Orlik na Zatorzu

29
02.04.2012
Orlik na Zatorzu
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali (od lewej): Elżbieta Gelert, Grzegorz Nowaczyk, Waldemar Buszan i Mirosława Dańczyszyn (fot. WS)
Przy Szkole Podstawowej nr 14 powstał nowy Orlik. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w poniedziałek, 2 kwietnia. Zobacz zdjęcia. Nowoczesny zespół boisk sportowych przy ul. Mielczarskiego jest drugim elbląskim Orlikiem, a do końca roku w naszym mieście ma być już siedem takich kompleksów.
Kompleks nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk służyć będzie młodym sportowcom, przede wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 14, ale i mieszkańcom osiedla Zatorze oraz wszystkim elblążanom. Obiekt przystosowany jest do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkową i w koszykówkę. Boiska są ogrodzone i oświetlone. „Orlik 2012” to także nowy budynek sanitarny i szatnia.
   - Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo - mówiła Mirosława Dańczyszyn, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14. - Czekaliśmy wszyscy, zarówno społeczność uczniowska, rodzice, jak i środowisko lokalne. Ten obiekt jest spełnieniem naszych marzeń. Od dnia dzisiejszego zarówno lekcje wychowania fizycznego, jak i zajęcia pozalekcyjne będą miały zupełnie inny wymiar. To będzie zupełnie nowa jakość.
   Kolejny Orlik jest powodem do radości dla elblążan, jak również dla władz miasta i województwa.
   - Po raz kolejny żałuję, że nie jestem w wieku tych uczniów, ponieważ śmigałbym tu z piłką każdego dnia aż do zmroku - przyznał Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga i dodał: - To jest pierwszy otwarty w tym roku Orlik w Elblągu, ale przyśpieszamy, za tydzień otwieramy kolejny (przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Piłsudskiego – przyp. red), a w tym roku rozpoczynamy budowę czterech następnych Orlików. Tak więc na koniec 2012 roku w naszym mieście powinniśmy mieć siedem nowoczesnych kompleksów boisk i będziemy całkiem przyzwoicie wyglądać na tle innych miast w Polsce.
   - Strasznie się cieszę, że po raz kolejny jestem na uroczystym „lądowaniu Orlika” w Elblągu - mówił Waldemar Buszan, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. - Po to buduje się Orliki, żeby w niedługim czasie wyrosły tutaj orły.
   Poza tradycyjnym przecięciem wstęgi nowy obiekt otwarto także w sportowy sposób. Symboliczny, pierwszy rzut do kosza wykonał prezydent Nowaczyk. Było kilka prób, ale test został zaliczony.
   [fotoc]
   Uroczyste otwarcie obiektu wzbogacone zostały przez występy uczniów szkoły, całość uatrakcyjniały okrzyki i taniec szkolnych czirliderek.
   W ręce włodarzy Orlika powędrowały piłki podarowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie i Urząd Miejski w Elblągu.
   Ponadto, podczas otwarcia boiska, które zbiegło się z siódmą rocznicą śmierci Jana Pawła II, minutą ciszy uczczono pamięć Papieża Polaka.
   
   Do końca 2012 roku nowe Orliki pojawią się jeszcze przy: Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Rodziny Nalazków), Szkole Podstawowej nr 16 (ul. Sadowa), Gimnazjum nr 2 (ul. Robotnicza) oraz I Liceum Ogólnokształcącym (ul. Pocztowa).
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ha ha ha, tak jak wszystkie inne, nie dla młodzieży, bo (cyt. ) "się nie opłaca", tylko dla starych dziadów, albo drużyn z Elbląga (ostatnio czyt, : El blaga)!!! Był artykuł o orliku w GG i co się zmieniło? tylko to, że w weekendy, kiedy nie ma pseudoanimatora (heh) dzieci mogą wejść na boisko
OrlikiDlaDzieci (2012.04.02)

info

0  
  0
Grzesiu gradulujemy! Elbląg upada a Ty otwierasz kolejne Orliki
(2012.04.03)

info

1  
  0
Wywalanie kasy na Orliki w tak biednym miescie jak Elblag a nie tworzenie stalych miejsc pracy to po prostu śmianie sie ludznosci miasta w twarz, identyczne zachowanie jak zepchniecie staruszki ze schodow i zapytac sie dokad tak sie spieszy !
(2012.04.03)

info

0  
  0
Syndyk masy upadłościowej sprzeda Elblong. Grzesiu gratulujemy
(2012.04.03)

info

0  
  0
nowaczyka zapomniałeś już o kompletnej klapie jaką była galeria porto elblążanie przez tą inwestycję mieliśmy tylko utrudniony ruch a wyszła KLAPA zresztą tym razem będzie podobnie, pytam się co robią twoi urzędasy aby tworzyć nowe miejsca pracy? bo to że załatwiają pracę po KOLESIOSKU to już wiem np. epec
(2012.04.03)

info

0  
  0
Do tych 4 idi...w powyzej. W tym miescie cokolwiek powstanie, to zle. Nie ma orlika to tragedia, jest, to jescze gorzej. Poczytajcie sobie komentarze pod artykulem z okazji pierwszego Orlika w Elblazkowie: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=44309
Taki jakiś tam (2012.04.03)

info

0  
  0
Nie budowano Orlikow - zle. Buduja - tez zle. Ludzie o co Wam chodzi?
(2012.04.03)

info

0  
  0
A co ma Nowaczyk do Porto 55 ? Przecież to prywatna spółka, jej prywatny grunt, i ich sprawa co zrobią. Dlatego proponuję wszystkim którzy nie znają tematów, żeby zamknęli swoje jadaczki bo tylko zamęt robią. Żeby o czymś pisać, to trzeba jeszcze coś wiedzieć.
junkers (2012.04.03)

info

0  
  0
dobrze że jest herb Elbląga a nie ta biała szmata z logo
(2012.04.03)

info

0  
  0
o nowaczyk a już się bałam, że go nie będzie
(2012.04.03)

info

0  
  0