Nie masz pracy, zgłoś się do wojska

39
17.06.2020
Nie masz pracy, zgłoś się do wojska
W Elblągu prowadzone są ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy oraz szkolenia w ramach służby przygotowawczej dla osób, które do tej pory z wojskiem nie miały do czynienia. Po jej ukończeniu osoby te mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej. Sprawdź terminy szkoleń.

Decyzję w sprawie intensyfikacji szkoleń rezerw osobowych wydał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jest to oferta między innymi dla osób, które na skutek pandemii straciły zatrudnienie, bądź nie mogą znaleźć pracy.

Wszyscy powołani do służby otrzymają pełne wyżywienie i zakwaterowanie w jednostce wojskowej oraz gratyfikację finansową uzależnioną od posiadanego stopnia wojskowego i rodzaju służby. Szeregowy rezerwy może liczyć na około 3500 zł miesięcznie.

Ćwiczenia trwają od 31 do 90 dni w jednostkach zlokalizowanych w garnizonie Elbląg tj. 16 Pułk Logistyczny przy ul. Łęczyckiej, 2 Dywizjon Przeciwlotniczy przy ul. Kwiatkowskiego oraz Pułk Wsparcia Dowodzenia DWD P-W przy ul. Królewieckiej.

Najbliższe dostępne terminy rozpoczęcia szkolenia to:

- 13 lipca

- 17 sierpnia

- 14 września

 

Więcej informacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień

w Elblągu przy ul. Królewieckiej 169a lub telefonicznie:

- ćwiczenia rezerwy 261 313 475

- służba przygotowawcza 261 313 477

 

mjr Dawid Trapiszczonek, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Do kawalerii wstąpić chciałem. .:)
(2020.06.17)

info

19  
  1
Wcale mnie to nie dziwi że Armia ma potem takie sieroty co nic nie potrafią, kondycja lezy jak zwłoki w worku itp. Skoro ogarnięty człowiek znajdzie sobie pracę bez problemu, zacznie się rozwijać, to co ma zrobić taki kóremu sie najzwyczajniej nie chce ? Idzie do wojska ! Śmieszą mnie te legendy jaki to wyrósł chłop na chwał bo w wojsku był kiedyś.
(2020.06.17)

info

30  
  12
Armia zawodowa tak ale największym błędem było całkowite zlikwidowanie obowiązkowego poboru. Należało tylko skrócić okres służby do 12 miesięcy. Armia nie może być sposobem na łatwe znalezienie roboty z pakietem przywilejów bo to odpowiedzialna, zaszczytna służba i potrzebuje ludzi zaangażowanych.
(2020.06.17)
Mam kategorię E - ewentualnie jako pocisk
(2020.06.17)
"nie boję się gdy ciemno jest pleban za rękę prowadzi mnie"
(2020.06.17)
no i? O co ci chodzi? O nic, tak sobie piszesz byleby zaistnieć. Czubek jesteś i tyle
(2020.06.17)
Zatrzasnąłeś się z wiedzą dawno temu w drewutni. Manią Cię wizją pracy a potem etatów nie ma. Dziękuję i won. Szkoła oficerska zdecydowanie tak. Pójście do wojska bo nie masz pracy i celu w życiu zdecydowanie odradzam.
(2020.06.17)
Mam 55 lat. Niezłą kondycje i wygląd. Non stop jestem aktywny sportowo. Jak patrze na współczesnych młodych ludzi to wiem na pewno, że wiekszosc mi nie dorówna we współzawodnictwie czysto sportowo-fizycznym. Inteligencją mam wrażenie tez ich przewyzszam Tez mnie przyjmiecie?
Dżejms Bąt (2020.06.17)
@Dżejms Bąt - Jeśli masz wzrost powyżej 185 cm to cie przyjmo na wycior do czołgu
gustlik (2020.06.17)
Ale kaszana - teraz biorą wszystko jak leci. Mam szwagra - nierób, opój, kombinator, cwaniak i gamoń, ale ładnie tańczy - może się załapie do armii.
szwagier szwagra (2020.06.17)