Potrącenie na przejściu dla pieszych 

42
02.07.2025
Potrącenie na przejściu dla pieszych 
Dziś, 2 lipca, przed godziną 9 na przejściu dla pieszych na ul. Orzeszkowej w Elblągu doszło do poważnego wypadku. Kierujący skodą 65-letni mężczyzna potrącił 66-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię w oznakowanym miejscu. Poszkodowana w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
   Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca wypadku oraz zabezpieczyli ślady. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. – Noga z gazu, zwalniajmy przed przejściami. Pospiech może kosztować czyjeś zdrowie lub życie – przypominają funkcjonariusze.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przykre jest to, że ani kierowca ani piesza nie zachowali wystarczającej ostrożności podczas tak niebezpiecznego miejsca jaki są przejścia dla pieszych. Zmiany przepisów tak otumaniły pieszych, że nie skupiają się wystarczająco podczas tej czynności. W tym przypadku kierowca wyjątkowo powinien się skupić jadąc pod słońce.
ok. (2025.07.02)
Dobrze że baza ratowników jest w pobliżu.
(2025.07.02)

info

12  
  4
Stare zasady powodowały mniej wypadków. Podchodzę, zerkam w lewo, potem w prawo potem jeszcze raz w lewo i wchodzę.....
(2025.07.02)
nie rozumiem... ustawa nie zatrzymała auta?
(2025.07.02)

info

44  
  10
rano w słoneczny dzień to przejście jest szczególnie niebezpiczne. Pieszy na przejściu w cieniu, widzi wszystko, a jadący z Sienkiewicza pod słońce nie widzi nic co w cieniu. Nie jechał szybko, co widać w którym miejscu się zatrzymał, kierowca po prostu nic nie widział,
.,.,. (2025.07.02)
Miasto emerytów i rencistów! Typowy dzień mieszkańca Elblaga: szpital, rynek, Dębica, RODos
(2025.07.02)
Ta nasza policja to może do roboty się weźmie i trochę postoją przy przejściach i gdzie są ograniczenia prędkości ludzie zapierdzielają jak głupki wszędzie im się spieszy
Ppp (2025.07.02)

info

10  
  26
Przejście w tym miejscu jest za samym zakrętem. Kto to wymyślił?
(2025.07.02)
60+ przymusowe badania lekarskie, psycho-testy, okulista, Emeryci opanujcie się, nie jesteście bogami, bo wam się wydaje, doświadczenie wieloletnie i na chodzie jeszcze. Wystarczy spojrzeć na statystki, spowodowanych kolizji i wypadków.
wroc (2025.07.02)
W Elblągu to najlepiej czekać aż auto się zatrzyma i najlepiej wtedy bezpiecznie przejść. Nie raz byłam świadkiem jak jakiś wariat ledwo co wy hamował.
(2025.07.02)

info

18  
  5