A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Proszę oświetlić przejścia dla pieszych tak jak to zrobiono na kilku przejściach w Pasłęku. Z daleka widać gdzie można spodziewać się ludzi na ulicy.
Jest bat na kierowców A dlaczego piesi są nietykalni mandatami idzie z telefonem nie spojrzy ani wlewo ani w prawo wpada pod samochód kierowca winien A pieszy jeszcze się odgraża kierowcy
Zsiadam z roweru przed przejsciem I przynajmniej 10% szoferow smiga mi przed nosem,a wystarczy jeden,zeby wachac kwiatki od dolu.Garbusiarz cyklista
A w czwartek przed 7na placu słowiańskim też ktoś babkę potrącił leżała na ulicy ale. O tej porze każdy portal śpi więc nikt nic nie pisał. Leniuchy
No to stargnęła??
Za takie "sprawdzanie" możesz dostać mandat, a nawet przy nie zachowaniu rozsądku spowodować możesz kolizję, i to wcale nie oznacza, że "ten z tyłu" będzie winny. Ja tak ćwiczę co roku, na Agrykola gdy spadnie śnieg. Rozpęd i hamulec do momentu gdy ślinik zgaśnie, następnie powtarzam ćwiczenie wprowadzając ruchy kierownicą. Chociaż wiem, że za to może grozić mandat. A szkolenia podobne są dość drogie i daleko od nas. A podejrzewam, że dużo osób by się ździwiło jak się zachowóje samochód przy prędkości do 90km/h i nagłe ruchy kierownicą w celu ominięcia przeszkody. Do tego dochodzą triki hmmm . . . psychologiczne które pomagają w bezpiecznej jeździe. Np. w sytuacji "podbramkowej" nie obserwuj kurczowo przeszkody, a wzrok przenieś tam gdzie chcesz tą przeszkodę ominąć, ręce na kierownicy podświadomie "idą za" wzrokiem. Bo to że w razie złapania pobocza należy najpierw lekko kierownicą ruszyć w stronę pobocza i potem na ul. niby powinni wiedzieć wszyscy. Dobry kierowca powinien pozbywać się odruchów za kierownicą.
Bo teraz na pokaz zabierają prawko za "prawie" wszystko. Zamiast poprawiać bezpieczeństwo przez prewencję, rozbudowanie infrastruktury, to lepiej "nękać" obwinionych - bo przecież nie ma pieniędzy - na rozbudowę infrastruktury, i ludzi do pracy yyyy służby za takie pieniądze jak oferuje mili tyyy policja.
Ale jest dużo przypadków że stoją przy przejściu i gadają. I ty nie wiesz jak patrzy w twoją stronę czy bd przechodzić czy nie. Dojezdzasz i wchodzi nagle. Ale nie oceniam tego zdarzenia bo moim zdaniem ludzie w takim wieku powinni iść na badania kontrolne.
Drogówką powinien się więcej komendant zainteresować, bo raczej cieniutko wypadają patrząc, co wyrabia się na drogach.
Haha dobre brawo.masz racje.