A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Siedziba jest Dlatego, bo koło Pasłęka i okolicznych gmin jest więcej rolników i gospodarstw rolnych, niż na wsiach koło Elbląga, ludzie mają bliżej.
Nikt Elbląga nie sprzedał Olsztynowi. W 1999 roku rządząca wówczas AWS realizując konieczną reformę administracji umożliwiającą nam wejście do Unii Europejskiej dokonała własnych zmian dostosowanych do ówczesnej sytuacji politycznej. Po pierwsze zwiększyła liczbę województw (w pierwszej wersji miało być ich 8,a potem ustalono na 12), a po drugie byłe miasta wojewódzkie starano się przydzielać do nowych uwzględniając ich predyspozycje polityczne. Wtedy Elbląg był traktowany jako bastion SLD, czy lewicy w ogóle, a tym samym włączenie go do pomorskiego osłabiłoby tam partie postsolidarnościowe, tym bardzej, że przydzielono do niego Słupsk również traktowany jako silny ośrodek lewicowy. Stąd decyzja AWS o włączeniu nas do Olsztyna. Poza tym to województwo oprócz stolicy nie posiadało dużego miasta, a Ełk tych warunków nie spełniał. Więc jakiekolwiek opinie i działania elbląskich polityków czy partii nie miały żadnego znaczenia.
Siedziba jest to pozostałość po stolicy powiatu w Pasłęku. Bo wątpię by Gronowo elbląskie, Markusy itp. miały bliżej do Pasłęka.
Cytat z jednego z komentarzy - "powiaty to przechowalnia dla kolesi z ZSLu i PO i tylko po to istnieja" - Nic dodać i nic ująć! Stale te same twarze tylko czasami stanowiskami się zamieniają. Może czas na nieco młodsze pokolenie a dziadki niech idą już sobie na spokojną emeryturę !
ale fajnie kolesie się nagrodami obsypują niech się podznaczają Virtuti Militari za te wiekopomne dzieła i za bój o urząd, a kto tam siedzi w tych radach w tych powiatach w tych komisjach ? stare dziady którzy tylko podtrzymują ten system postsowiecki, a skad sie wzieły te dziady panie ? aaaa no inne dziady ich wzieli do spółki z o. o. po 89,bo dużo musi się zmienić żeby było jak było, a to fajna robota musi być, układać pasjansa na komputerku, ciekawe czy hemoroidy mają od tego siedzenia jak myślicie ?
Świętowali dwudziestolecie upadku i marginalizacji Elbląga pod rządami województwa bagienno-szuwarowego. .. ? A to znaleźli sobie powód do imprezowania. .. W tym układzie nie dziwi wybór miejsca. .. Szkoda tylko publicznego grosza na takie imprezki zasłużonych działaczy. ..
To czemu starostwa nie przenieść do Pasłęka? Ptestiż miasta by sie podniosł. To jest powiat ziemski czyli Elblażanom potrzebny do niczego. No , chyba , że urzędnikom tam pracującym.
Ale Rychliki najbardziej Rolnicza gmina tak, Do tego wsie rolnicze z gminy Pasłęk, Godkowo, Część gminy Markusy ma też bliżej do Pasłęka, południowa część gminy Młynary też i duża część gminy wiejskiej Elbląg właśnie ta rolnicza, jak Dłużyna, Węznia, Lisów. Poza tym gmina Pasłęk ma największą powierzchnię z wszytkich tych gmin. I tutaj skupia się działalność rolnicza- 2 skupy zboża, agro sklepy dealerzy maszyn rolniczych i to jest wygodne, bo przy okazji można jechać do KRUS jak się załatwia inne sprawy, a nie specjalnie w drugą stronę.
Wszystko z Elbląga pozabierać bo po co temu miastu prestiż, skoro czy się robi czy się leży to mieszkańcą się należy - ale nigdy nic tym mieszkańcą nie pasuje. Przykład?? Organizowany jest test wiedzy o Elblągu - i jaki pierwszy komentarz?? I tak jest ze wszystkim, co by kto nie zrobił to źle, nie dzieje się nic to też źle.
@Tomasz 85 - Tomaszu 85 w jakim narzeczu piszesz swoje przenikliwe posty ?