39
01.09.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
W tym roku Westerplatte oderwano od Gdańska. Już nie leży w Gdańsku tylko na terenie, enklawie RP. .. Zakazano przemówienia Pani Prezydent Dulkiewicz. .. No tak skoro Westerplatte nie leży już w Gdańsku to i włodarz miasta nie jest już tam potrzebny. .. Boże gdzie my i Polsko podążamy????
@Andrzej79 - Andrzej częściowo ok ale proszę przypomnij mi kto wkroczył i w jakim celu 17 wrześnioa 1939 roku oraz w jakim celu podpisano Pakt Ribbentrop-Mołotow ?! Będę wdzięczny za odpowiedź.
Fan_Gargamela (2020.09.01)
Racja. Pokój to jest coś o co trzeba dbać non stop. Niestety to co się wyprawia (nie tylko w świecie)unaocznia ze ludzie szybko o tym zapominają.
Erazm z Rotterdamu (2020.09.01)
@Andrzej79 - Misiu nie masz bladego pojęcia o historii. Gdyby nie Twoja Rosja we współudziale z Niemcami na nas nie napadła nie musieli by nas "oswobadzac". Powiedz to jeszcze rodzinom wymordowanej Polskiej elity m. Innymi w Katyniu. W 1939 r. Hitler nie był na tyle mocny. Ps. To nie jest hejt tylko prawda.
Erazm z Rotterdamu (2020.09.01)
Wielkie olaboga. .jak trwoga. Nie wzywaj imienia Pana Boga na daremno.
Roku_panskiego (2020.09.01)
@Jełopy - chłopie zaslepia cie nienawisc do przeciwnej opcji politycznej niz wyznajesz. Na zdjeciach przemawiaja i w dodatku nie ma nikogo w poblizu. zalecenia sa takie zeby zachowac 1,5 metra i maseczki w pomieszczeniach zamknietych. Zlecania zachowane wiec o co chodzi?
HvK (2020.09.01)
@Edwardas - Jestes pewien ze jakby wojna dłuzej potrwała to bomby by spuscili amerykanie, a nie niemcy?
HvK (2020.09.01)
Andrzej79 - ignoramusie: jestes wdzieczny sowietom za zaordowanie 20000 polskich oficerow? Rece zwiazane drutem koczastym i strzal w tyl gowy? Jest film pod tytulem "Katyn"ktory to pokazuje. Moze sie zdobedziesz na ten minimalny wysilek i go (ten film)ogladniesz. Jest tez muzewum, ktore dokumentuje ta zbrodnie, ale dla ciebie to chyba za daleko…O tej zbrdni przez prawie 50 lat mozna bylo tylko szeptac, zeby nie urazic wyzwolicieli!
bluselka (2020.09.01)

info

5  
  2
@HvK - jestem pewny. Sa dostepne bardzo szczegolowe analizy na ten temat. W jezyku angielskim jest tych analiz cala masa.
bluselka (2020.09.01)

info

1  
  0
wrzesień 39nie był klęską militarną, co to za straty 65 tys zabitych?, . .. Ruscy pod Berlinem wytracili 400 tys żołnierzy, a mieli wygraną już wojnę, Niemcy pod Stalingradem ponad 280 tys, wrzesień 39 biorąc pod uwagę ówczesne czasy był przegraną małą bitwą od początku nie do wygrania, jest o czym pamiętać, biorąc pod uwagę maj 40 roku we Francji to można nawet przyjąć, że wrzesień był sukcesem bo straty były znikome, politycznie to była klęska sanacji i bardzo dobrze zresztą,
realnie patrzÄ…c (2020.09.01)