69
27.02.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@taczka - A dlaczego to tylko o cieplo sie martwicie??? Ja wiem dlaczego…, bo jeszcze tym w urzedzie nikt im nie wytlumaczyl, ze jak w czerwcu wylacza kotly na wegiel to nie tylko na jesieni powieje chlodem w domach i zabraknie ciepla, ale tez juz w czerwcu mozemy byc bez pradu. Bo tak sie dziwnie sklada, ze cieplo potrzebne jest rowniez przy produkcji energii elektrycznej -potocznie zwanej pradem, tak w olbrzymim skrocie opowiem te bajke jak powstaje ten prad. .. , to wlasnie z podgrzewanej wody uzyskuje sie pare, potrzebna do napedu turbin, para pod wysokim cisnieniem kierowena jest na lopatki turbiny powodujac jej obrot. Turbina jest sprzezona z ganeratorem I energia mechaniczna turbiny zamieniana jest w generatorze na energie elektryczna i tam wlasnie powstaje prad. (o szczegolach odsylam do lektury jak powstaje prad). Czy nam go wystarczy latem???.
(2020.02.28)
Tylko po co stawiać kontener na Dojazdowej albo Elektrycznej? Przecież lepiej Nad Jarem albo Zawadzie. I mamy 30% taniej bez EPECu. Czyli lepiej niż obietnice Prezydenta. I kilka stołków zbędne.
entuzjasta (2020.02.28)
Prezes EPEC stwierdził, że możliwe jest obniżenie kosztów dystrybucji. To dlaczego do k...y nędzy jeszcze tego nie zrobił?????
entuzjasta (2020.02.28)

info

7  
  0
Kolejne kilka pomysłów. Jeszcze mniej wiarygodne niż kilkanaście poprzednich. Obraza samorządności, że takie majaczenia przedstawia się takiemu gronu. Dlaczego finansują to odbiorcy ciepła? Dlaczego nie skorzystano z doświadczeń/ firm, które to samo rozwiązywały dopiero w Olsztynie? Dlaczego sensownych pytań nie mogą zadawać radni koalicji? Ścina się posłańców ze złymi wiadomościami? W koalicji myśleć wolno tylko wodzowi? I dotyczy to wszystkich koalicji w ustroju partiokracji.
entuzjasta (2020.02.28)

info

4  
  0
@district heating - A jak to obniży straty przesyłu? Zmniejszy różnicę temperatur? Zwiększy izolację? Czy zmniejszy powierzchnię rurociągów przesyłowych? To nie za Pana czasów odkryto, że przy zmniejszonych przesyłach, powstał problem wychłodzenia w rurociągach przewymiarowanych? A może całą sieć wymienimy? Szykuje Pan ofertę? Dla "dobra mieszkańców"za darmo? Oczywiście straty przesyłowe zmniejszy się, jak zrezygnuje się z 'usług'EPEC-u i spółdzielnie same zainstalują kotły gazowe. I wtedy nie tylko EC (przesądzone)ale i EPEC będzie zbędny. Bo dla mniejszych odbiorców koszty lawinowo wzrosną. A prezentacje nie odpowiadają na podstawowe pytanie. Jak przy 3 krotnym wzroście ceny paliwa, można osiągnąć zmniejszenie cen? Czyli są majaczeniem. Obie.
(2020.02.28)
Największym kuriozum jest koszt podgrzania m3 wody. Jedna z najdroższych jednostek cen ciepła w Polsce i do tego najbardziej śmieszna sytuacja kiedy podgrzanie wody tym samym czynnikiem dochodzącym do węzła cieplnego kosztuje jeszcze więcej.
(2020.02.28)

info

3  
  0
W mojej opinii to Radni wybiorą model EKO. To jest chyba przesądzone. Pasuje i EPEC-owi, i EKO, i Prezydentowi. Być może nawet Prezydent powie - chcieliśmy budować własne źródło ale Rada Miasta zdecydowała inaczej. Suweren wybrał. Jestem zdruzgotany tą decyzją. Zobaczymy niebawem jak to się potoczy. Zabawnie będzie jak wybiorą model EPEC. Czerwony
(2020.02.28)

info

5  
  0
@Don - Ogłosi się upadłość i nic oddawać nie trzeba.
entuzjasta (2020.02.28)
Panie anonimowy, jJak się zainstaluje silniki w pomieszczeniach stacji to będzie można wyłączyć odcinek rurociągu dn 600 na odcinku EC do komory przy wiejskiej a po lekkich przebudowach sieci do plk Dąbka. To tak na początek bo po analizie pewnie będzie można wyłączyć i inne odcinki a w uzasadnionych przypadkach wymienić na znacząco cieńsze. Czy to zmniejszy powierzchnie przez którą jest tracone ciepło- no raczej tak. Co do kotłów gazowych to nie wiem czy będzie taniej (gospodarka skojarzona na bazie silników pozwala produkować ciepło taniej)ale na pewno będzie śmieszniej jak wystawi się z wieżowca 88 małych kominków lub jeden duży. Systemy ciepłownicze mają sens przy decentralizacji produkcji, A co do rur to najlepsi fachowcy są i byli w EPEC, szczególnie od rur na 160C !!, bo takie na pewno były, są i będą w Elblągu potrzebne. Dlatego niech w 2020 r epec wymieni kolejne kilometry rur dobrych na lepsze. Strat nie zmniejszymy ale kasę wydamy.
district heating (2020.02.28)
No przecież mówił , że wybierze najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców ! Na to właśnie wpadł nasz umiłowany rezydent!
analitykrezydenta (2020.02.28)