Potrącił pieszą przy szkole

45
22.01.2026
Potrącił pieszą przy szkole
Ruch w miejscu wypadku w stronę ul. Płk. Dąbka jest utrudniony (fot. KMP Elbląg)
Dzisiaj (22 stycznia) po godz. 6 doszło do wypadku przy Szkole Podstawowej nr 6 na Al. Piłsudskiego. Przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę potrącił kierowca samochodu osobowego.

Na miejscu pracują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Ruch w kierunku ul. Płk. Dąbka jest utrudniony.

- Kobieta została przewieziona karetką do szpitala. Na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego kierują ruchem. Kierujący jadący z ul. Konopnickiej są kierowani w ul. Beniowskiego - informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Dodajmy, że w miejscu wypadku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

 

Aktualizacja z godz. 11.20. Poszkodowaną w wypadku jest 55-letnia kobieta. Kierowcą - 36-letni mężczyzna, który jechał Seatem. - Oboje byli trzeźwi. Kobieta trafiła do szpitala przytomna. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, sprawa trafi do sądu - informuje nadkom. Nowacki.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a Seat trafił na policyjny parking.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Szanowni Piesi, nie ufajcie bezgranicznie w swoje pierwszeństwo ! Nie bronię w tym przypadku kierowcy ale warto zawsze przed wejściem na pasy rozejrzeć się czy samochód zwalnia czy nie.
A_L (2026.01.22)
@A_L - często widać baby, które malują oczy w lusterku wstecznym jadąc autem, qalbo mamuśki siedzące w telefonach kierując, mężczyżni również często siedzą sobie w smartfonach... powinno być 30 000 mandatu i odebranie prawa jazdy bo to tak jakby ktoś z bronią biegał i strzelał
darmozjady (2026.01.22)
Cmentarze pełne są tych co mieli pierwszeństwo
(2026.01.22)

info

82  
  13
Ale jak to ?? Majac PIERWSZENSTWO ?? toz to nie mozliwe wg. przepisow !!! Mam pierwszensto to leze, bo MOGE !!! Tęsknie za zasada, "w lewo, w prawo i JESZCZE RAZ w lewo... "
Zmotoryzowany (2026.01.22)

info

93  
  19
@A_L - Jestem kierowcą i pierwszeństwo pieszych to właściwe rozwiązanie, ale jednak przechodnie faktycznie za bardzo wieżą w swoje prawa.
jjj (2026.01.22)
@A_L - Nie przetłumaczysz, a najgorzej jest wtedy kiedy na jezdni jest szklanka. Możesz jechać i 30km/h, a auto nie wyhamuje w moment. Bo opona zimowa nie ma szans z lodem. Druga sprawa, mają kaptur na głowie, telefon w ręku, nie rozglądają się i po prostu wchodzą.
(2026.01.22)
Jeżdżąc po Elblągu często widzę jak jeden na z samochodów zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych a drugi z naprzeciwka jedzie jakby nigdy nic !!! Powinno się ostro karać takich ludzi.
Kierowca autobusu (2026.01.22)
@jjj - Jestem kierowca i PIERWSZENSTWO pieszych w TAKIM rozwiazaniu nie jest prawidlowe. Pomine fakt, ze kazdy ten przepis interpretuje po swojemu. Pieszy WCHODZACY na przejscie dla pieszych, to nie jest ten sam pieszy, ktory jest nawet 1m od przejscia.... To ze przechodznie wierza w to iz auto zatrzyma sie w chwile, maja kaptur, nie rozgladaja sie, gapia w telefon, to inna sprawa...
Zmotoryzowany (2026.01.22)
@Kierowca autobusu - ZGADZAM SIE !! powinno sie karac tych, ktorzy zatrzymuja sie przed przejsciem dla pieszych, ktorzy po prostu widza pieszego idacego wzdluz jezdni, a przejscie jest za 5m. TAK, ich trzeba karac.
Zmotoryzowany (2026.01.22)
@Zmotoryzowany - To przeczytaj sobie w prawie o ruchu drogowym czym jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu i skończą się głupie interpretacje kto i co. Jak ustepujesz pojazdowi na głównej drodze jadąc z podporządkowanej to się nie zastanawiasz czy on już jest na skrzyżowaniu, czy może skręci, tylko czekasz. Tak samo rób z pieszymi i wszystko będzie grało.
Bobo (2026.01.22)