29
11.01.2013

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
do pana Ryszarda: dziękuję za odpowiedź, odpowiedź która niestety rodzi kolejne pytania - dlaczego administratorem jest Zarząd z Gdańska a nie Zarząd z Elbląga który chyba jeszcze urzęduje w Elblągu przy ul. Junaków ? No i dlaczego nikt nie upomina się że Gdańsk zabiera nam miejsca pracy ? Hero.
Heronim Zabiełło (2013.01.11)

info

0  
  0
bo na dzień dzisiejszy to Kanał Oberlandzki ma tyle wspólnego z Elblągiem co mój pies z wieżą Kościoła Mariackiego w Krakowie - jak trąbią hejnał to czasami szczeka. Hero.
Heronim Zabiełło (2013.01.11)

info

0  
  0
Do Pana Heronima. Kanał- to niekończąca się dyskusja. Uważam więc, że spotkanie w Clio może dopomóc w sprecyzowaniu stanowisk, i tak wszyscy pozostaną przy swoim. Znam autorów z obrad Związku Gmin Kanału. .. ; są bardzo kompetentni. Wykonali kolosalną pracę, i nie upierają się ortodoksyjnie co do nazw, mimo, iż związani są z Ostródą. Nie podejmuję się nawet zarysować wielowątkowości. Administrowanie Kanałem? To przeszłość, której chyba się nie zmieni. Przypominam, że Elbląg leży nad rzeką Elbląg, która stanowi morskie wody wewnętrzne. Kanał natomiast, który znajduje ujście "z tamtej strony" w jez. Drużno-to śródlądowe wody powierzchniowe. Krytycznie patrzymy na udział miasta w Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego; siedziba w Ostródzie. Są głosy: "zmienić nazwę, " "przenieść do Elbląga". Związek powstał w roku 1994; Elbląg wstąpił w 2004r. Należą miasta i gminy: Iława, Ostróda, Morąg, Miłomłyn, Pasłęk, Małdyty, Rychliki, Zalewo. Decyzje w Związku zapadają w sposób demokratyczny. Podejmowaliśmy próby zawieszając składki. Zapłaciliśmy w końcu. Kanał jest najbardziej główną ikoną naszego miasta, i warto byc chyba członkiem organizacji z nim tak mocno związanej. Możemy oczywiście wystapić ze Związku. .. To gestia RM. Autorzy piszą: Historia nazewnictwa Kanału stanowi przykład prawdziwości twierdzenia, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a raczej leżenia na mapie. Dla ostródzian będzie to Kanał Ostródzko-Elbląski, dla elblążan Kanał Elbląski. Pozdrawiam.
Ryszard Klim (2013.01.11)

info

0  
  0
jak czytam wasze wpisy to się rzygać chce. Skaczecie sobie do oczu o byle gówno. Szlachecka gołota, byle tylko pomachać szabelką. Pospolite ruszenie z elblążkowa.
(2013.01.11)

info

0  
  0
Panie Radny Ryszardzie Klim Kanał Elbląski to jest nazwa geograficzna i nikt nie ma prawa jej zmieniać wg swojego uznania! Skandalem jest, że w ogóle Elbląg przystąpił do tego Związku gmin w 2004 roku bez wymuszenia zmiany nazwy tego podmiotu która w sposób wyraźny zakłamuje nazwę Kanału!
patryota lokalny (2013.01.11)

info

0  
  0
Skandalem jest że wojewodowie elbląscy poparli utworzenie w Elblągu zupełnie niepotrzebnej Delegatury Urzędu Morskiego w Gdyni a nie potrafili odebrać Gdańszczanom administrowania Kanałem zlokalizowanym na terenie województwa elbląskiego. Dobry temat do rozmowy przed kamerami lokalnej telewizji np. z panem Władysławem Mańkutem.
(2013.01.11)

info

0  
  0
Do Patryota Lokalny. Powtarzam, że warto wziąść udział w spotkaniu w Clio i warto zapoznać się z wydawnictwami. Do Związku Gmin. .. , powstałego z inspiracji Ostródy i pozostałych gmin, przystąpiliśmy w 10 lat po jego zawiązaniu; o jakim wymuszeniu mowa, skoro decyzje zapadają w sposób demokratyczny, czyli większościowy. Nie ma szans na zmianę nazwy. Możemy wystąpić po prostu ze Związku. Będzie to zysk czy strata? Zaistnieje znacząca wola mieszkańców-wystąpić; Rada Miejska będzie musiała podjąć stosowną decyzję. Pozdrowienia.
Ryszard Klim (2013.01.12)

info

0  
  0
Panie Radny Klim albo się ma j. .. albo nie! Reprezentant Elbląga powinien na obradach tego Związku przedstawić sprawę jasno, albo zmiana nazwy gdzie będzie prawidłowa nazwa Kanału albo Elbląg występuje z tego związku i składa sprawę do Sądu zdaje się, że samowolne zmienianie nazw geograficznych nie jest legalne? W ogóle co za organ dokonał rejestracji tego Związku z błędną nazwa geograficzną w nazwie?
patryota lokalny (2013.01.12)

info

0  
  0
do pana Ryszarda: Związek Gmin to jest tylko mało ważna organizacja doradcza, faktycznym zarządcą dysponującym funduszami i zlecającym prace remontowe jest Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Dlaczego na "elbląskich" wodach i "elbląskiej" ziemi Gdańsk "rządzi" ? Hero.
Heronim Zabiełlo (2013.01.12)

info

0  
  0
Dyskusja może być ciekawa. Czy Hero się dołączy do tej dyskusji na żywo?
(2013.01.12)

info

0  
  0