13 pułku nadal w jednym kierunku

12
04.11.2025
13 pułku nadal w jednym kierunku
(fot. Miasto Elbląg)
Informujemy, że ruch jednokierunkowy w ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego, umożliwiający przejazd z ul. T. Kościuszki w kierunku ul. Saperów/Podchorążych, przywrócony w okresie Wszystkich Świętych, zostanie utrzymany do zakończenia prac.

Z kolei po zakończeniu robót i odbiorach zostanie w tym miejscu wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Biuro Prezydenta Miasta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Już dziś powiem, jak wielu, którzy przez kilka ostatnich dni już jechali od Kościuszki do Saperów, że pas od Saperów do Kościuszki jest za wąski o czym się niedługo przekonamy gdy trasa będzie otwarta. Szkoda. Teraz czekamy kiedy w końcu zostanie wbita pierwsza łopata pod II część Obwodnicy Wschodniej, bo już zbyt długo czekamy.
(2025.11.04)
Dokładnie takie spostrzeżenie miałem jadąc pod górę w kierunku ul. Saperów. Nasuwa się pytanie: po co działkowiczom zabrano część gruntów skoro i tak nie poszerzyli za bardzo drogi? Co najmniej 1 metr można by dołożyć!! Raczej zmarnowane pieniądze!
(2025.11.04)
Dla mnie ta ulica to KIT obliczona wymiarowo, jakby elblążanie głównie jeżdzili Matizami i Tico, a dobrze wiemy, a Zarząd Dróg tego niestety nie przyjmuje do wiadomości, że auta obecnie są zdecydowanie większe i szersze nie mówiąc o ciężarówkach, autobusach i pojazdach wojskowych, które będą tam jeżdzić. W obecnym stanie wykonanie ulicy 13 Pułku nie powinno być odebrane przez Ratusz.
(2025.11.04)

info

11  
  2
Niech nawet nie myślą o dwukierunkowym ruchu na tak wąskiej ulicy 13pplot co wykonali. Dwa dostawcze samochody mogą się nie minąć. Wojsko zamykać będzie przejazd jak autobus wojkowy do sztabu będzie jechać. Wykonanie tej ulicy to "genialny" plan ratusza, żeby szybciej budować ulicę Wschodnią wariant3.
Wąskie Gardło (2025.11.05)

info

6  
  2
Ta ulica po remoncie to totalna porażka. Powinna być tak szeroka jak Saperów. Kto to zatwierdził? Zmarnowane pieniądze.
pelikan (2025.11.05)

info

10  
  1
No i zdecydowanie zakaz rowerzystów. Dziś rano już jedna paniusia pod górkę pedałowała zawrotnym tempem. Korek na kilkanaście aut.
RoweremTylkoZgórki (2025.11.05)

info

8  
  4
Szerokość tej ulicy to skandal w przypadku ruchu w obu kierunkach. Kto zezwolił - nazwiska
taki drobiazg (2025.11.05)
@taki drobiazg - Nowak i Kowalski
(2025.11.05)
Kolejna spaprana inwestycja gdzie dureń durnia durniem pogania.
(2025.11.05)

info

3  
  1
Czy zrobili choć tam normalną szerokość ulicy, żeby 2 większe auta mogły się swobodnie minąć, czy jak zwykle zmarnowali miejsce w pasie drogowym na jakieś chodniki po obu stronach i inne ścieżki rowerowe?
Mołdawskie Trampki Nissana (2025.11.05)