UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Ratusz powstanie w w miejscu pierwszego elbląskiego ratusza. Neogotyk jest stylem do przyjęcia, zresztą jeszcze dzisiaj panuje w Gdańsku, Toruniu itd., a więc w miastach o podobnej do Elblaga przeszłości. Czy Ratusz jest za mały, czy za duży? bez obaw - nie będzie tu za dużo urzędników, gdyż będzie pełnił funkcje reprezentacyjne + restauracja, USC itd. Najważniejszym jest jednak, iż kolejna przestrzeń Starówki będzie zabudowana. Własnie zabudowa przestrzeni staromiejskich wydaje się być jednym z czynników generujacych rozwój E. w przyszłości. Zabudowano bowiem dopiero jedną trzecią. Dlatego to miasto będzie miało w przyszłości charakter stricte miejski. Dzisiejsza Starówka jest ciagle rozbebrana, a jej profil usługowy nie może być zdominowany przez odpychające puby piwne.Jednocześnie możemy odetchnąć z ulgą - najlepsza elbląska firma budowlana wkracza na Starówkę. Przecież od plajty PB"Starówka", czyli od 1997 r. praktycznie nic tutaj się nie dzieje. Już dzisiaj (zwłaszcza w piątki, soboty i niedzielę) Starówka staje się m.in. azylem specerowym (i nie tylko) dla mieszkańców betonowych pustyni - Zawady i Jaru. Cieszyć się należy, że Elblag, który powtsał nad rzeką, po zniszczeniach wojennych i totalnych rozbiórkach powojennych - wraca znowu nad rzekę.
Objektiv