A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Ciekawe o ile zwężą jezdnię? W Elblągu zamiast poszerzać drogi, to je zwężają o połowę. Powinni tam zrobić 3-4 pasmową drogę w obu kierunkach. W końcu to jedna z głównych ulic miasta, więc należy robić tą drogę z myślą o przyszłości.
A pamiętacie, że w Gal. El. chcą dodać jeszcze jedną kondygnacje za 5 mln zł. Ciekawe ile osób przychodzi do tej galerii. Za 5 mln zł można wybudowąć niezłą kamienice na Satarym Mieście na cele Gal. El. gdzie eksponaty i warunki pracy dla personelu byłyby lepsze i nie niszczono by się zabytkowego wnętrza kościoła. A przy okazji upiększono by starówkę. Decydenci myślą inaczej niż przeciętny mieszkaniec Elbląga i nie skąpią pieniędzy.
Gdyby budynku nie przenosili to skowyczylibyscie ze kolejny zabytek tracimy. Ludziom sie nie dogodzi!!!!! Co za barany!
Mam prośbę do mediów elbląskich o zrelacjonowanie przebiegu (przeprowadzonych czy też jeszcze prowadzonych) prac konserwatorskich, to nie tylko bardzo ciekawy naukowy temat, ale także element społecznej kontroli wydatków publicznych środków, w całej tej akcji najdroższe i najtrudniejsze są bowiem właśnie te prace polegające na transferze malowideł, sgraffitt, boazerii, kominka, pieców i nielicznych ale jednak obecnych tam witraży. Całe przedsięwzięcie wynika właśnie z tego że ten dom jako jedyny w całym Elblągu posiadał to oryginalne wyposażenie, gdyby nie to można by go po prostu było wyburzyć. Tylko na marginesie dodam, że przenoszenie budynku którego, główną wartością jest architektoniczna dekoracja wnętrza w ten sposób (cegła po cegle) jest na świecie rozwiązaniem najbardziej prymitywnym i nieskutecznym, nie dopuszczalnym wręcz dla budownictwa murowanego, ale powszechnie stosowanym jedynie dla architektury drewnianej. Ta inwestycja stawia miasto na pozycji barbarzyńskich metod z przełomu XIX i XX w. gdzie można było rozwalić i wywieść do USA czy UK dowolny zabytek w kawałkach (de facto chodziło o najcenniejsze elementy rzeźbiarskie).
A kiedy zaczną się wyburzenia na obecnej, szpetnej "starówce"? Zamiast odbudowywać, rekonstruować starówkę to powstają jakieś nowoczesne ohydne budynki, przez które tylko nasza starówka traci duszę. Więc trzeba wyburzyć wszystko i zacząć od nowa, ale tym razem porządnie.
nowoczesne czy nie trzeba by na starówce w ogóle były budynki a nie 3 letnie wykopaliska, dzięki którym jedyne co się ocali to jakiś pordzewiały nóż czy widelec- choć może i łyżka się znajdzie więc będzie komplet :D. tramwaje są tu potrzebne tak samo jak zmiana myślenia ludzi dojeżdżających do pracy czy szkół. zamiast stać w korkach własnym autem można wsiąść do tramwaju czy autobusu i zdążyć wszędzie gdzie się chce, tylko żeby zdążyć trzeba by te środki komunikacji miały jak najlepsze trasy by np tramwaj z jaru na grunwaldzką jechał mniej niż 45 min a to jest akurat męczące. Co do przeniesienia budynku to bym go osobiście rozbił i wywiózł niech ze starej cegły zrobią coś sensownego a "perełki budownictwa do muzeum". To moje zdanie lecz myślę że jest w nim dużo sensu i oszczędności. Orliki pracy nie dadzą Olimpia w I lidze parę posad da choć może mieć dużo większy wpływ na rozwój miasta tylko musi być na szczytach. A co do pracy ?? Przecież mamy tylu super uzdolnionych absolwentów ekonomi zarządzania niech działają :D nikt nie broni im otwierać własnych działalności. Lecz w Polsce wszystko trzeba dostać. Dlatego ciągle jesteśmy komunistami. Nam się należy i już. Dlatego ślepo co wybory wybieramy tych złych. SOry ale trzeba zmienić w sobie myślenie bo zalewamy się burakami.
Moim zdaniem za przeniesienie budynku powinna zapłacić partia, która jest właścicielem tegoż budynku.
Nie powinno się obciążać kosztami podatników, nieruchomości które należą do jakiejkolwiek partii politycznej. 4 miliony to fortuna za którą można by wspomóc domy dziecka, mops, a w szczególności pomoc rodzinom które znalazły się w skrajnej nędzy, nie mające środków do normalnego życia. Ludzie z głodu zdychają i nie mają praktycznie żadnej pomocy. Niech SLD pokaże swoje miłosierdzie i uszczypnie choć malutką część miliardowego majątku na poczet ludu głodującego w ELBLĄGU. NIECH SLD POKAŻE ŻE JEST PARTIĄ GODNĄ ZAUFANIA NA KTÓRĄ MY WYBORCY GŁOSOWALIŚMY. SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE MYŚLIMY ŻE NIE ZAWIEDZIE PAN NASZYCH OCZEKIWAŃ. MY PANU ZAUFALIŚMY!!!! I OCZEKUJEMY TO OD PANA PANIE PREZYDENCIE.
te 4 mln miasto może dać mi za to że tu mieszkam
dam ci 5dych i bujaj się zpowrotem na wioche. ..
Zgadzam się z wypowiedzią "zbulwersowanej" bezrobocie w naszym mieście jest bardzo duże a PUP które organizuje szkolenia tak naprawdę mało pomagają bo pracodawcy chcą osób z doświadczenie a nie po skończonym kursie po którym i tak nie wiele się umie.
Na starówce stawiają nowe budynki i ten z cegły raczej nie będzie się tam zbyt dobrze komponował, przecież tyle starych budynków w E-gu wyburzono choćby stare fajne ruiny na starówce zlikwidowano a mogły być dla turystów atrakcją.
Odnowiono elewacje I LO i w dzisiejszej porze roku zobaczmy jak jest zabrudzony - szkoda pieniędzy na nie przemyślane wydatki- owszem ładnie wygląda LO ale kolor raczej nie zbyt dobrze dobrany, gdyż budynek znajduje się blisko ulicy.
Nowy i duży basen na pewno przyda się w naszym mieście bo na ten który jest ciężko się dostać chyba że się wykupi karnet na 3 m-ce.
Dużo by wymieniać nie trafionych inwestycji ale cóż nie nam mieszkańcom o tym decydować więc zastanówmy się kogo wybieramy idąc głosować. Rada miasta i Pan prezydent mogliby się liczyć z naszym zdaniem albo chociaż zrobić ankietę w tym celu.