55
12.04.2011

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dajcie działć Panu Prezydentowi Lewandowskiemu. Jedno już zrobił na trzeci dzień swojego urzędowania, zlikwidowa łsamochody ze swojej ulicy Reja. To mu się powiodło. Nigdy jeszcze ulice Elblaga nie byly tak zniszczone. Ulica Komenskiego robiona byla moze trzy lata temu i juz nadaje sie do kapitalnego remontu. Gdzie jest odpowiedzialnosc wykonawcy. W Niemczech asfalt w miescie musi wytrzymac 18 lat. Tachich ulic jest wiele.
(2011.04.12)

info

0  
  0
Jestem mieszkańcem naszej starówki i żaden z zaproponowanych wariantów nie jest odpowiedni do tego co się w tej chwili dzieje w godzinach od 10 do 17 codziennie
Anonymous (2011.04.12)

info

0  
  0
Ja tez jestem mieszkańcem starówki i wiem gdzie mieszkam i gdzie kupiłem mieszkanie. Ruch jest i to co sie dzieje w godzinach pracy jest normalne. Mam nadzieje ze bedzie wiecej ludzi spacerowało. Uregulowac ruch samochodów. Wariant V.
fin (2011.04.12)

info

0  
  0
Przeraża mnie demokratyczne podejmowanie decyzji w sprawach w których decyzje powinni podejmowac specjaliści i to bezstronni specjaliści nie bedący np lobbystami firm produkującej znaki drogowe i inne twory. Przerażają mnie również propozycje dyskutantów ograniczające sie jedynie do wydania zakazów i rygorystycznego przestrzegania zakazów z całą mocą Straży Miejskiej (dla nieprzestrzegających najlepiej "kula w łeb")Rozsądne rozwiazanie wydaje się być bardzo proste, wystarczy zrobić na Starym Miescie odpowiednia liczbe miejsc postojowych wykorzystując niezabudowane kwartały jako parkingi tymczasowe z ubitego żwiru. W miare powstawania kolejnych budynków tymczasowe parkingi bedą przenoszone coraz bardziej na obrzeża zabudowy. Ekipa prezydenta Słoniny popelniła w tym temacie kilka błedów: niepotrzebne kosztowne słupki, parking pomiedzy Starówka a ul. Rycerską zrobiono za mały-nie wykorzystuje istniejącej powierzchni i niedokończony dziwny twór pomiedzy katedrą a rzeką Elbląg nie mający żadnych rzeczywistych ani mentalnych użytkowników który nalezy jak najszybciej przekształcić na tymczasowy parking przyjmujący również autokary. W miare rozbudowy miejsca parkingowe bedą uciekać na Wyspę Spichrzów bo przecież nie budujemy mostów tylko po to zeby ładnie wyglądały na zdjeciach pozawieszanych na korytarzu Urzedu miasta przed gabinetami Prezydentów.
Hero (2011.04.12)

info

0  
  0
Na Starówkę jest 5 wjazdów i wyjazdów. Postawić po prawej ( wjazd ) stronie 5 szlabanów z automatami biletowymi, po lewej ( wyjazd ) budki z osobami naliczającymi opłaty. Opłata od godziny i niech wjeżdża kto chce 2 zł / godzina 500 samochodów x 2 = 1000 x 10 godzin dziennie 10000 zł x 365 = 3.650.000 zł - pensje pracowników na remont dróg rocznie. Proste
(2011.04.12)

info

0  
  0
Generalnie ruch samochodów na Starym Miescie jest niewielki, całkiem niewielki i to nie ruch samochodowy jest problemem tylko brak miejsc do parkowania dla mieszkańców, osób zatrudnionych, interesantów i turystów.
Hero (2011.04.12)

info

0  
  0
Dokładnie jest tak jak pisze Hero, po za tym oprócz życia nocnego w dzień starówka jest martwa, słupki i podobne działania utrudniające ruch spowodowały ucieczkę handlu, teraz starówka to jedno wielkie biuro nieruchomości - wszędzie tylko "sprzedam" lub "wynajmę". Jak najprędzej przywrócić ruch na Starym Rynku!!! (oczywiście kontrolowany)
zzzz (2011.04.12)

info

0  
  0
Zrobić parking przed katedrą w miejscu tego tworu ceglano-trawiastego!!!
sss (2011.04.12)

info

0  
  0
do "Elblążanka20": 20 to chyba twój rok urodzenia. ..
tragedia (2011.04.12)

info

0  
  0
Ręce opadają, jak czytam te wszystkie komentarze, które jak już kiedyś wspominałem, wypisują ludzie, którym dostęp do internetu zrobił z resztek mózgu totalną sieczkę - myślą, że jak już mają dostęp do sieci, będą rządzić, władać, zmieniać i komentować. .. otóż nie! Prawda jest taka, że Starówka właśnie dzięki temu, że jest zablokowana, wygląda jak wygląda. Auta zaparkowane jakkolwiek na kawałku ulicy Stary Rynek i dalej na ulicy Kowalskiej, cały chodnik na Rybackiej pomimo zakazu - zastawiony. Garbary - zastawiona, Wieżowa, zastawiona - a to wszystko dlatego, że miejsca wjazdowe/parkingowe ograniczają te durne słupki. Co komu przeszkadza, że w tygodniu na Starówce będą stały/jeździły samochody? (oczywiście w granicach rozsądku, a nie wszędzie) W końcu jest tam mnóstwo firm, do których zarówno pracownicy jak i klienci jakoś muszą dotrzeć, musi być dowieziony towar itd. itd. Ponadto czy wszyscy ci, którzy są za zamknięciem całkowitym Starówki spacerują po niej dzień w dzień przez cały tydzień? A może tak - wychodzą ze swoim pupilkiem, który załatwia potrzeby fizjologiczne na środku deptaka - i może o to jest walka - żeby samochody nie zajmowały miejsca pieskom?!
Pracujący na starówce (2011.04.13)

info

0  
  0