89
05.05.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Generalnie tak dużo się mówi o straży. Już jakiś czas znajdują się w nowej siedzibie. Czy są dostępne/czy ktoś prowadzi statystyki czasu reakcji straży ? Czy po przeniesieniu siedziby czas ten się wydłużył ? Tak dużo dyskutujemy a może problemu nie ma ? Nie widziałem nigdzie konkretnych wiaromosci w tym temacie.
wichura (2025.05.05)

info

7  
  0
A co NOWY ELBLĄG myśli o koncepcji tak jak sobie życzą pomijającej całkowicie okolice Bażantarni ? Jedziemy ulicą Wschodnią, ale tylko ok 200 - 300 metrów i za istniejącymi budynkami socjalnymi skręcamy w lewo na nieużytki i tu Obwodnica rozdziela się 1/ na ulicę Działkową którą dojeżdżamy do przyszłego ronda Działkowa / 13 Pułku / Kościuszki 2/ druga nitka nieużytkami / łąkami dochodzi obok parkingu przy Górze Chrobrego i dalej auta jadą ulicą Chrobrego lub Sybiraków i Marymoncką. Bażantarnia ocalona,
(2025.05.05)
Chyba od początku wszystko zostało sp... bo każdy z tych wariantów to horror. Droga jest potrzebna na "gwałt" ale nie przy terenach które już teraz mają charakter rekreacyjny !!! Proszę spojrzeć na mapę! Czy to jest normalne aby tereny na prywatne ogródki działkowe od 50 lat decydowały o rozwoju i przyszłości 100 tys. miasta? Kto tam taki mocny?
Antonis (2025.05.05)

info

5  
  2
@Pijak - To w jakim celu ją budowano.. ktoś coś brał? A na Gen. Bema dalej piekło przez 6 godzin dziennie. Tylko Gen. Bema i Grunwaldzka pozwala komunikować wschód - zachód miasta którego 2/3 mieszkańców zamieszkuje tereny położone 2 km na północ. Niech ktoś sprawdzi ile km jest od ronda przy Druskiej do mostu Unii. To nawet na mapie tragedia. Tyle kadencji, tyle partyjnych przepychanek....
Antonis (2025.05.05)
Wariant W1 chroni atrakcyjny teren przy Bażantarni i pozyskuje dla miasta niezagospodarowany teren za Gęsią Górą. UM z sobie tylko znanych powodów chce zrobić na odwrót - zdewastować atrakcyjny teren, a zachować ugór w środku miasta. Wyższe koszty? OK, ale również potencjalne zyski! Potrzebujemy liderów z perspektywami, a dostajemy…
SZ (2025.05.06)

info

5  
  0
@Jamaleg - Jak można budować na skraju i jednocześnie przecinając? Zajrzyj na mapę, sprawdź, gdzie się zaczyna Bażantarnia, jaki jest jej obszar i nałóż na to projektowany przebieg drogi. Kolejny ignorant piszący o niszczeniu całej bażantarni.
Ploterek (2025.05.06)
Jezeli obwodnica bedzie szerokim objazdem, a nie szybsza droga dotarcia, to nikt nie bedzie tym jezdzil.
(2025.05.06)
Słabo wygląda możność głosowania ludzi nie tylko z Elbląga, Polski ale z całego świata. Sprawdzałem, było tam sporo głosów z np. Niemiec.
Bizda (2025.05.06)
A może przestaniecie tak bardzo chwalić tego Missanka, który właściwie był, jest i będzie głównym przybocznym Jego Ekscelencji Witolda Wróblewskiego? UM w Elblągu daje pozory jakoby "coś" robił, a w gruncie rzeczy to wszystko jest na pokaz, aby dać pozory rozwoju tej wypyziałej dziury, której nie chce ani Olsztyn ani Gdańsk. Elbląg to obiekt szyderstw z miast na wybrzeżu, gdzie wcześniej wspomniany przeze mnie Elbląg jest porównywany do miast takich jak Sławno, Białogard, Lębork czy Wejherowo, co pokazuje jak nisko upadło to miasto. Jeszcze do niedawna to był ośrodek miejski z przemysłem oraz najważniejszymi lokalnymi urzędami wojewódzkimi, a dziś miasto powiatowe o takiej samej randze nawet jak Malbork, Nowy Dwór Gdański, które to wymienione miasta mimo, że mniejsze wciąż od Elbląga to na swój sposób się rozwijają będąc w województwie Pomorskim pod administracją Gdańska. Kiedyś można było zrobić karierę w Elblągu, a dzisiaj? Praca po znajomości, wylęgarnia starców i emerytów biernie oczekujących na śmierć podobnie jak w gruncie rzeczy lokalne "elity" czekają, aż kompletnie rozkradną to miasto czyt. dorwą się do państwówki i będą robić na własne spółki przetargi... Elblążanie, czas pakować manatki i szukać lepszego miejsca na ziemi!
(2025.05.06)

info

3  
  4
Każdy powód jest dobry do nic nie robienia, wypada wiec chwalic te tam stowarzyszenia, że dostarczaja kolejny raz alibi na niemożność taką czy owaką. Maczeta dla każdego mieszkańca miasta to sobie sam droge wyrąbie a w dobie wzmożonej turystyki może spowodować szacunek u odwiedzających nasze miasto.
(2025.05.06)

info

2  
  2