UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Policja stanowczo ma zbyt małe uprawnienia lub nie wykorzystuje posiadanych bo ich zwierzchnicy niechętnie patrzą na konsekwencje rozdrażnienia suwerena. Dlatego mamy do czynienia z przypadkami jak ten opisany. To jedyny taki kraj w Europie gdzie policjant musi się obawiać konsekwencji ostrej i uzasadnionej reakcji w przypadku zatrzymania podejrzanego zamiast reagować w sposób stanowczy, zapewniający mu własne bezpieczeństwo to musi pamiętać że zaraz wywoła to protesty. Tak być dalej nie może, policjant musi chronić ale sam musi być też chroniony.