A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
za ciężka ta budowla.jak w surowym stanie...
Panie Profesorze Baum czy nie czas isc na wmeryture. Elblaskie Stare Miasto jest tak zaprojektowane jakby to bylo stare inowe / hotel VIVALDI/. Co jest z architektami z Elblaga? Moze ktos z odwaznych architektow powie jak jest naprawde. Prywatnie wiem ze malo kto sie zgadza z Panem Profesorem.
starówka jest nudna bo mało osub tam chodzi jak chodziło bo duzo osub to by bylo ok. Słyszałem w wiadomościach że zrobią fontanne na starowce taką jak była pzed wojną
Projekt jest wspaniały, idealnie komponuje się z przyjętą wcześniej koncepcją zabudowy Starego Miasta (w przeciwieństwie do projektu z Warszawy, ktory jest po prostu brzydki). Skoro przyjęto okresloną koncepcję zabudowy (nie odbudowy), trzeba byc konsekwentnym i brnąć dalej. Nie jest tak źle, jak niektórzy mówią. Gratuluję Elblągowi.
PANIE ZYCZLIWY. Nikt nie ma zamiaru przenosić urzędu miejskiego!!! Zapoznaj się pan na portelu z artykułami na temat ratusza staromiejskiego i co sie w nim bedzie znajdowac.
Ratusz powstanie w w miejscu pierwszego elbląskiego ratusza. Neogotyk jest stylem do przyjęcia, zresztą jeszcze dzisiaj panuje w Gdańsku, Toruniu itd., a więc w miastach o podobnej do Elblaga przeszłości. Czy Ratusz jest za mały, czy za duży? bez obaw - nie będzie tu za dużo urzędników, gdyż będzie pełnił funkcje reprezentacyjne + restauracja, USC itd. Najważniejszym jest jednak, iż kolejna przestrzeń Starówki będzie zabudowana. Własnie zabudowa przestrzeni staromiejskich wydaje się być jednym z czynników generujacych rozwój E. w przyszłości. Zabudowano bowiem dopiero jedną trzecią. Dlatego to miasto będzie miało w przyszłości charakter stricte miejski. Dzisiejsza Starówka jest ciagle rozbebrana, a jej profil usługowy nie może być zdominowany przez odpychające puby piwne.Jednocześnie możemy odetchnąć z ulgą - najlepsza elbląska firma budowlana wkracza na Starówkę. Przecież od plajty PB"Starówka", czyli od 1997 r. praktycznie nic tutaj się nie dzieje. Już dzisiaj (zwłaszcza w piątki, soboty i niedzielę) Starówka staje się m.in. azylem specerowym (i nie tylko) dla mieszkańców betonowych pustyni - Zawady i Jaru. Cieszyć się należy, że Elblag, który powtsał nad rzeką, po zniszczeniach wojennych i totalnych rozbiórkach powojennych - wraca znowu nad rzekę.
Jest super. Nie ma co się łudzić, że Stare Miasto w dawnym kształcie wróci. Ten projekt ma jeden jedyny plus - pasuje idealnie do starówki, radośnie kolorowego, groteskowego tworu w dziwacznym stylu retro. Szybciej, łatwiej i niewiele drożej byłoby odtworzyć przedwojenne fasady kamienic, ale po co... ładnych i starannie odtworzonych starówek jest w RP na pęczki... a nasza jest wyjątkowa :D. Bi hepi że nie chcą już zbudować tutaj drugiej Zawady albo hipermarketu. Jestem za... a nawet przeciw... co za różnica, skoro nie mam na to żadnego wpływu. Demokracja w końcu :)
dlaczego chcecie tworzyc takie koszmary- macie przecież zdjęcia, ryciny- rozumiem, że rekonstrukcja ale niech to będzie podobne do tego co przez wieki stworzył duch miasta- jakkolwiek pompatycznie by to nie brzmiało
pozdrowienia z warszawy
jest za niski i płaski, bardziej przypomina bank niż siedzibę Władz Miejskich. Polecam przedwojenne fotografie obecnego Hotelu Elzam - tak wyobrażam sobie Ratusz w moim mieście
w ELBLAGU SĄ WAŻNIEJSZE POTRZEBY NIŻ BUDOWA NOWEGO RATUSZA
NIE POPIERAM ŻADNEGO PROJEKTU I NASI MIESZKAŃCY TEŻ NIE POWINNI TEGO POPIERAĆ.
MAMY DUŻO RODZIN POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃ-PRZENACZMY PIENIĄDZE NA NOWE MIESZKANIA A NIE NA NOWY RATUSZ.