Powiat elbląski świętuje 20-lecie

20
22.09.2019
Powiat elbląski świętuje 20-lecie
Genowefa Kwoczek, przewodnicząca Rady Powiatu, Maciej Romanowski, starosta elbląski i Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka (fot. Czytelnik)
200 lat temu Pasłęk został stolicą powiatu, teraz jednym z jego najważniejszych miast. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj, w Pasłęckim Domu Kultury, świętowano 20-lecie elbląskiego powiatu. Zobacz zdjęcia.

Jubileusz był okazją do podziękowań tym, którzy przyczynili się do rozwoju powiatowego samorządu. Pracownicy starostwa i innych powiatowych instytucji odebrali z rąk starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego i wicewojewody Sławomira Sadowskiego odznaki i medale za zasługi dla powiatu i medale za długoletnią służbę. Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, służb mundurowych oraz radni, burmistrzowi i wójtowie. Obecni także byli: Bernd Hinz, prezes Pasłęckiego Towarzystwa Powiatowego w Itzehoe, mieście partnerskim Pasłęka.

Podczas uroczystości wystąpili artyści z Pasłęckiego Ośrodka Kultury i chór Adoramus. A na zakończenie jubileuszu na dziedzińcu zamkowym, pod Urzędem Miasta i Gminy, odsłonięto pamiątkową tablicę.

 

 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
20 lat mija jak Dziewiałtowski najpierw działacz SLD a potem PO sprzedał Elbląg Olsztynowi ! Taka wiarygodność działaczy tych partii.
(2019.09.22)

info

13  
  3
Powiaty są zbędne. Należy je zlikwidować i powrócić do poprzedniego rozwiązania: gminy i województwa.
(2019.09.22)

info

13  
  4
No z Cieślińskim na tej imprezie, to ktoś sobie chyba zażartował? Co ten człowiek zrobił dla powiatu elbląskiego? Proszę o konkrety!
(2019.09.22)
Po nazwisku to po pysku to po pierwsze primo, a drugie ultimo to kim ty jesteś i co zrobiłeś żeby tu innym wyliczać?
Tatadahajs (2019.09.22)
powiaty to przechowalnia dla kolesi z ZSLu i PO i tylko po to istnieja
(2019.09.22)

info

10  
  10
To już teraz rozumiem skąd siedziba KRUS w Pasłęku a nie w Elblągu ;) - jako mieszczucha mnie to zastanawiało.
Tomasz 85 (2019.09.22)
Wyborcą? Mieszkańcem powiatu? Kultury trochę
(2019.09.22)
Pięknego samobója strzeliłeś.
(2019.09.22)
Tomazz 85, a ty z Pasłęka?
(2019.09.22)
Nie, z Elbląga.
Tomasz 85 (2019.09.23)