A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Wcisła i Wróblewski - bądźcie dumni ze swoich osobowości bo pięknie wprowadziliście ten "port" i jego idee w ciemną d. upę. O d zawsze było wiadomo że będzie tylko okrojona turystyka - zobaczcie ile kajaków przepływa rocznie przez przekop. A motywem była propaganda że ruscy zatrzymują i aresztują całą naszą flotę gnającą do Elbląga. Trzeba być chorym na głowę by prosto w oczy wciskać kit o strategii, a jeszcze bardziej nieuleczalni i nietrzeźwi są ci co wojowali z rządem bo port mógłby wyglądać poważnie a nie śmiesznie. Wcisła zniknął bo mu powiedzieli niektórzy prawdę o jego chorobie, a Wróblewski w porcie się nie zatrudnił na traktorzystę tylko u rodaka Romanowskiego. A Missan? Jemu nadal wszystko wisi - "mnie wybrali, udzielę wywiadu". Będzie jeszcze gorzej aż do czasu gdy do miasta wróci honor i przyzwoitość elektoratu.
Sytuacja jest dla wszystkich niezręczna. Wyznawcy wiary w port nie są skłonni przyznać, że z klepkami coś nie w porządku i uwierzyli. Nikt tego nie lubi. Hipokryci z PiS, PO nie bardzo mogą przyznać się do wykorzystywania wyznawców religii na użytek kampanii wyborczych a IV Port w Elblągu to bzdura. Będą się tak przepychać, odkładać w czasie obietnice budowy aby jak najdłużej smutna prawda o braku możliwości rozbudowy portu się nie ujawniła. Pewnie do następnej kampanii dociągną i będą dalej palić głupa a wyznawcy kłócić się kto zawalił. PO czy PiS
ten most ze zdjecia to bubel harleyowca, bez poboczy, bez chodnikow, bez drog rowerowych z pojedynczym waskim pasem. Przyklad niegospodarnosci wladz miejskich. Jak mozna bylo taki bubel pobudowac? Teraz ten trzeba zburzyc i zbudowac porzadny most z przynajmniej dwoma pasami, chodnikiem, droga dla rowerow. Jkaie stanowskio w tej sprawie przedstawi dr nakretka i tow motorowka? Kiedy konferencja w sprawie budoowy nowego mostu? Przeciez donek odblokowal miliardy euro z kpo a dr nakretka w kampani zapewniał ze to bedzie dobry czas dla elblaga bo rzad z PO i smaorzad z PO, poki co efektow brak a na moscie codziennie tworza sie korki.
Narazie 2000 zapisanych w urzędzie pracy. Z pół roku 10 000.Ja wam wójta nie wybierałem.
Elblążanie są niezwykle cierpliwi. Całkiem spokojnie zawsze na coś czekają. Czekają na budowę portu, na budowę własnego źródła ciepła. Czekaja na obwodnicę, czekają na zagospodarowanie góry, na budowę stadionów a nawet na zieloną falę, którą ktoś obiecał 12 lat temu. Czekanie to elbląskie hobby.
CAŁOŚĆ miała być zrobiona przez PIS. Zrobili tylko przekop (piramidalna bzdura konstrukcyjna, już w 1948r planowano stały most wysokowodny i żadnych śluz), na żądanie prezesa do 17 września, jako pokaz dla Rosjan "siły PIS". Teraz mówią o zanurzeniu 4,5 m, a nie miało być 5 m zanurzenia? I najwieksza bzdura, trzeci most obrotowy, o którego jakość jest awantura (słuszna).
Redaktorze RG: Pan Zgliński to jak ma na imię? Czytam redaktora wypociny sporadycznie, ale błędy to znak firmowy. Nic się nie zmieniło od wielu lat.
@Czy - Elblążanie NIE CHCĄ znać prawdy ! Ona jest niewygodna, ona pokazuje, że kupili bajki za 2 000 000 000 zł i nie zorientowali się, że ich chamsko i bezczelnie okłamują ! Jednak, kto z obywateli naszego pięknego miasta wybrał się na wycieczkę brzegiem rzeki do jej ujścia ? Kto popatrzył na mapę ? Kto porozmawiał z ludźmi od logistyki ? Kto zapytał panów Zglińskiego i Wcisłę o dyrektywę TEN-T i jej wymogi, których elbląski parking dla TiRów nie spełnia ? A może ktoś użył kalkulatora i policzył ile ma kosztować pogłąbienie rzeki, a ile TiRów musi zostać zaangażowanych, by ich parking jak miejsce przeładunku wyszedł na zero ? Za to dzięki Portelowi pan Zgliński ogłosił sukces, dostanie 37 000 zł miesięcznie ! KUPA szmalu ! Niestety rozmawiający z nim redaktor nie był na tyle dociekliwy by zapytać, czy ta kwota pokrywa miesięczne koszty funkcjonowania pana dyrektora i jego wesołej czeredki ! A jeśli nie pokrywa to znaczy, że dofinansują mieszkańcy, nieomal jak co roku od wielu już lat... Może w końcu do pana prezydenta Michała Missana powinien zapukać NIK i zapytać po co to wszystko i dlaczego tak długo ?! Oczywiście po gruntownej kontroli finansów parkingu dla TiRów za ostatnie 15 lat !
"Niezakończone jeszcze na całej długości rzeki pogłębienie toru wodnego do 4,5 m sprawia, że duże jednostki nie mogą do nas zawijać. " Pierwszy etap przewiduje tor wodny 2,5 / 60 m. Ten projekt powstał w 2019 roku za czasów populizmu i socjopatii. Pan dyrektor jeszcze się nie zorientował... ? ! A to pech !
@Spalony bezpiecznik - " Statystyka nie jest najlepsza - przyznaje Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego w Elblągu. " Czytaj dalej...