UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
@KapitanSzyderca - Linia kolejowa 204 łączy Malbork z Braniewem, a nie Malbork z Elblągiem. Więc to tylko modernizacja części linii. Prace polegały na potokowej wymianie nawierzchni torowej z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia PUN, co oznacza wymianę szyn na bezstykowe i podkładów na strunobetonowe wraz z oczyszczeniem i uzupełnieniem podsypki tłuczniowej. W następnym roku ruszy modernizacja sieci trakcyjnej i przejazdów kolejowo-drogowych, co umożliwi zwiększenie prędkości szlakowej do 160 km/h. Ale warto dodać że ŻADNA lokomotywa PKP-IC nie wykorzysta modernizacja tego odcinka, ponieważ jeżdżą tu tylko lokomotywy EU07 które posiadają maksymalną prędkość eksploatacyjną wynoszącą 125 km/h. Na odcinku Elbląg-Olsztyn w dalszym ciągu obowiązują maksymalne prędkości pokroju 80-100kmh/h. Więc ta modernizacja nie przyniesie żadnego zmniejszenia czasu przejazdu.