Młodzieżowy Dom Kultury z nową dyrektor

7
Godzinę
temu
Młodzieżowy Dom Kultury z nową dyrektor
MDK w Elblągu ma dwie siedziby - przy Bema i Warszawskiej (na zdjęciu), fot. Anna Dembińska
Prezydent Elbląga powierzył obowiązki dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Monice Pińkowskiej. Od 1 września po dziesięciu latach zastąpi na tym stanowisku Edytę Lichacz.

W sierpniu kończy się termin powierzenia funkcji obecnej dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Procedurę wyłonienia nowego dyrektora MDK w Elblągu rozpoczęto w kwietniu br. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia. Wpłynęły na niego oferty od czterech kandydatów., ale komisja nie wyłoniła zwycięzcy. 22 maja procedurę konkursową powtórzono.

- W wyniku rozstrzygnięcia konkursu powierza się stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu pani Monice Pińkowskiej od 1 września 2026 roku do 31 sierpnia 2031 roku – czytamy w zarządzeniu prezydenta Elbląga z 23 czerwca br.

Obecnie Monika Pińkowska jest wicedyrektorką Przedszkola nr 24 "Słoneczny Zakątek" na ul. Brzechwy.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Edyta wspaniała, mądra, wykształcona, doświadczona!
ona24 (2026.06.24)
@ona24 - To czemu w tym bagnie pracuje jak tak madra
(2026.06.24)
Uzasadnij o jakie bagno chodzi.
(2026.06.24)
Z przedszkola do kultury, pani Moniko co to za bzdury, najpierw ele mele dudki, teraz będzie z młodzieżą zabawa, czy to gospodarz malutki, czy ratusz ten awans zamawia?
???.! (2026.06.24)
Bo lubi, 10 lat budowała, remontowała, tworzyła od nowa
ona24 (2026.06.24)
@???.! - MDK to głównie młodsze dzieci więc nie rób z siebie pajaca. nowej dyrektorki na to czym ma być i czym się zajmować. Ale najważniejsze nie są plany ale realizacja potrzeb dzieci i rodziców. Jedną z ról MDK jest zagospodarowanie czasu i animacja czasu właśnie dla dzieci 8-12 lat bo potem to już dzieciom czasu na zabawę brakuje. MDK ma zastępować upadający system klasowo - szkolny i mieszać środowiska i sprawić żeby szkoły zamiast ze sobą konkurować - współpracowały. Pani Lichacz nawet współpraca ze Światowidem nie bardzo wychodziła ale to chyba kwestia jej problemów z "Szalonymi Małolatami" i swoistej walki o markę. Zafiksowana na tańcu ale w tej specjalności - spec. Miejmy nadzieje że obejmie sekcja taneczną i dalej będzie piastowała "Diamenty" nie zajmując się już budżetami biurokracją i tysiącem bzdetów niepotrzebnych artyście a niezbędnych urzędnikowi. Ale skoro dochodzi do zmiany to warto postarać się żeby była korzystna i dla miasta i dla instytucji i dla obu Pań.
MariuszLewandowski-Fc (2026.06.24)
A przepraszam ale po co tam dyrektor jak kierowników trzech a nic tam się nie dzieje oprócz zużycia wody i prądu.
(2026.06.24)

info

0  
  0