110
15.04.2019

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@!strajk! - A ja jestem rehabilitantem. Pracuje ciężko, bo nie tylko trzeba przygotować plan rehabilitacji dla każdej osoby, trzeba też fizycznie pracować, praca na materacu. Przerwa tylko 15 minut. Ciągłe doszkalanie. Duza odpowiedzialność. Nie wykujesz tematu na pamięć, bo terapię trzeba dopasować do osoby. W domu siedzenie w internecie, ,żeby coś poszukać, doczytać. Wyjezdzanie na kursy, za które sam płacę. Nie mam rocznego urlopu zdrowotnego, mimo, że praca nie jest lekka. Wysiadaja ręce, kręgosłup, kolana. Tylko 26 dni urlopu. Tez bym chciał godnie zarabiać.
(2019.04.15)
Masz rację, to ciężka praca, w sumie całkiem dużo podobieństw - ta praca indywidualna szczególnie. Z urlopu nie korzystałam - płacą wtedy gołą pensję - to dość kiepsko wychodzi. Ale na pewno można odpocząć psychicznie. Kiedyś nauczyciel pracował 30 lat, już przed wojną tak było, potem długo też, a teraz normalnie, 60/65.Cieszę się, że nie pracuję w przedszkolu - tam to dopiero trzeba mieć kondycję i oczy dookoła głowy, a z wiekiem zdrowie coraz bardziej szwankuje i trudno hasać z dzieciaczkami na dywanie - oooo, to akurat wiesz jako rehabilitant :) W każdym zawodzie są plusy i minusy, dlatego myślę, że powinno się zarabiać tyle, żeby spokojnie żyć - na luksusy pracować dodatkowo, a normalne życie mieć z pracy. ..
!strajk! (2019.04.15)
@!strajk! - Macie 2 miesiące wakacji, ferie zimowe, wolne przed każdymi świętami, więc o jakim urlopie mówisz? Ja tego nie mam. Hasanie z dziećmi na dywanie, to nie praca fizyczna z ciężko chorymi ludźmi, z porażeniami, po wypadkach itd. Poza tym w przedszkolu pracują połowę moich godzin pracy. To nie to samo.
(2019.04.15)
Przedszkola to placówki nieferyjne - mają urlopy jak wszyscy. No i 25 godzin bezpośrednio z dziećmi w grupie. Przejdź się do przedszkola i pobądź przez pół godziny z grupą - radośnie pobiegniesz do swoich pacjentów. W szkole mamy wakacje, bo dzieci mają wakacje, to samo w ferie. Ale to nie znaczy, że nie ma nas w pracy kiedy dzieci nie ma. Mamy różne obowiązki - jedni odpowiadają za rekrutację i siedzą w szkole długo po zakończeniu roku, inni układają plan zajęć na nowy rok, przygotowują gabinety, pomoce itd. A w ferie zimowe regularnie dyrekcja wymaga, żeby robić dodatkowe zajęcia z dziećmi, które mają problemy, żeby jak najlepiej wypadły na egzaminach - więc to jest złudne wolne. I na pewno jak zliczysz wszystkie godziny ponad ustawowe 40,tydzień w tydzień, nie wspominając wycieczek z opieką 24-godzinną, to na pewno w sumie nie pracujemy mniej niż w innych zawodach. Tylko utarło się mówić o tych 18 godzinach tygodniowo, to robi nam wielką krzywdę, a służy tylko skłóceniu ludzi. ..
!strajk! (2019.04.15)
Piękne zdjęcie na czołówce, cóż za niezależność, wcale nie widać wcale nie ukrywanych preferencji. Żałosne.
(2019.04.15)

info

4  
  1
Gościu.. Czy Ty w ogóle czytałeś nowa podstawę? Gdybyś czytał, nie opowiadał byś tych wszystkich bzdur, bo wiedzialbyscw w czym rzecz. Nie będę więc tłumaczyć laików. Ale tak to jest, gdy ktoś mówi o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia. A co do nauczycieli, to szkolą się i douczaja non stop. Już doby im nie starcza. Nie pozdrawiam.
G. (2019.04.15)
Dziękuję tym nauczycielom ktorzy nie dali sie sterroryzować ibyli z naszymi dziećmi.
Kos (2019.04.15)

info

9  
  2
PO PROSTU MUSZĘ: Odwiozłam dziś ukochanego syna swego, na EGZAMIN ÓSMOKLASISTY (nadmienię, że syn mój rozpoczynał naukę podstawową w systemie sześcioklasowym, i nie chodzi o to, że siedział dwa lata....takie k...a czary mary). Zastałam tam przygotowaną do egzaminu salę i strajkujące grono pedagogiczne, które radośnie przywitało moją pociechę, widać, że go znają, lubią, wiem z rozmów, że i on ich naprawdę szanuje. Po chwili rozmowy Z NIMI zobaczyłam wyczerpanych ludzi, przestraszonych, szykanowanych, obrzucanych przez co niektórych rodziców wyzwiskami, ludzi, którzy solidarnie i uczciwie stanęli do walki o godne życie. Pracuję często z dziećmi i młodzieżą i wiem jaka to ciężka praca, pracowałam w szkole i widziałam paski płac - nie są godziwym wynagrodzeniem za tak odpowiedzialną pracę! Dlaczego nagle społeczeństwo jest zdziwione i zbulwersowane?! Przecież od dawna wiedzieliśmy o tym strajku. Przecież akcje podejmowane do tej pory (bez afer egzaminacyjnych) nie dawały rezultatów. Przecież nauczyciele już dawno dawali bardzo dobitnie do zrozumienia, że REFORMA EDUKACJI to koszmar (nie jestem fachowcem, ale mam w domu króliczka doświadczalnego ministerstwa edukacji więc widzę jak idiotycznie przeprowadzona jest ta szybka zmiana). Nie zgadzam się żeby moje dziecko było używane przez rząd jako argument, karta przetargowa w tej dyskusji!!! Strajkujący nauczyciele przygotowali go do dzisiejszego kretyńskiego egzaminu o podniesionym poziomie trudności i na pewno będą go wspierać dziś jutro i pojutrze. A ministerstwo ma W DUPIE CZY ON JEST PRZESTRASZONY CZY NIE, MA GŁĘBOKO GDZIEŚ, ŻE MOJE DZIECKO ROBIŁO W 2 LATA WIĘKSZOŚĆ MATERIAŁU Z TRZECH LAT, ma w dupie opinie fachowców o reformie i poziomie polskiego szkolnictwa! - mimo wielu uwag, wręcz alarmów, udawało przez dwa lata, że wszystko jest ok., na moje maile do ministerstwa - NIKT NIGDY MI NIE ODPOWIEDZIAŁ!! - WIĘC NIE WCISKAJCIE MI KITU, ŻE TERAZ NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO NASZYCH DZIECI! - dla dobra mojego dziecka: NAUCZYCIELE - nie poddawajcie się, naprawdę wielu z Nas jest z wami, dzięki za lekcję solidarności i odwagi, w kraju zastraszania i medialnego kłamstwa. Kaj dzięki Wam, poradzi sobie dziś, jutro i pojutrze i przez kolejnych parę lat edukacji. ps. uważam za żenujący cios poniżej pasa proponowanie przez premiera, aby odstąpić od strajku na czas Wielkiego Tygodnia, to jest granie na uczuciach religijnych wierzących - po prostu obrzydliwe....(list pewnej matki-wzięte z internetu)
-przeczytaj (2019.04.15)
Wstyd że uczniowie są kartą przetargową , pracuje w ciepłownictwie to może w zimie wyłączymy w całym kraju ogrzewanie i ciepłą wodę . Czy ktoś poprze taki strajk o podwyżkę wynagrodzeń , czy byście nas przekleli . Bo skoro nauczyciele mogą krzywdzić uczniów , to my możemy też szantażować ciepłem . A jak ktoś z zimna zachoruje to co nas to obchodzi .
Elblążanin 666 (2019.04.15)

info

9  
  3
Szergowy 3100 na rękę?
(2019.04.15)