Policja skontrolowała ponad 400 kierowców

21
25.06.2019
Policja skontrolowała ponad 400 kierowców
fot. policja
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tylko w ciągu minionej doby sprawdzili trzeźwość ponad 400 uczestników ruchu eliminując jednocześnie z tego ruchu łącznie czterech kierujących, którzy byli po spożyciu alkoholu. Jednak działania „Trzeźwość” prowadzone są nie tylko w ruchu drogowym.
Policjanci z patrolu wodnego również sprawdzają trzeźwość osób, które korzystają z wodnego sprzętu pływającego. Jedna z takich kontroli pozwoliła na zatrzymanie 22-latka, który kierował jachtem żaglowym z silnikiem. Zdarzenie miało miejsce na rzece Elbląg. 22-letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dalej już nie popłynął, zszedł na ląd a jacht przekazano innej wskazanej i trzeźwej osobie. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie jachtem w stanie nietrzeźwości.
   Policjanci przypominają, że tego typu kontrole w okresie letnim na wodach odbywają się bardzo często. Funkcjonariusze z patroli wodnych sprawdzają trzeźwość sterników oraz wyposażenie jednostek pływających w sprzęt ratunkowy.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jakim prostakie trzeba być, by po alkoholu wsiąść za kierownicę! Niestety, cały czas tacy są i pewnie będą wśród nas, co świadczy dobitnie o ogromie ilości bura..w polskim społeczeństwie.
(2019.06.25)
Wszystko aby się czepić, a gdzie działania edukacyjne, bo działania kontrolne wpływają w zasadzie tylko na kontrolowanego, a prewencyjne działania, zero, bo w prasie nie jest to tak atrakcyjne, a i przełożeni nie wiedzą za co premię wypłacić. I tak długo będzie to wyglądało jak wygląda, na wodzie, na drodze, na co dzień, na zawsze, do czasu aż zaczniemy uczyć i kontrolować, a nie tylko kontrolować. Niestety potrzeba zmiany mentalności - NAS WSZYSTKICH.
tyle (2019.06.25)
Żartujesz, tak się składa, że jedynie rodaków mogą odstraszyć wysokie kary. Dlaczego jak widzę Polaka zagranicą, to potrafi jeździć zgodnie z przepisami i w miarę kulturalnie, a u siebie zachowuje się jak w lesie? Edukacja nic nie daje, wystarczy podnieść mandaty i się nauczycie jeździć :)
jdjd (2019.06.25)
czyli 386 trzeźwych a 4 po spożyciu z oszałamiającym wynikiem 0,2 promila ?
(2019.06.25)

info

3  
  3
396
(2019.06.25)

info

2  
  0
No to wyszło , że wykrywalność 1%
(2019.06.25)

info

0  
  1
Nawet jakby byl jeden to i tak za duzo. Niech zaczna sprawdzac toksykologie to sie okaze ilu jezdzi na spidzie. Zabierac prawa jazdy na 10 lat do publicznej wiadomosci i prace spoleczne na rzecz bezpieczenstwa na drodze.
Gosc (2019.06.25)
@jdjd - Absolutnie się z Tobą zgadzam ! Tylko zdrowo po kieszeni odnosi jakikolwiek skutek. Policjanci więcej kontroli w przyelblaskich miejscowościach, tam wciąż nie dociera do kierowców kompletnie nic !!!
(2019.06.25)
Skontrolowała, skontrolowała! A czemu jeszcze nie ma informacji o koledze po fachu, który jest zamieszany w pobicie? Kolejnym koledze z narkotykami? Podaje się tylko informacje "wygodne", dlaczego nie podaje się takich, gdzie w afery zamieszani "wzorowi" mundurowi?
(2019.06.25)

info

5  
  2
Dokładnie. Panie rzeczniku Nowacki poprosimy o informacje w sprawach z udziałem Pana kolegów :) Jeden już na zwolnieniu lekarskim, pewnie niewinny;) Drugi postawione zarzuty. Dlaczego nie redaguje Pan info w związku z tym? :)
(2019.06.25)

info

4  
  0