43
01.10.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ja myślę, że tam na skrzyżowaniu Bema, Łęczyckiej, Rawskiej i Grottgera brakuje już tylko przychodni, salonu samochodowego, wielopiętrowego parkingu publicznego i kościoła. Gratuluję urbanistom elbląskim
(2025.10.01)

info

5  
  2
a'propos afery KPO polecam rzeczową analizę gościa z Trader21 - oni się nie bawią w idiopolitykę, tylko w konkretne analizy (z czego żyją) - a więc KPO to jak pamiętam 24 mld Euro dotacji + 34 mld Euro KREDYTU. Jeśli spora część tej kasy poszła na pi3rd0ły - to mamy przewalone, zważywszy, że sporo wskaźników i innych wróbelków ćwierka o (cyklicznym przecież) kryzysie najprawdopodobniej w Q1-Q2 2026 (pewnie zbiegnie się to z bessą na krypto) - jak Polska będzie spłacała taki KREDYT, gdy kurs Euro znów podskoczy do okolic 5 PLN ?... tzn. wiadomo - będzie spłacała - naszym kosztem oczywiście, także jeśli odpalą (zapewne zmniejszając płynność na rynkach -klasyka), to zapomnijcie o bułce z pasztetową; ) - chleb razowy z margaryną z utwardzonymi rako-tłuszczami; P
2084 (2025.10.01)

info

3  
  2
PS. a ktoś robił w ogóle jakiekolwiek symulacje... ba rozkminkę chociaż, jak taka kwatera główna PSP wytrzymuje uderzenie byle rakietki używanej przez obie strony konfliktu tuż za granicą, lub byle drona anty-tankowego? :o takie skoncentrowanie sprzętu w jednym miejscu to zaiste strategiczny majstersztyk w czasach, gdy wysłać już można np.30 autonomicznych dronów z w miarę konkret ładunkiem - kilka % pewnie się przedrze nawet, gdyby tu była jakaś poważniejsza "obrona", a za przekręty z mitycznym KPO i ładowaniem nas pod walec w kolejne kredyty nakładając homonto na szyję naszych dzieci (i wnuków?) - za to od razu powinien być sąd polowy.
(2025.10.01)

info

4  
  1
@Nielubiekaczek - Nie marzyciel tylko realista. Jeżeli w ich strukturachsą tacy jak gertych, nowacka, biedron i naczelny agent de no to jak to ma przetrwać?I wielu innych mądrych inaczej. Jedna wielka beka w internecie.
komisjanaleśnikowa (2025.10.01)
Pewnie "zepsuł się" i jakiś urzędas zabrał go, żeby naprawić :-)
(2025.10.01)
oooo tak - a co do "schronów"; D - to tego nam najbardziej trzeba - zwiększania zatrudnienia w Departamencie Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego; ))))) - to jakiś sabotaż? - do ogarnięcia tych kilku schronów w Eb i podziemnych przejść wystarczy 1 kumata osoba + mapa + tabelka w excelu (może jakiś geodeta?)... X lat temu darłem m. in. na Portelu łacha z id0toow, którzy dzielnie zasypywali dawne konkretne schrony na podwórku przy 1-Maja-Hetmańskiej - i pisałem także, że jeszcze będziecie je odgruzowywać, jak i że to skrajny idiotyzm. Spokojna Szwajcaria ma (często zakamuflowane w krajobrazie) schrony dla większości społeczeństwa - dlaczego Polska w tak ciekawym geopolitycznym położeniu ma mieć schrony dla 3% populacji? To przecież żart - niestety ten kraj jest wciąż pod formą okupacji, rządzony przez tzw. polskojęzyczne rządy i inne agentury, Szkoda, że tubylcy wciąż tak mało jarzą.
Shal0m (2025.10.01)
Dajcie spokój juz z tą propagandą!
(2025.10.01)

info

5  
  1
A o jakim bezpieczenstwie tu mowa w mieście? O tym jak chroni nas policja juz wiemy po ostatniej akcji z Oliwierem, jak chroni nas szpital tez juz dowiedziala sie cala Polska w reportażu! Więc naprawdę mamy czuć sie bezpieczni? Wolne żarty!
(2025.10.01)

info

4  
  4
obyś nigdy nie musiał korzystać z ich usług
Leon57 (2025.10.01)
Pytam się PO co ten mały wóz strażacki jak i tak do byle stłuczki jedzie trzy duże straże ? Chyba że dla piekarczyka taki mini mini się przyda.... a jest już piekarczyk -strażak bo jak nie to koniecznie zamówić.
(2025.10.01)

info

6  
  3