A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W tym roku Westerplatte oderwano od Gdańska. Już nie leży w Gdańsku tylko na terenie, enklawie RP. .. Zakazano przemówienia Pani Prezydent Dulkiewicz. .. No tak skoro Westerplatte nie leży już w Gdańsku to i włodarz miasta nie jest już tam potrzebny. .. Boże gdzie my i Polsko podążamy????
@Andrzej79 - Andrzej częściowo ok ale proszę przypomnij mi kto wkroczył i w jakim celu 17 wrześnioa 1939 roku oraz w jakim celu podpisano Pakt Ribbentrop-Mołotow ?! Będę wdzięczny za odpowiedź.
Racja. Pokój to jest coś o co trzeba dbać non stop. Niestety to co się wyprawia (nie tylko w świecie)unaocznia ze ludzie szybko o tym zapominają.
@Andrzej79 - Misiu nie masz bladego pojęcia o historii.
Gdyby nie Twoja Rosja we współudziale z Niemcami na nas nie napadła nie musieli by nas "oswobadzac".
Powiedz to jeszcze rodzinom wymordowanej Polskiej elity m. Innymi w Katyniu.
W 1939 r. Hitler nie był na tyle mocny.
Ps. To nie jest hejt tylko prawda.
Wielkie olaboga. .jak trwoga.
Nie wzywaj imienia Pana Boga na daremno.
@Jełopy - chłopie zaslepia cie nienawisc do przeciwnej opcji politycznej niz wyznajesz. Na zdjeciach przemawiaja i w dodatku nie ma nikogo w poblizu. zalecenia sa takie zeby zachowac 1,5 metra i maseczki w pomieszczeniach zamknietych. Zlecania zachowane wiec o co chodzi?
@Edwardas - Jestes pewien ze jakby wojna dłuzej potrwała to bomby by spuscili amerykanie, a nie niemcy?
Andrzej79 - ignoramusie: jestes wdzieczny sowietom za zaordowanie 20000 polskich oficerow? Rece zwiazane drutem koczastym i strzal w tyl gowy? Jest film pod tytulem "Katyn"ktory to pokazuje. Moze sie zdobedziesz na ten minimalny wysilek i go (ten film)ogladniesz. Jest tez muzewum, ktore dokumentuje ta zbrodnie, ale dla ciebie to chyba za daleko…O tej zbrdni przez prawie 50 lat mozna bylo tylko szeptac, zeby nie urazic wyzwolicieli!
@HvK - jestem pewny. Sa dostepne bardzo szczegolowe analizy na ten temat. W jezyku angielskim jest tych analiz cala masa.
wrzesień 39nie był klęską militarną, co to za straty 65 tys zabitych?, . .. Ruscy pod Berlinem wytracili 400 tys żołnierzy, a mieli wygraną już wojnę, Niemcy pod Stalingradem ponad 280 tys, wrzesień 39 biorąc pod uwagę ówczesne czasy był przegraną małą bitwą od początku nie do wygrania, jest o czym pamiętać, biorąc pod uwagę maj 40 roku we Francji to można nawet przyjąć, że wrzesień był sukcesem bo straty były znikome, politycznie to była klęska sanacji i bardzo dobrze zresztą,