32
11.02.2010

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ciekawe o ile zwężą jezdnię? W Elblągu zamiast poszerzać drogi, to je zwężają o połowę. Powinni tam zrobić 3-4 pasmową drogę w obu kierunkach. W końcu to jedna z głównych ulic miasta, więc należy robić tą drogę z myślą o przyszłości.
fffffffffff (2010.02.12)

info

0  
  0
A pamiętacie, że w Gal. El. chcą dodać jeszcze jedną kondygnacje za 5 mln zł. Ciekawe ile osób przychodzi do tej galerii. Za 5 mln zł można wybudowąć niezłą kamienice na Satarym Mieście na cele Gal. El. gdzie eksponaty i warunki pracy dla personelu byłyby lepsze i nie niszczono by się zabytkowego wnętrza kościoła. A przy okazji upiększono by starówkę. Decydenci myślą inaczej niż przeciętny mieszkaniec Elbląga i nie skąpią pieniędzy.
(2010.02.12)

info

0  
  0
Gdyby budynku nie przenosili to skowyczylibyscie ze kolejny zabytek tracimy. Ludziom sie nie dogodzi!!!!! Co za barany!
(2010.02.12)

info

0  
  0
Mam prośbę do mediów elbląskich o zrelacjonowanie przebiegu (przeprowadzonych czy też jeszcze prowadzonych) prac konserwatorskich, to nie tylko bardzo ciekawy naukowy temat, ale także element społecznej kontroli wydatków publicznych środków, w całej tej akcji najdroższe i najtrudniejsze są bowiem właśnie te prace polegające na transferze malowideł, sgraffitt, boazerii, kominka, pieców i nielicznych ale jednak obecnych tam witraży. Całe przedsięwzięcie wynika właśnie z tego że ten dom jako jedyny w całym Elblągu posiadał to oryginalne wyposażenie, gdyby nie to można by go po prostu było wyburzyć. Tylko na marginesie dodam, że przenoszenie budynku którego, główną wartością jest architektoniczna dekoracja wnętrza w ten sposób (cegła po cegle) jest na świecie rozwiązaniem najbardziej prymitywnym i nieskutecznym, nie dopuszczalnym wręcz dla budownictwa murowanego, ale powszechnie stosowanym jedynie dla architektury drewnianej. Ta inwestycja stawia miasto na pozycji barbarzyńskich metod z przełomu XIX i XX w. gdzie można było rozwalić i wywieść do USA czy UK dowolny zabytek w kawałkach (de facto chodziło o najcenniejsze elementy rzeźbiarskie).
Bob B. (2010.02.12)

info

0  
  0
A kiedy zaczną się wyburzenia na obecnej, szpetnej "starówce"? Zamiast odbudowywać, rekonstruować starówkę to powstają jakieś nowoczesne ohydne budynki, przez które tylko nasza starówka traci duszę. Więc trzeba wyburzyć wszystko i zacząć od nowa, ale tym razem porządnie.
Janka Galer (2010.02.12)

info

0  
  0
nowoczesne czy nie trzeba by na starówce w ogóle były budynki a nie 3 letnie wykopaliska, dzięki którym jedyne co się ocali to jakiś pordzewiały nóż czy widelec- choć może i łyżka się znajdzie więc będzie komplet :D. tramwaje są tu potrzebne tak samo jak zmiana myślenia ludzi dojeżdżających do pracy czy szkół. zamiast stać w korkach własnym autem można wsiąść do tramwaju czy autobusu i zdążyć wszędzie gdzie się chce, tylko żeby zdążyć trzeba by te środki komunikacji miały jak najlepsze trasy by np tramwaj z jaru na grunwaldzką jechał mniej niż 45 min a to jest akurat męczące. Co do przeniesienia budynku to bym go osobiście rozbił i wywiózł niech ze starej cegły zrobią coś sensownego a "perełki budownictwa do muzeum". To moje zdanie lecz myślę że jest w nim dużo sensu i oszczędności. Orliki pracy nie dadzą Olimpia w I lidze parę posad da choć może mieć dużo większy wpływ na rozwój miasta tylko musi być na szczytach. A co do pracy ?? Przecież mamy tylu super uzdolnionych absolwentów ekonomi zarządzania niech działają :D nikt nie broni im otwierać własnych działalności. Lecz w Polsce wszystko trzeba dostać. Dlatego ciągle jesteśmy komunistami. Nam się należy i już. Dlatego ślepo co wybory wybieramy tych złych. SOry ale trzeba zmienić w sobie myślenie bo zalewamy się burakami.
(2010.02.12)

info

0  
  0
Moim zdaniem za przeniesienie budynku powinna zapłacić partia, która jest właścicielem tegoż budynku. Nie powinno się obciążać kosztami podatników, nieruchomości które należą do jakiejkolwiek partii politycznej. 4 miliony to fortuna za którą można by wspomóc domy dziecka, mops, a w szczególności pomoc rodzinom które znalazły się w skrajnej nędzy, nie mające środków do normalnego życia. Ludzie z głodu zdychają i nie mają praktycznie żadnej pomocy. Niech SLD pokaże swoje miłosierdzie i uszczypnie choć malutką część miliardowego majątku na poczet ludu głodującego w ELBLĄGU. NIECH SLD POKAŻE ŻE JEST PARTIĄ GODNĄ ZAUFANIA NA KTÓRĄ MY WYBORCY GŁOSOWALIŚMY. SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE MYŚLIMY ŻE NIE ZAWIEDZIE PAN NASZYCH OCZEKIWAŃ. MY PANU ZAUFALIŚMY!!!! I OCZEKUJEMY TO OD PANA PANIE PREZYDENCIE.
wierny i zagorzały wyborca SLD (2010.02.12)

info

0  
  0
te 4 mln miasto może dać mi za to że tu mieszkam
wiochmen (2010.02.12)

info

0  
  0
dam ci 5dych i bujaj się zpowrotem na wioche. ..
piki (2010.02.12)

info

0  
  0
Zgadzam się z wypowiedzią "zbulwersowanej" bezrobocie w naszym mieście jest bardzo duże a PUP które organizuje szkolenia tak naprawdę mało pomagają bo pracodawcy chcą osób z doświadczenie a nie po skończonym kursie po którym i tak nie wiele się umie. Na starówce stawiają nowe budynki i ten z cegły raczej nie będzie się tam zbyt dobrze komponował, przecież tyle starych budynków w E-gu wyburzono choćby stare fajne ruiny na starówce zlikwidowano a mogły być dla turystów atrakcją. Odnowiono elewacje I LO i w dzisiejszej porze roku zobaczmy jak jest zabrudzony - szkoda pieniędzy na nie przemyślane wydatki- owszem ładnie wygląda LO ale kolor raczej nie zbyt dobrze dobrany, gdyż budynek znajduje się blisko ulicy. Nowy i duży basen na pewno przyda się w naszym mieście bo na ten który jest ciężko się dostać chyba że się wykupi karnet na 3 m-ce. Dużo by wymieniać nie trafionych inwestycji ale cóż nie nam mieszkańcom o tym decydować więc zastanówmy się kogo wybieramy idąc głosować. Rada miasta i Pan prezydent mogliby się liczyć z naszym zdaniem albo chociaż zrobić ankietę w tym celu.
elblążanka28 (2010.02.15)

info

0  
  0