64
29.09.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Władza państwowa, czyli PIS-uar, w sytuacji dramatycznego wzrostu cen energii, ma możliwość obniżenia VAT-u i dofinansowania konsumentów energii z niebotycznych pieniędzy jakie dostaje ze "sprzedaży"pozwoleń na CO2.A nic nie robi. Ponadto ta władza, obiecywała, że po wybudowaniu terminala gazowego, dostawy gazu od "przyjaciela"umożliwią zmniejszenie cen gazu, a więc i ciepła. Gdzie to zmniejszenie? Czy są te dostawy? A oczywiście miejscowy przywódca coś obiecywał. Dlaczego nie realizuje budowy własnej ciepłowni? Dlaczego nie obniża cen ciepła w mieście?
entuzjasta (2021.09.30)
@hd - Świat ucieka od emisji CO2,, wiemy o tym już od dawna, zobaczcie jak w Polsce przbiega dywersyfikacja źródeł energii, jak najwięksi fachowcy błądzą jak dzieci we mgle dalej upieramy się przy węglu I biomasowych zanieczyszczeniach środowiska, to od tego planeta mówię nam stop, I czy chcemy czy nie musimy to powstrzymać, Bo jeśli nie natura pokaże nam jeszcze lepsze niespodzianki, o tym wiedzą już dzieci, - JAK to 18 letnia dziewczynka przed parlamentem, woła by świat się opamiętał, ale czy CI od bezpieczeństwa energetycznego są w stanie zrozumieć, coś co jest TAK oczywiste. .
Zegar tyka (2021.10.01)
@Zegar tyka - Czasami mam wrażenie, że nami rządzą ludzie pokroju Wałęsy. Chciałby a NIE mogą, ,jest za a nawet przeciw.
Vvv.u (2021.10.01)
@Cz - Dokładnie tak, wychodzą dziś lata zaniedbań, lenistwa, nieudolności i bumelanctwa post-styropianowych szkodników - mądrego to i przyjemnie poczytać. [Odnośnie komentarza @Kondek - ale przecież Chiny właśnie obniżają swoją emisję węglową i oszczędzają energię elektryczną, nius jeszcze cieplutki - zdj. :)]
RobertKoliński (2021.10.01)
@Cz - A jaki ekologiczny sposób bez emisji CO2 znasz? O mocy ok 150MW zimą i niezależny od wiatru ani słońca. Na Zachodzie nie mieli i nie mają systemów ciepłowniczych. Nawet porównywalnych z elbląskim. Ogrzewają indywidualnie nie płacąc za CO2.Wobec tego dla nich opłaty za CO2 to nie problem. Czyli dla polityków zachodnich problem nie jest znany. A nasi potrafią pokazać im jedynie gest Lichockiej. Rząd polski sprzedał ostatnio uprawnienia po ponad 60Euro/t. Czyli brutto 660 zł za tonę węgla. Do zapłacenia przez konsumentów energii. To powoduje, że w systemach ciepłowniczych, koszt węgla jest CZTERY RAZY większy niż wcześniej. Gaz też niewiele mniej. Zresztą jak cena samego gazu zaszalała, to nasi byli "przyjaciele"z zachodu, zaprzestali dostaw. Trzeba było pogratulować prezydentowi, albo wybudować znany fort. Czyli w Elblągu, a zresztą również w Polsce, albo państwo wspomoże systemy ciepłownicze lub odbiorców, albo trzeba zapomnieć o sieciach i budować indywidualne ogrzewanie wyłączone z systemu opłat emisyjnych. Najlepiej kopciuchy, bo energia w śmieciach, jako jedyna ekonomicznie będzie dostępna dla przeciętnego emeryta - a tylko tacy zaraz będą w Elblągu.
entuzjasta (2021.10.01)
Może to najwyższy czas i podziękować i wyjść z UE? Dążą do samozgłady.
ucho (2021.10.03)

info

4  
  0
Przecież ze Spółdzielni"Nad Jarem"dostaliśmy podwyżkę od 1 września za centralne ogrzewanie, to co co miesiąc będzie podwyżka? W Epec same profity dodatkowe wypłaty z funduszu socjalnego, dodatkowa składka emerytalna i prywatna służba zdrowia do leczenia, tak tylko jeszcze mieszkań pracownikom nie dają, na razie chyba, a to wszystko za nasze. tak nas doją. Kiedy się opamiętamy, ze robią co chcą i kto im na to pozwala skoro to należy pod prezydenta. Dosyć takiego rozpasania. \, działania jak w prywatnej spółce a nie Urzędu.
(2021.10.03)

info

7  
  1
Już mieliśmy podwyżki przez 3 kolejne lata aż 30 % przez pewnego prezesa i gdzie są te pieniądze?, bo nie było podstaw do takich podwyżek, węgiel był tani jak barszcz. Pan prezydent w swojej kampanii wyborczej obiecał obniżkę o 20 % i co? na co ta kasa poszła skoro pan prezydent wyliczył, ze może nam obniżyć o 20%, odnajdę artykuł, to puszcze linka. Odbiorcy ciepła zacznijmy działać.
(2021.10.03)

info

5  
  0
Taki EPEC wytwarza tylko 12% z zapotrzebowania na ciepło, a jakie profity pracowników, kiedy to się skończy. Kiedy weryfikacja tych podwyżek 30%.
(2021.10.03)

info

5  
  1
Wyprowadziłem się z Elbląga lata temu i okazuje się, że w cywilizacji można nie płacić za dostawy ciepła w lipcu czy sierpniu. No, ale cóż, jacy mieszkańcy taki EPEC.
Alojz (2021.10.03)