A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Basen nigdy nie będzie dochodowy. Wszyscy się z tym pogodzili i utrzymujemy go za miejskie pieniądze. Wyciąg narciarski w mieście ma przynosić zyski, chyba wielu elblążan wierzy w garbate aniołki. W Sopocie w zeszłym roku ani razu nie uruchomili. Przetarg powinien być z ceną 1 zł miesięcznie, a warunkiem wyboru oferenta jakość zaoferowanej bazy; ilość wyciągów, długość trasy, cena za zjazd itp. To ma przyciągać turystów do miasta.
Spokojnie drodzy Państwo :) Tylko spokój na s uratuje. .. Wróbel i spółka wiedzą jak robić nas w konia. ..
Pisałem o tym wielokrotnie: największym wrogiem rozwoju Elbląga jest elbląska Rada Miejska która ustala zaporowe stawki za nieruchomości. Szerokim strumieniem dokładano do etatów MOSiRu w czasach co roku kradzionego silnika napędzającego wyrwirączkę a gdy pojawiła się firma kompetentna i na poziomie to od razu bandycki czynsz za dzierżawę bo miasto chce zarobić nawet na śniegu którego w Elblągu nie było. Hero.
Miasto powinno im dzierżawić za przysłowiową złotówkę, w naszych warunkach to biznes bardzo wątpliwy. A jednak przedsięwzięcie bardzo pożyteczne dla miasta i mieszkańców.
co to za kwota, kto ją wymyślił i czym się kierował, dobrem elblążan?????
a dlaczego teren musi być wynajmowany? dlaczego miasto samo nie przejmie go i nie przejmie wpływów z uzytkowania przez narciarzy? wydaje mi się to bardzoej logiczne, niż walenie czynszu w kosmos. weźcie ten teren i działajcie na nim samodzielnie. owszem, nisze wpływy niż planowano (bo przecież nie wiadomo czy takie będą), ale za to stałe. to chyba wazniejsze?
Bardzo madra i sensowna wypowiedz. Tylko czy ktos z decydentow to czyta i wyciaga wnioski ?
20 tysi miesiecznie + podatek. .. no to sorry ale jakim cudem oni maja sie utrzymac ?
Jak miasto takie madre to niech sami zrobia tory, wyciagi itp, niech sie mosir tym zajmie, a nie komus dowalac taka kwote. Jak w tym miescie ma byc cos normalnego dla mieszkancow jak tu nikt nie moze sie utrzymac przez koszta?
Dodam jeszcze ze jak miasto chce za to kase to tak jak ktos pisal powinno to byc za przyslowiowa zlotowke + przedsiebiorstwo dzieli sie z miastem zyskiem (np. 20%, nie wiem nie jestem ekspertem, juz by ustalili meidzy soba %). Wszyscy byliby zadowolenia od mieszkancow po przedsiebiorstwo i miasto i by to jakos funkcjonowalo.
a gdzie jest taka góra ?mieszkam w Egu od 40 lat i pierwsze słyszę że mamy górę taką to gdzies za kanałem?