Brakuje krwi niektórych grup

29
31.08.2022
Brakuje krwi niektórych grup
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)
Drodzy Krwiodawcy, pilnie potrzebna krew - informuje na swoich stronach RCKiK. ARh+, ARh-, 0Rh- - obecnie brakuje krwi tych grup.

Aktualne zapotrzebowanie na krew zawsze można sprawdzać tutaj. Krwiodawstwo w Elblągu znajduje się przy ul. Bema 80. Rejestracja odbywa się telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 12-14, tel. 55 235 22 13.

- Krew to jeden z najbardziej pożądanych „leków”, jakimi dysponuje medycyna. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Duże zapotrzebowanie na krew wynika z rozwoju medycy i stosowania nowoczesnych metod leczenia. Dotyczy to głównie transplantologii (przeszczepianie narządów), onkologii, hematologii i chirurgii sercowo-naczyniowej - przypomina Ministerstwo Zdrowia. W Polsce rocznie wykonuje się ok. 1,7 mln transfuzji krwi.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To zapłacicie za krew ludziom, a nie czekolady rozdajecie.
(2022.08.31)
Zdanie zmienisz jak sam będziesz potrzebował, bezinteresowność czasem jest potrzebna ale niektórzy nawet by gówno chcieli sprzedawać, bez odbioru.
uls (2022.08.31)
"Rejestracja odbywa się telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz.12-14" - może dlatego brakuje krwi?
(2022.08.31)
Obciach ! chciałam oddać rzadką krew tj. ORH- mam 63 lata. Powiedzieli że w tym wieku nie przyjmują krwi. Dodam że jestem okazem zdrowia. Pytanie ! Czy naprawdę potrzebna jest krew ???
(2022.08.31)

info

15  
  11
To jest honorowe krwiodawstwo. CzyTy rozumiesz co znaczy słowo honorowe. ? Moje pytanie jest takie czy Ty gdybyś potrzebował krwi czego Ci nie życzę wolałbys za nią zapłacić czy otrzymać za darmochę? Pisze bo sam oddałem 57 l i nigdy nie przyszło mi o głowy żeby oczekiwać na zapłatę.
(2022.08.31)
Kaczyński już napsuł ludziom tyle krwi... że jemu zabraknie... @Rh 0
(2022.08.31)

info

3  
  14
Mam ORh- chętnie oddał bym tak często jak to możliwe częściej niż obecnie. Ale co zrobić jak w dzisiejszych czasach ciężko się wyrwać z pracy. I nie pisać proszę, że przysługuje dwa dni wolnego. Ja to wiem firmy najwyraźniej nie!
Pablo1008 (2022.08.31)
Przepraszam wszystkich potrzebujących, mam grupę krwi AB Rh + ale przez niedawnych kilka lat jak przychodziłem do punktu, bardzo często słyszałem że mojej krwi nie potrzebują i odchodziłem z kwitkiem i dlatego zrezygnowałem z donacji. Przepraszam potrzebującym.
(2022.08.31)
Handlujecie tą krwią jak biedra ziemniakami, lekarze zamiast odzyskiwać krew pacjenta w obiegu zamkniętym to puszczają w kanał (na zachodzie to standard) a transfuzja to nic przyjemnego, może zrobić więcej krzywdy ale to w innym czasie
(2022.08.31)

info

2  
  8
Uwaga!!! Tydzien temu Rudy Kaszub oddal krew. Garbusiarz cyklista
Zbyszek 1 (2022.08.31)

info

4  
  8