Kto zajmie się naprawą sygnalizacji świetlnej w Elblągu?

33
19.11.2021
Kto zajmie się naprawą sygnalizacji świetlnej w Elblągu?
fot. Anna Dembińska
Miasto ogłosiło przetarg na kontrolę, utrzymanie i wymianę sygnalizacji świetlnych na terenie Elbląga. Firmy nim zainteresowane mogą składać oferty do 26 listopada.

Kto zajmie się kompleksową kontrolą, utrzymaniem i wymianą sygnalizacji świetlnych w Elblągu? Miasto ogłosiło właśnie przetarg w tej sprawie. Dotyczy on obsługi 45 sygnalizacji świetlnych (jedno i wielofazowych) oraz 10 sygnalizacji ostrzegawczych funkcjonujących na sieci dróg publicznych w mieście Elblągu. Firma, która go wygra zajmie się m. in. codziennymi przeglądami funkcjonowania urządzeń sygnalizacyjnych i sporządzaniem raportów z tych przeglądów. Będzie też pełniła telefoniczne, całodobowe dyżury w tym zakresie.
   - Zapewnienie właściwego stanu technicznego urządzeń sygnalizacyjnych, urządzeń sterujących, elementów transmisyjnych, instalacji kablowej, elementów wsporczych i detektorów, poprzez bieżące naprawy i konserwację, zgłaszanie potrzeb remontów bieżących i kapitalnych związanych z pracą sygnalizacji, prowadzenie dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej sygnalizacji świetlnej, przegląd dokumentacji projektowych i opiniowanie zaproponowanych rozwiązań technicznych oraz wymiana urządzeń sygnalizacyjnych – będą to zadania należące do firmy, która wygra przetarg.

Ta sama firma ma również pełnić usługę pogotowia drogowego, polegającą na świadczeniu całodobowych usług zabezpieczenia i naprawy sygnalizacji, oznakowania pionowego urządzeń brd na 0,5 km dróg krajowych, 28 km dróg wojewódzkich, 105 km dróg powiatowych, 87 km dróg gminnych i 35 km dróg wewnętrznych.
   - Będzie to m. in. podejmowanie całodobowych, interwencyjnych działań w zakresie zabezpieczenia i naprawy uszkodzonych urządzeń sygnalizacyjnych, znaków i tablic pionowych, pełnienie telefonicznych całodobowych dyżurów, podejmowanie interwencyjnego oznakowywania i zabezpieczaniu miejsc niebezpiecznych dla ruchu drogowego - czytamy w ogłoszeniu przetargowym. Termin składania ofert mija 26 listopada, tego dnia nastąpi również ich otwarcie.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Patalas z Jadźką najlepiej by te światła wtregulowali.
(2021.11.19)
A czy ta firma również może zająć się zaprogramowaniem sygnalizacji? Bo w tej chwili podczas jazdy na każdym skrzyżowaniu jest czerwone światło. Chcemy zielonej fali! Fajnie by było zainstalować sekundniki na dużych skrzyżowaniach. Pozdrawiam.
(2021.11.19)
Ktoś mógłby się też zająć sprawą przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wojska Polskiego. Rok temu ustawiono czujki, kocie oczka i sygnalizację świetlną ostrzegającą, że na przejściu jest pieszy - ale to w większości przypadków nie działa - a jak działa, to świeci wtedy, kiedy pieszy już schodzi z przejścia. Być może to tylko kwestia odpowiedniego ustawienia czujek ruchu. .. Blisko jest skatepark i i z tego przejścia korzysta naprawdę dużo dzieciaków na hulajnogach i z deskorolkami
PandaRek (2021.11.19)

info

13  
  2
Tu nie ma co naprawiać tylko trzeba natychmiast wprowadzić zieloną falę, bo czerwona fala (w UM jak i na drodze)jechać dalej nie pozwala. Trzeba przekraczać prędkość o 20-30 km żeby mieć namiastkę tej zielonej fali, a przecież nie o to chodzi żeby marnować paliwo i stwarzać potencjalne zagrożenie szybsza jazdą.
Upadły Harley (2021.11.19)

info

30  
  0
Znowu wybiorą jakiś amatorów co nie potrafią ustawić świateł aby była zielona fala? Jedziesz i na każdym skrzyżowaniu czerwone światło. Pan Roman, żul spod monopola by lepiej ustawił te światła. Jak Elbląg ma być ekologicznym miastem?
kek (2021.11.19)

info

19  
  2
Roboty tyle, że NIE ma czasu nawet taczki załadować, a jakiemuś marzą się jeszcze sekundniki, - urzędasy to mają dobrze, ogłoszą przetarg, okroją kasę, żeby pokazać jacy to oszczędni a potem sruuuu - całą kasę na kostkę brukową na mieście niskim. Ja to Panie też mam dobrze wstaje rano TAK za 15- cie trzecia, rano to już widno, sniadanie jem na kolację, TAK że TYLKO wstaję I wychodzę.
A JAK. (2021.11.19)

info

7  
  2
Pytanie powinno brzmieć "Kto zajmie się sensownym ustawieniem sygnalizacji świetlnej?"
jtjtrjrtj (2021.11.19)

info

16  
  0
W Elblągu światła tak działają jak i urząd ''działa''.
CNNN.. (2021.11.19)
nikt, najprościej będzie jak się ją wyłączy tak jak most na starówce i fontanny na placach. Starczy na pensję dla piątego nissana.
zenobiusz (2021.11.19)
Uspokójcie się z tymi życzeniami Pierwsza sprawa to prosicie tak jak byście coś obchodzili naszą władzę a druga to to jest dopiero przetarg Ktoś sprytny jeszcze musi w nim wystartować Reasumując to pewnie nic się nie zmieni, może przynajmniej umyją
Zielarski (2021.11.19)

info

4  
  1