69
27.02.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oglądając zdjęcia mam ogromne wątpliwości, że w imieniu Energii sprawę referował prezes Wawryn. Widoczni na zdjęciach prelegenci- pan z brodą i pan w okularach-na pewno żaden z nich, nim nie jest. Chyba że nie pokazano wszystkich referujących.
(2020.02.28)

info

1  
  4
Moge w wolnych chwilach od picia , donosic flaszki, ale magazyn tego paliwa, bedzie wylacznie pod moim nadzorem.
Tojemoje (2020.02.28)
@Sven skurvensen - Svenie, zapłacili za tą "prezentację", tak jak za "Założenia do planu", które nimi nie są, z naszych czynszów. Płacą za wszystkie fanaberie nieudanego gdańskiego desantu. I jeszcze odmawiają nam informacji, ile zapłacili.
Blamaż (2020.02.28)
Bardzo ciekawie wygląda ten temat kotłowni kontenerowej co zabezpieczy ciepło dla miasta na czas inwestycji. 700 tys. zł za sezon to niewiele / nic nie piszą o cenie ciepła z takiego kontenera – chyba bez zmian - nie wiem bo nikt na sesji nie spytał/ Jeżeli budowa ma kosztować minimum 168 mln zł to 168mln podzielić przez 700 tys. daje jakieś 240 sezonów grzewczych. Wystarczy postawić na podwórku kontener, trochę paliwa, podłączyć rurę kontenera do rury miejskiej i zrobione. Łatwizna za 700 tys. rocznie. Po co budować jakiś nowy model. Czerwony
(2020.02.28)
krytyku Sztuki, prezentację Panu Wawrynowi przygotował były k-k dziełu eksploatacji z EPEC, nie zakładaj że to element kampanii bo EKO walczy o życie. Czyli albo ta kotłownia będzie produkowała ciepło dla Miasta i parę dla Browaru, abo pójdzie z torbami. Jako producent prądu sa mniej niż zero i na rynku sie nie liczą. Jak już pisałem wcześniej nie jestem fanem EKO, ale potrafię docenić profesjonalizm i włożoną pracę i jest mi tylko wstyd że miejski EPEC zszedł na takie psy. Oby montaż silników wypalił, bo to jest dobre rozwiązanie. Epec powinien próbować przekonać EKO aby zamontowali je na stacjach m. Północ i ograniczyli straty przesyłu bo to jest jedna z dróg obniżenia opłaty przesyłowej. .
district heating (2020.02.28)
Prosta zasada - Ec sprzedaje ciepło do EPEC za np. X. Ec sprzedaje to samo ciepło dla mieszkanców (wspólnot )za 1,2 X. Zawsze na rynku pośrednik żyje dobrze, kosztem sprzedającego (czytaj mieszkańców)
e-g (2020.02.28)

info

3  
  1
To bardzo ciekawe. Epec zatrudnia gromadę ludzi. Ma działy. A wszystkie opracowania zleca zewnętrznym firmom o projektach nie wspomnę. O co tu chodzi? Czyżby to był już tylko Elbląski Zarząd Energetyki Cieplnej? Ludzie z zewnątrz mają powiedzieć co dla miasta jest dobre. A ile te opracowania kosztują? Czy to też tajemnica. ? Pozostaje tylko pytających pozwać do sądu. Spółka samorządowa czyli czyja? Dlaczego przedstawiciel/przedstawiciele mieszkańców wybierani w konkursie nie zasiadają w Radzie Nadzorczej EPEC?Przecież to mieszkańcy są największym odbiorcą ciepła. W obecnej formie jest to ograniczanie dostępu do informacji. Co na to Rada Miejska? Co na to Prezydent?
Po co mamy EPEC (2020.02.28)

info

4  
  0
Obie propozycje noszą znamiona kompromitacji. Każdy kto choć trochę zna się na ciepłownictwie wie że dziś nie buduje się ciepłowni o takim zasięgu zasilania jakim jest jedno zródło dla dużego miasta z uwagi na wielkie straty ciepła w sieci którą przesyłane jest to ciepło.
(2020.02.28)

info

1  
  1
Wyjaśniliście tak jak wam przyszło do głowy. Sprawdzimy to po jakimś czasie. Bo ja w to co piszecie od paru lat nie wierzę. Wyjaśnijcie ludziom jakie koszty poniosą po waszych pomysłach. O ile wzrośnie koszt CO I CW. Podajcie to kwotowo a nie w jakiś tabelkach. Podajcie cenę aktualną i jaka będzie po waszych pomysłach. Dla czego nie piszecie że w Elblągu na ten czas jest najdroższe ciepło w Polsce a co dopiero nas czeka?
zb (2020.02.28)

info

3  
  0
Kontenery, biomasa, silniki, to wszystko fantasmagoria. Tu chodzi o decyzje kiedy i za ile powstanie prosta, tania w eksploatacji ciepłownia opalana gazem ziemnym i ile będzie kosztowało ciepło i prąd przez nią wyprodukowane. A kto będzie jej właścicielem to sprawa drugorzędna. Bo to czy będzie właścicielem EKO czy EPEC to i tak nie ma znaczenia bo koszty prowadzenia działalności generowane przez te firmy pożrą i tak znaczna część ceny GJ.
(2020.02.28)

info

1  
  0