A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Czy nie nalezalo powolac nastepnj komisji, dlaczego i kto zdobyl sie na taka inwestycje, w tak nieforturnym czasie, zatrudnic poslow, nastepny wydatek, co sadzi na ten temat rada miejska, sa napewno inne organizacje niezalezne, albo wspulpracuja na rzecz miasta Elblag, stoje po stronie mieszkancow, ktorzy widza investycje bardzo kosztowna, poperam, ta inwestycja powinna znalezc inny punkt widzenia, Starowka Pieknieje w moich oczah, odwiedzam swoja kamienice co 2 lata, wykonczona, uwarzam za dobra inwestycje w tak wspanilym niedocenonym jesze Polskim miescie. Prosze media, mieszkancow o wieksze zainteresowanie, informowanie, uczestniczenie w rozwoju zwiazanym z miastem Elblag, radio /telawizja /internet, bibliteka, prasa, jezeli tego nie zrobimy, ktos inny podejmie decyzje za nas. Poznalem miasto Elblag jako inwestor mam bardzo duzy szacunek dla miasta i okolic. Sa wspaniale projekty rozbudowy miasta, sa problemy zatrudnienia, sa potrzeby mieszkancow, organizacji, opieki spolacznej, jest problem na calym swiecie *** Zycze mieszkancom / wladz Elblaga owocnej wspulpracy w najbardziej ciezkim okresie ekonomicznym ***
Jaka polskość tych terenów, miasto zbudowane przez krzyżaków, zamek rozebrany przez polaków i później przez nich rozbudowywane, ale i tak potem wróciło do Niemców i przeistoczyli znów na niemiecki, hanzeatycki typ. Co im naprawdę pięknie wyszło. Historia pokazuje ich w złym świetle, jako najeźdźców, może i poprawnie, ale to nie zmienia faktu że zrobili z tego piękne miasto, cudowną starówkę. I to trzeba ratować, rekonstruować (szczególnie że pod koniec wojny 90% starówki została zniszczona i trzeba czerpać architekturę z innych części miasta), to tu drzemie, prócz wysoczyzny Elbląskiej, największy potencjał turystyczny miasta, odbudowanie klimatu hanzeatyckiego portu, tutaj chciałbym skrytykować władze miasta za niestaranne odwzorowywanie kamieniczek, jest wiele źródeł z których można czerpać wzór, a jednak powstają różne dziwne "futurystyczne" cuda. Na 12 lutego ma też powstać nowa linia tramwajowa, dlatego ten budynek nie może tam stać, a jeśli można go wykorzystać to czemu nie. Kwota wywodzi się stąd iż kosztowne i pracochłonne jest przenoszenie dekoracji i wykończenia wewnątrz budynku. Pieniądze uważam za dobrze wydane, co jednak nie zmienia faktu że władze Elbląga mają pewne. .. dziwne decyzje co do wydawania pieniędzy, głównie akcentuje tu nie zwracanie uwagi na głos mieszkańców.