UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

@Cz - A jaki ekologiczny sposób bez emisji CO2 znasz? O mocy ok 150MW zimą i niezależny od wiatru ani słońca. Na Zachodzie nie mieli i nie mają systemów ciepłowniczych. Nawet porównywalnych z elbląskim. Ogrzewają indywidualnie nie płacąc za CO2.Wobec tego dla nich opłaty za CO2 to nie problem. Czyli dla polityków zachodnich problem nie jest znany. A nasi potrafią pokazać im jedynie gest Lichockiej. Rząd polski sprzedał ostatnio uprawnienia po ponad 60Euro/t. Czyli brutto 660 zł za tonę węgla. Do zapłacenia przez konsumentów energii. To powoduje, że w systemach ciepłowniczych, koszt węgla jest CZTERY RAZY większy niż wcześniej. Gaz też niewiele mniej. Zresztą jak cena samego gazu zaszalała, to nasi byli "przyjaciele"z zachodu, zaprzestali dostaw. Trzeba było pogratulować prezydentowi, albo wybudować znany fort. Czyli w Elblągu, a zresztą również w Polsce, albo państwo wspomoże systemy ciepłownicze lub odbiorców, albo trzeba zapomnieć o sieciach i budować indywidualne ogrzewanie wyłączone z systemu opłat emisyjnych. Najlepiej kopciuchy, bo energia w śmieciach, jako jedyna ekonomicznie będzie dostępna dla przeciętnego emeryta - a tylko tacy zaraz będą w Elblągu.

entuzjasta

Anuluj