Wybrany wątek opinii
Szanowni Piesi, nie ufajcie bezgranicznie w swoje pierwszeństwo ! Nie bronię w tym przypadku kierowcy ale warto zawsze przed wejściem na pasy rozejrzeć się czy samochód zwalnia czy nie.
Do moderacji
Odpowiedz
164
9
@A_L - często widać baby, które malują oczy w lusterku wstecznym jadąc autem, qalbo mamuśki siedzące w telefonach kierując, mężczyżni również często siedzą sobie w smartfonach... powinno być 30 000 mandatu i odebranie prawa jazdy bo to tak jakby ktoś z bronią biegał i strzelał
Do moderacji
Odpowiedz
25
40
@A_L - Jestem kierowcą i pierwszeństwo pieszych to właściwe rozwiązanie, ale jednak przechodnie faktycznie za bardzo wieżą w swoje prawa.
Do moderacji
Odpowiedz
60
10
@A_L - Nie przetłumaczysz, a najgorzej jest wtedy kiedy na jezdni jest szklanka. Możesz jechać i 30km/h, a auto nie wyhamuje w moment. Bo opona zimowa nie ma szans z lodem. Druga sprawa, mają kaptur na głowie, telefon w ręku, nie rozglądają się i po prostu wchodzą.
Do moderacji
Odpowiedz
78
6
@jjj - Jestem kierowca i PIERWSZENSTWO pieszych w TAKIM rozwiazaniu nie jest prawidlowe. Pomine fakt, ze kazdy ten przepis interpretuje po swojemu. Pieszy WCHODZACY na przejscie dla pieszych, to nie jest ten sam pieszy, ktory jest nawet 1m od przejscia....
To ze przechodznie wierza w to iz auto zatrzyma sie w chwile, maja kaptur, nie rozgladaja sie, gapia w telefon, to inna sprawa...
Do moderacji
Odpowiedz
45
12
@Zmotoryzowany - To przeczytaj sobie w prawie o ruchu drogowym czym jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu i skończą się głupie interpretacje kto i co. Jak ustepujesz pojazdowi na głównej drodze jadąc z podporządkowanej to się nie zastanawiasz czy on już jest na skrzyżowaniu, czy może skręci, tylko czekasz. Tak samo rób z pieszymi i wszystko będzie grało.
Do moderacji
Odpowiedz
26
26
Masz jechać tak by zapanować nad autem, inaczej jest to ulubione sformułowanie policjantów, które zawsze wskazuje Twoją winę - co by się nie działo - nie dostosowanie prędkości do warunków na drodze. I nie ważne, że zarządca drogi nie dba i drogę, i jest zasypana śniegiem, dziurawa - w tym kraju to jednym prostym sformułowaniem - kierowca odpowiada za wszystkich w koło.
Do moderacji
Odpowiedz
19
2
@A_L - Dokładnie jestem już po 60- tce i zgodnie z nauką od pierwszej klasy podstawowej, zawsze patrzę w lewo, prawo bo psycholi na jezdni nie brakuje ! Większość na żółtym nie zatrzymuje się tylko dodaje gazu ale problem poruszony jest trafiony bo każdego dnia obserwuje też innych przed wejściem na pasy, widać bardzo często że nie spojrzy w lewo a na głowie kaptur i słuchawki !
Nie dociera ryzyko niebezpieczeństwa bo ma w pojone że ma pierwszeństwo.....
Do moderacji
Odpowiedz
22
4
@okoniowaty - To nie policja tylko takie przepisy ruchu drogowego a tego muszą się trzymać. Każdy kto zdawał prawo jazdy, chodził na kurs czytał i słyszał że kierowca musi przewidzieć że na jezdnię może wbiec dziecko za piłką, może wejść osoba z zaburzeniami albo chwilowym otępieniem, zamysłem nad problemami i tu mimo że często wina pieszego to przepis mówi jasno.
Do moderacji
Odpowiedz
6
6
@A_L - To jeszcze coś Ci wyjaśnię. Piesi nie tylko nie ufajcie kierowcom i kierowcy pieszym, ale Szanowni piesi, nikt nie zwolnił Was z obowiązku upewnienia się, że droga jest bezpieczna. Macie dalej obowiązek przed wejściem na pasy upewnić się, że nie stworzycie niebezpieczeństwa, samochód ma 1 t, 2 t i nie zatrzyma się w sekundę, a wy tak. Nic nie zwalnia z myślenia. Pieszy przed wejściem na jezdnię musi upewnić się że nie stworzy zagrożenia dla siebie i innych. Kierowcy to wiedzą.
Do moderacji
Odpowiedz
5
2
@Mieszkaniec Elbląga - Wiele razy stoję i czekam aż osoba która zbliża się do przejścia dla pieszych przechodzi dalej chodnikiem.
Największym problemem pieszych jest to, że nie patrząc na drogę wchodzą. Nawet się nie obejrzą żeby dać znać kierowcy, że chcą wejść na przejście. Dla mnie jak jestem na nogach ZAWSZE nawiązuje czy staram się nawiązać kontakt wzrokowy z kierowcą gdy ten się zbliża i on WIE, że chce wejść na jezdnię.
Pierwszeństwo pierwszeństwem ale kierowca ma 4 blachy wokół siebie, pieszy nie.
Do moderacji
Odpowiedz
5
2
@A_L - odkryłeś Amerykę :-))))))
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@jjj - a ty zbytnio wierzysz swojej znajomości ortografii
Do moderacji
Odpowiedz
1
1
@jjj - Chyba "wierzą":)
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
... coraz częściej, niestety, z słuchawkami w uszach. Proszenie się o tragedię!!!
Do moderacji
Odpowiedz
2
2