Nowe parkingi, stare przyzwyczajenia 

71
21.11.2025
Nowe parkingi, stare przyzwyczajenia 
(fot. RG)
- Niedawno wybudowano nowe zatoczki parkingowe przy ul. Agrykoli, by kierowcy nie rozjeżdżali skweru przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 3. Niestety, zatoczki stojÄ… puste, a kierowcy nadal parkujÄ… na trawnikach, a jeżdżąc po alejkach stwarzajÄ… zagrożenie dla pieszych. NagÅ‚oÅ›nijcie ten temat, może ktoÅ› siÄ™ obudzi – pisze nasz Czytelnik.

Budowa dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Agrykola kosztowała 380 tys. złotych i była finansowana z budżetu obywatelskiego.

- Zatoka stoi pusta, a samochody dowożące dzieci do szkoÅ‚y Å›migajÄ… po alejkach i dalej parkujÄ… na trawnikach. Å»aÅ‚osny to widok, zniszczone wszystko. Ludzka mentalność jest taka, że trzeba podjechać pod same schody szkoÅ‚y. A przecież zatoka jest naprzeciw szkoÅ‚y, można tam zostawić auto. Spacerek z rana byÅ‚by wskazany. Samochody jeżdżące po alejkach stwarzajÄ… zagrożenie dla dzieci, które idÄ… pieszo do szkoÅ‚y/. Kierowcy majÄ… też Å›wiadomość, że na tych alejkach est zakaz ruchu. Nikt nie respektuje znaków, policja i straż miejska również, dopóki nie dojdzie do tragedii – pisze nasz Czytelnik (dane do wiadomoÅ›ci redakcji).

– Wydano pieniÄ…dze na budowÄ™ zatoki, a nic siÄ™ nie zmieniÅ‚o. Zabytkowy park nadal rozjeżdżany jest przez auta. Także podczas mszy czy pogrzebów, gdy kierowcy parkujÄ… na trawnikach, mimo że jest już gdzie parkować. Ruch aut w parku jest tak duży, że doszÅ‚o nawet ostatnio do kolizji. NagÅ‚oÅ›nijcie ten problem, może to coÅ› pomoże? – apeluje Czytelnik.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Niech się czytelnik zajmie swoim życiem, bo ewidentnie chodzi i szuka dziury w całym :/ takie moje zdanie
(2025.11.21)
Są tak bezczelni bo wiedzą że są bezkarni. Tam wystarczyłaby jedna kamera na wjeździe. I każdemu bohaterowi dowalić 1500 PLN za każde złamanie zakazu wjazdu. Z chamami inaczej się nie da
Tu jest Polska (2025.11.21)
najfajniej jest na ul. Nowowiejskiej, jedyny chodnik prowadzący do szkoły zastawiony samochodami (rodzice przywożą dzieci do szkoły) i dzieciaki od starowiejskiej idą po ulicy, policji tam nie widziałam nigdy aż się stanie tragedia.
dobra sÄ…siadka (2025.11.21)
Zastanawiam się czy to tylko pisowcy którym się należy czy normalni Polacy też łamią zakaz wjazdu ?
Ciekawy (2025.11.21)
Tylko nieuchronność kary jest lekiem na szybką zmianę mentalności. Polak mądry po szkodzie. Dopiero jak się wydarzy tragedia to zwróci to zainteresowanie odpowiednich służb.
kierowca z bombowca (2025.11.21)
w tym mieście nie istnieje prawo każdy robi jak mu wygodniej zniszczone trawniki nikt się tym nie interesuje zieleń miejska poukładała duze głazy w zdłuż alejki więc jada dalej żeby je ominąć ciekaw jestem jakbym zaparkował na Dolince tam nie ma znaku zakazu tu stoi to park dla zmotoryzowanych w którym nawet rozjechano dwukrotnie ławkę a co by było gdyby na tej ławce siedziała starsza osoba były sygnały na mapie zagrożęń więc ją zablokowano a tyle się mówi o ochronie zieleni z zasady jeżdza te same osoby i to 2 -3razydziennie przywożąć i odbierając dzieci ze szkoły. moze w końcu Policja i Straż Miejska się obudzi
(2025.11.21)

info

44  
  6
Na tym nowym parkingu zauwazylen tez sobie urządzają prywatny parking i zostawiaja auta na wiele wiele dni, tak bylo ostatnio ze złotawym autem starszym, stal na pierwszym polu od plebanii przez wiele dni
Kqrkekek (2025.11.21)

info

27  
  10
@Ciekawy - Nie zastanawiaj się bo to przekracza twój poziom intelektu. Poważne sprawy zostaw osobom myślącym
(2025.11.21)
@kierowca z bombowca - dokładnie tylko wysokie mandaty do nich przemówia był artykuł ze za wjazd autem do parku mandat będzie 5 tyś
@dobra sąsiadka - Masz dużo czasu, stań i pilnuj, ale ty czekasz kiedy się stanie