A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Nasze miasto musi się wreszcie obudzić z marazmu. A poprzedni prezydent powinien zrozumieć, że elblążanie oczekują czegoś więcej i wrócić ze zwolnienia lekarskiego żeby opuścić fotel!!!!!
ciekawe co bedzie z sekretarka pana słoniny, która tak dzielnie bronila dostępu do pana prezydenta, a probując sie zapisac, trzeba bylo taka spowiedz przezyc, ze nawet u ksiedza tyle sie nie spowiadalo. mimo ze nie jestem zwolennikiem po, mam jednak cicha nadzieje, ze cos sie zmieni w tym miescie, ze w koncu przetargi w urzedzie miasta, beda wygrywac zwykle elblaskie firmy, a nie jedena firma budowlana, ktora opanowala wszystkie prace na terenie elblaga. mam tez nadzieje, ze moje dzieci zostana w elblagu, a nie beda wyjezdzac za chlebem, bo tui prace jedynie w markecie mozna dostac, za najnizsza krajowa. panie nowaczyk jest pan nadzieja elblazan i prosze nas nie zawiesc
ewac - autor tekstu jeśli nie głosował to. .. uwaga czytaj ze zrozumieniem - PODJĄŁ WYBÓR i to w dodatku taki jak ja. Nie głosowanie to też wybór, a wybory = wybór, wybór = wybory. Wydaje mi się że już mnie pouczałaś w innym artykule (mogę się mylić) że jak to ja mogę móc narzekać skoro nie głosowałem na nikogo. .. Otóż skoro nie przekonuje mnie żaden kandydat, nie odpowiada mi jego program, czy cokolwiek innego, to go NIE WYBIERAM. Mam prawo narzekać znacznie bardziej niż ludzie którzy budzą się niezadowoleni po roku i mówią że przecież głosowali, że przecież tak zaufali. .. Nie stać się na dobrą ocenę kogoś, nie oceniaj. Nie umiesz przyznać się do błędu, nie odzywaj się. Nie umiesz słuchać innych, nie pouczaj innych. .. Takie małe rady ode mnie.
Elbląg potrzebuje nowych miejsc pracy, miejsc, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzać wolny czas, a nie kolejnej linii tramwajowej, czy kilkunastu metrów polbruku. A Urząd Miejski potrzebuje pracowników kompetentnych i wykształconych.
Gratulacje dla nowego Prezydenta!!!!!
Ma Pan ogrom pracy. Całe UM trzeba zreformować - żeby atmosfera się poprawiła, żeby wszyscy pracownicy nie znali swoich zarobków-bo jakaś plotkarka podzieliła się tymi wiadomościami z koleżaneczkami a te z kolejnymi, żeby szefami w poszczególnych działach nie była smarkateria, która nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu ludźmi i żeby pracownicy byli wreszcie rozliczani z efektów swojej pracy, a czas pracy był wykorzystywany na pracę a nie na wypijanie hektolitrów kawy i wypalanie stosów papierosów. Jak za PRL-u.
wybrano kolejnego Walendziaka lub Kurskiego i nic na to nie poradzimy panie Bartoszu
Do Tojatylkojainiktwiecej. Całość ok. Tylko nie bardzo widzę związek kilku ostatnich mądrych zdań z resztą Twojego komentarza. Na początku negacja a potem miód. TO JAK JESTEŚ ZA CZY PRZECIW.
Można w kampanii wyborczej obiecywać wszystko a po wyborach jest szara rzeczywistość i rachunki do zapłacenia. Czy starczy na nie pieniędzy zobaczymy. Na moje rozeznanie to trzeba będzie podwoić przychody (czytaj podatki) by spełnić te wizje. Poza tym wcale Woju nie trzeba czekać 4 lat. Po roku jak prezydent nie otrzyma absolutorium może nie być prezydentem. Poza tym budżet miasta to pieniądze na wynagrodzenie np dla nauczycieli. Odchodząca pani naczelnik chwali się że nie zmniejszyła zatrudnienia. Czyli bez względu na przydatność, zdolności i logikę trzymała ich na etatach i płaciła nie ze swoich. Mądry prezydent oi menadżer powinien zatrudniać w naszym imieniu tylu nauczycieli i8le oświata potrzebuje i wybrać najlepszych. Czy pan Nowaczyk będzie miał tyle silnej woli żeby być prawdziwym menadżerem zobaczymy. Czy nowy prezydent połapie się że najwięcej pieniędzy na pomoc społeczną idzie na utrzymanie etatów w MOPSiE. I czy dojdzie do wniosku że utrzymywanie straży miejskiej to pieniądze wyrzucone w błoto. Tego w programie pana prezydenta nie ma. A z tymi "kulami u nogi" nie da się miasta zmienić. Pożyjemy zobaczymy. Głosowałem na "młodość" i teraz będę się bacznie przyglądał czy słusznie.
Prawda jest jedna nie można obiecywać czegoś czego się nie jest pewnym. Dzieci bezimienny kolego nie były na zbicie kapitału i nie był to strzał w kolano, "aby żyło się lepiej" to czytałem na bilbordach trzy lata temu. Nie uważam się za fachowca, ale analizuję. 3 lata 80 % niezrealizowanych obietnic. Wzrost gospodarczy a zbliżamy się do 55 % progu ostrzegawczego ( dług chwilę temu 781.399.355.923 zł ). Dlaczego mam myśleć jak zwolennicy PO? Że nic się nie stało, trudności obiektywne ? Niska frekwencja w wyborach to znak, że Polacy już nie wierzą w obietnice. 30 % to zwolennicy partii lub znajomi kandydatów. Dobranoc
Do @czerwonego. Nie likwiduj wszystkiego tak szybko i nie zwalniaj nauczycieli. Straż miejska jest jednostką niezbędną w tym kretyńskim mieście. I nie potrzeba jej utrzymywać bo sama może tyle zarobić że zostanie jeszcze kupa forsy w budżecie. Myślę że mogłaby być bardziej liczna, bo jest co robić. Winę za ten stan rzeczy ponosi nadzór nad tą formacją. Ilość wykroczeń w ciągu roku można liczyć w mln złotych. Ale ktoś odpowiedzialnie musi się tym zająć z pożytkiem dla obywateli i miasta. Co do nauczycieli to najpierw reforma. Czyli więcej szkół prywatnych w tym mieście, przedszkoli i żłobków. Kadra sama się zreformuje. Ale skoro ostatnio nie wydawano pozwoleń na otwieranie nowych przedszkoli to i nie dziwota że wszystko kuleje.