100
30.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A dla mnie Elbląg to powód do dumy, żyję tutaj ponad 50 lat, więc wiem jak się zmieniał przez te lata i nie chciałbym mieszkać gdzie indziej, martwią mnie za to jego mieszkańcy wiecznie niezadowoleni malkontenci.
(2025.12.30)
Dworzec to był wizytówką miasta kiedyś, jak większość mieszkańców z niego korzystała.
(2025.12.30)
Skandalem jest brak napisu, GDZIE ten dworzec jest. A był zawsze. Warszawa Głowna, Elbląg... I zegar starej generacji, który wymaga pracochłonnego ustawiania, z reguły pokazuje nieprawidłowo... I system nagłośnienia, OD POCZĄtku nie do zrozumienia.... Skandal, skandal, jeszcze raz skandal. Żeby nie powiedzieć dziadostwo...
(2025.12.30)

info

3  
  0
@pilafek4 - No ale są jeszcze władze naszego miasta, I nie ma co czekać aż wszystko upadnie... to oni są odpowiedzialni za nasze miasto, za jego rozwój, przyszłość, to trzeba działać a nie cichutko siedzieć I pobierać kasę za nic nierobienie... do roboty lenie - likwidatorzy, zamykacze co Wy wyprawiacie ?
BBT. (2025.12.30)
Dojeżdżam codziennie i tak: 1 kasa to nieporozumienie. Jacyś ludzie kupują do Warszawy przez Zakopane za 2 miesiące, a tu za delikwentami stoi ogonek na najbliższy pociąg i nie może nic zrobić (ew. złorzeczyć upierdliwcowi). Po drugie - nieczytelne komunikaty czytane przez "dowcipasów" i do tego nic nie słychać wewnątrz budynku. Po trzecie - mała poczekalnia, w której często przesiadują bezdomni alkoholicy. I brak innych siedzeń w holu. Po czwarte - brak wind, nie każdy chce i może dyrdać przez tory. Po piąte - takie duże miasto i zal ściska, że nie można stąd dojechać do Braniewa, nad Zalew, bo jacyś technokratyczni likwidatorzy połączeń stwierdzili, że się to "nie opłaca". Kur... , kolej to usługi publiczne, a nie firma, która ma generować zyski. I tak to właśnie wygląda. To już w zakapiorskich latach 90., kiedy dworzec wyglądał jak melina pomieszana z tanią jadłodajnią i bazarem, stacja działała lepiej, a z Elbląga można było dojechać do naprawdę wielu miejsc. Skandal.
(2025.12.30)
Pięknie udało ci się wpleść w historię dworca pierwszą klasę i Zakopane. Do tego podróże do Braniewa nad Zalew Wiślany. Na stacji są jeszcze czynne 2 biletomaty, w których można kupić bilety na PolRegio i IC. Za trudne? Być może. Trzeba chociaż raz być w Elblągu na dworcu, żeby się o tym dowiedzieć. Niezbyt trafione żale, albo ty już za bardzo trafiony.
KapitanSzyderca (2025.12.31)
@KapitanSzyderca - Linia kolejowa 204 łączy Malbork z Braniewem, a nie Malbork z Elblągiem. Więc to tylko modernizacja części linii. Prace polegały na potokowej wymianie nawierzchni torowej z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia PUN, co oznacza wymianę szyn na bezstykowe i podkładów na strunobetonowe wraz z oczyszczeniem i uzupełnieniem podsypki tłuczniowej. W następnym roku ruszy modernizacja sieci trakcyjnej i przejazdów kolejowo-drogowych, co umożliwi zwiększenie prędkości szlakowej do 160 km/h. Ale warto dodać że ŻADNA lokomotywa PKP-IC nie wykorzysta modernizacja tego odcinka, ponieważ jeżdżą tu tylko lokomotywy EU07 które posiadają maksymalną prędkość eksploatacyjną wynoszącą 125 km/h. Na odcinku Elbląg-Olsztyn w dalszym ciągu obowiązują maksymalne prędkości pokroju 80-100kmh/h. Więc ta modernizacja nie przyniesie żadnego zmniejszenia czasu przejazdu.
(2025.12.31)
To u mnie w kościele jest lepsze nagłośnienie niż na dworcu pkp.
stanley (2025.12.31)

info

2  
  0
Sam dworzec jest ok, ale te tablice elektroniczne i głoś z głosnika to jakaś masakra.
evaaa (2025.12.31)

info

3  
  0
To gdzie ma kupić ten blokujący kasę bilet do Warszawy przez Zakopane? Oczywiście w necie a dlaczego Ty tego nie zrobisz kolego?
Slavek (2025.12.31)