UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Przedszkola to placówki nieferyjne - mają urlopy jak wszyscy. No i 25 godzin bezpośrednio z dziećmi w grupie. Przejdź się do przedszkola i pobądź przez pół godziny z grupą - radośnie pobiegniesz do swoich pacjentów. W szkole mamy wakacje, bo dzieci mają wakacje, to samo w ferie. Ale to nie znaczy, że nie ma nas w pracy kiedy dzieci nie ma. Mamy różne obowiązki - jedni odpowiadają za rekrutację i siedzą w szkole długo po zakończeniu roku, inni układają plan zajęć na nowy rok, przygotowują gabinety, pomoce itd. A w ferie zimowe regularnie dyrekcja wymaga, żeby robić dodatkowe zajęcia z dziećmi, które mają problemy, żeby jak najlepiej wypadły na egzaminach - więc to jest złudne wolne. I na pewno jak zliczysz wszystkie godziny ponad ustawowe 40,tydzień w tydzień, nie wspominając wycieczek z opieką 24-godzinną, to na pewno w sumie nie pracujemy mniej niż w innych zawodach. Tylko utarło się mówić o tych 18 godzinach tygodniowo, to robi nam wielką krzywdę, a służy tylko skłóceniu ludzi. ..
!strajk!