że na jezdnię może wbiec dziecko za piłką, może wejść osoba z zaburzeniami albo chwilowym otępieniem, zamysłem nad problemami i tu mimo że często wina pieszego to przepis mówi jasno.
@Zmotoryzowany - Ciebie należy też karać za wypisywanie mondrości z kalosza.
@Zmotoryzowany - Dokładnie, mi się wydaje że powinno się karać wszystkich kierujących i pieszych za wszystko, za to że chodzą, za to że jeżdżą i za to że oddychają.... Karać bezwzględnie!!!!
Jest coś co trudno zrozumieć a co dopiero akceptować to się nazywa kultura poruszania się po jezdni bo przepisy to swoją drogą ! Pierwszeństwo przejazdu dla pieszych nie jest wymysłem polskich polityków lecz kopiowane z krajów gdzie to się już dawno sprawdziło i tak przytoczę osobisty przykład... będąc 15 lat temu w Norwegii dochodzę do pasów, mam czerwone więc czekam a podjeżdżający samochód mając zielone widzi mnie przed pasem i zatrzymuje się pokazując z ukłonem bym przechodził na czerwonym, po jakimś czasie przyjechała córka która tam jest wiele lat i idziemy do przejścia, ja się zatrzymuje a ona jak koń z klapkami wychodzi na pasy, dopiero zatrzymała się gdy zareagowałem. Ten przykład mówi że to pierwszeństwo dla pieszych nie jest adekwatne !
Skoro pieszy ma pierwszeństwo, to ZAWSZE kierowa jest i będzie winny. Nie ma tu co gdybać. To kierowa ma zachować ostrożność i być czujny w każdej sekundzie. Koniec kropka.
Do wszystkich komentarzy i argumentów dodałbym jeszcze jedną uwagę. W mieście zbyt wcześnie wyłączają światła rano, a zbyt późno włączają popołudniu. Nawet popatrzcie na zdjęcie artykułu. Jest mocna szarówa, ciemno, a światła już są wyłączone. Jak jest dobra pogoda jak teraz to jeszcze ujdzie. Ale jak pada deszcz, są chmury, piesi ubrani na czarno, oślepiające światła kierowców z naprzeciwka - ludzie Was NIE WIDAĆ.
@Kierowca autobusu - Jeżdżąc po Elblągu często widzę jak kierowcy autobusów łamią przepisy wyjeżdżając z zatok autobusowych bez upewnienia się czy mają wolne. Nagminnie przejeżdżają również na czerwonym.
Kierowca potrącił czy samochód osobowy?