UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Do Pana Heronima. Kanał- to niekończąca się dyskusja. Uważam więc, że spotkanie w Clio może dopomóc w sprecyzowaniu stanowisk, i tak wszyscy pozostaną przy swoim. Znam autorów z obrad Związku Gmin Kanału. .. ; są bardzo kompetentni. Wykonali kolosalną pracę, i nie upierają się ortodoksyjnie co do nazw, mimo, iż związani są z Ostródą. Nie podejmuję się nawet zarysować wielowątkowości. Administrowanie Kanałem? To przeszłość, której chyba się nie zmieni. Przypominam, że Elbląg leży nad rzeką Elbląg, która stanowi morskie wody wewnętrzne. Kanał natomiast, który znajduje ujście "z tamtej strony" w jez. Drużno-to śródlądowe wody powierzchniowe. Krytycznie patrzymy na udział miasta w Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego; siedziba w Ostródzie. Są głosy: "zmienić nazwę, " "przenieść do Elbląga". Związek powstał w roku 1994; Elbląg wstąpił w 2004r. Należą miasta i gminy: Iława, Ostróda, Morąg, Miłomłyn, Pasłęk, Małdyty, Rychliki, Zalewo. Decyzje w Związku zapadają w sposób demokratyczny. Podejmowaliśmy próby zawieszając składki. Zapłaciliśmy w końcu. Kanał jest najbardziej główną ikoną naszego miasta, i warto byc chyba członkiem organizacji z nim tak mocno związanej. Możemy oczywiście wystapić ze Związku. .. To gestia RM. Autorzy piszą: Historia nazewnictwa Kanału stanowi przykład prawdziwości twierdzenia, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a raczej leżenia na mapie. Dla ostródzian będzie to Kanał Ostródzko-Elbląski, dla elblążan Kanał Elbląski. Pozdrawiam.

Ryszard Klim

Anuluj