Typowa służba policyjnego patrolu ruchu drogowego

24
19.08.2020
Typowa służba policyjnego patrolu ruchu drogowego
Fot. KMP w Elblągu
Wczoraj policjanci z Grupy SPEED zostali wezwani jako wsparcie do przeprowadzanej przez inny patrol kontroli drogowej dotyczącej nietrzeźwego kierującego. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem pasażera… z innego auta.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj przy al. Grunwaldzkiej. W pobliżu stacji benzynowej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli vw turana kierowanego przez 39-latka. Mężczyzna „wydmuchał” 0,52 promila alkoholu. W trakcie kontroli z przejeżdżającego obok fiata punto posypały się wulgarne uwagi na temat prowadzonej przez policjantów kontroli. Jeden z pasażerów fiata punto nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a że auto zatrzymało się na stacji benzynowej, policjanci postanowili skontrolować i tego kierującego. Uwagę funkcjonariuszy przykuło dziwne zachowanie pasażera tego auta. Gdy kierujący wykrzykiwał przez okno… pasażer próbował schować coś pod dywanikiem auta. Okazało się, że 29-letni mężczyzna miał przy sobie zawiniątko z marihuaną, które próbował wcisnąć pod dywanik. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 150 zł za brak w aucie trójkąta ostrzegawczego oraz gaśnicy. 29-letniemu pasażerowi za posiadanie narkotyku może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Patrol Grupy SPEED jeszcze tego samego dnia, tym razem w miejscowości Rogajny, zatrzymał mężczyznę kierującego audi. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania. Dalej już nie pojechał, teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Za jazdę po alkoholu może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie bez uprawnień grzywna i sądowy zakaz.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Alkoholicy, mordercy drogowi, ćpuny i upośledzeni umysłowo. Tak w skrócie można opisać Elbląg i okolice jeśli chodzi o sytuacje kierujących pojazdy silnikowe.
Gosc3228 (2020.08.19)
Coś złego dzieje się w policji, skoro jakiś lump pozwala sobie na wykrzykiwanie do nich tekstów z okna samochodu. Policja nie ma szacunku.
Szacunek policji? (2020.08.19)
WYSOKI SĄDZIE! Trzeba dać niski wymiar kary dla pijanych morderców drogowych! 1500 zł to aż za dużo jak za życie ludzkie, który pijany kierowca może komuś odebrać. Proponuję, żeby sąd w ogóle ułaskawiał takie osoby. W końcu o to chodzi Wam, żeby destabilizować prawnie Polskę?
Gosc3228 (2020.08.19)

info

0  
  2
@Szacunek policji? - Nie mają szacunku, bo sami sobie winni. Wcześniej zawsze miałeś dużo szacunku dla policjantów dopóki nie przekonałem się jacy oni naprawdę są.
(2020.08.19)
Specjalnie powołana grupa speed od trójkąta i gaśnicy. Proponuję powołać grupę "Rambo"do ścigania staruszek z rzodkiewką na rynku.
(2020.08.19)

info

12  
  1
Ktoś obraził majestat a w zemście dostali, co dostali. Wszystko jest dobrze dopóki ich nie skrytykujesz, czasami słusznie.
(2020.08.19)

info

6  
  1
Banda idiotów
XMEN KACZYNSKI (2020.08.20)

info

0  
  0
A może policja zrobi porządek w koncu z paniusią szalejącą po Elblągu zielonym FORDEM FIESTA ? To co wyczynia na drogach to kwalifikuje się do zatrzymania prawa jazdy i skierowania na psychotesty. Bardzo nerwowe zachowania za kierownicą i tak jest praktycznie co dziennie.
(2020.08.20)

info

0  
  0
Policja stanowczo ma zbyt małe uprawnienia lub nie wykorzystuje posiadanych bo ich zwierzchnicy niechętnie patrzą na konsekwencje rozdrażnienia suwerena. Dlatego mamy do czynienia z przypadkami jak ten opisany. To jedyny taki kraj w Europie gdzie policjant musi się obawiać konsekwencji ostrej i uzasadnionej reakcji w przypadku zatrzymania podejrzanego zamiast reagować w sposób stanowczy, zapewniający mu własne bezpieczeństwo to musi pamiętać że zaraz wywoła to protesty. Tak być dalej nie może, policjant musi chronić ale sam musi być też chroniony.
(2020.08.20)
Przecież powinna być wolność słowa, w wolnym kraju każdy powinien mieć możliwość krytykowania każdego, w USA to można nawet obrażać prezydenta i nic za to nie grozi, bo jest wolność słowa. W Polsce nie ma wolności słowa. Na szacunek to się pracuje całe życie, żadne przepisy czy normy prawne nie spowodują, że 1 do 2 będzie miał szacunek.
(2020.08.20)