Wybrany wątek opinii

Zgadza się wszystko co napisane. Kolej w Elblągu to tragedia, tak samo okropne nie skomunikowane przesiadki w Malborku, zero inwestycji PKP w kolej dla Elbląga. Tymczasem w Olsztynie zainwestowano miliardy złotych na modernizację wszystkich linii kolejowych wybiegających z Olsztyna, budowę nowych przystanków kolejowych oraz budowę nowego dworca i całkowitą modernizację peronów.
(2025.12.30)
Elbląg Główny niedługo skończy jak Elbląg Zdrój, to zasługa przede wszystkim władz naszego miasta, - spychanie I odsyłanie wszystkich niedomagań do PKP - jest tylko zasłoną, podobnie jak port w Elblągu jest przez władze miasta wciąż opóźniany. Nikomu chyba nie trzeba tłuumaczyć, że dla rozwoju każdej aglomeracji dobre połączenia drogowe, kolejowe, wodne sprzyjają jej rozwojowi, tego jednak od lat w elbląskim ratuszu nikt nie jest w stanie pojąć. Kolej nadzalewowa to wybitna zasługa Wróbleskiego, port podobnie, - kontynuacja przebiega zgodnie z zasianym ziarnem i na port i na upadającą kolej ratusz nie reaguje, bo nie zależy im na rozwoju naszego miasta - obecny prezydent ani w tym ani na następny rok nie przeznaczył ani jednej złotówki w budžecie- dlaczego?, proszę o to zapytać w naszym imieniu, imieniu mieszkańców nasz drogi Portelu !! Najlepiej u źródła
Maliniak (2025.12.30)
@Maliniak - Nie, absolutnie nie wolno winić pisowskiego PKP, zamiast na remonty to w kieszeń - jak to pis
(2025.12.30)
Bogactwo Olsztyna pochodzi z rabunku miast w województwie warmińsko-mazurskim
(2025.12.30)
Tymczasem niedawno zakończył się remont linii kolejowej 204 łączącej Elbląg z Malborkiem. To jest te zero inwestycji pieniaczu?
KapitanSzyderca (2025.12.30)
@KapitanSzyderca - Linia kolejowa 204 łączy Malbork z Braniewem, a nie Malbork z Elblągiem. Więc to tylko modernizacja części linii. Prace polegały na potokowej wymianie nawierzchni torowej z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia PUN, co oznacza wymianę szyn na bezstykowe i podkładów na strunobetonowe wraz z oczyszczeniem i uzupełnieniem podsypki tłuczniowej. W następnym roku ruszy modernizacja sieci trakcyjnej i przejazdów kolejowo-drogowych, co umożliwi zwiększenie prędkości szlakowej do 160 km/h. Ale warto dodać że ŻADNA lokomotywa PKP-IC nie wykorzysta modernizacja tego odcinka, ponieważ jeżdżą tu tylko lokomotywy EU07 które posiadają maksymalną prędkość eksploatacyjną wynoszącą 125 km/h. Na odcinku Elbląg-Olsztyn w dalszym ciągu obowiązują maksymalne prędkości pokroju 80-100kmh/h. Więc ta modernizacja nie przyniesie żadnego zmniejszenia czasu przejazdu.
(2025.12.31)
te 130 ujeżdżają i to zarówno do Malborka jak i Olsztyna, moze nie na wszystkich odcinkach ale jak dadzą 09 to jedzie 130 a i 131 się znajdzie i 132 będzie
Slavek (2025.12.31)
@Slavek - Nie dadzą EP09 która ma prędkość eksploatacyjną 160 km/h. Ponieważ sekcja IC w Olsztynie takowych nie posiada. Oraz dlatego że tylko między Elblągiem a Malborkiem będzie możliwość wykorzystania jej potencjału. Więc modernizacja wpłynie tylko na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. EU07 dalej będzie jeździć, tylko nie 120km/h a 125km/h. Więc tylko pociągi regionalne obsługiwane przez Impulsy (EN90), będą mogły częściowo wykorzystać potencjał modernizacji, ponieważ mogą jechać z prędkością 160km/h. Ale przez ilość stacji/przystanków czas przejazdu nie skróci się praktycznie wcale.
(2026.01.01)
Powrót do komentarzy