42
02.07.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak dzisiaj towarzystwo samochodowe zwalniało gdy policjant rano stał na Dąbka. A każdego dnia przekraczają prędkość. Rowerzystki zwłaszcza w wieku senioralnym przejeżdzają na przejściach bez ścieżki rowerowej zamiast przeprowadzać. Piesi nie ustawiają się na przejściu po prawej stronie. Kiedyś nie było ścieżek rowerowych ale macie okazję teraz się doedukować albo wasze dzieci i wnuki niech wam o zasadach powiedzą.
wiedzatopotęga (2025.07.02)

info

25  
  2
@wroc - Badania lekarskie jak najbardziej, ale "psychotesty", a właściwie badania psychiatryczne przy ubieganiu się o prawo jazdy po raz pierwszy zwłaszcza dla młodych do 30 roku życia, to oni powodują najwięcej wypadków również tych o najbardziej tragicznych skutkach, takie są statystyki, sprawdź sobie.
(2025.07.02)
To przejście jest niebezpieczne przez łuk drogi zasłonięty ogrodzeniem, pieszych widać w ostatniej chwili. Do tego rano było ostre słońce i tragedia gotowa. Niestety kierowcy również nie zwalniają do bezpiecznej prędkości przed przejściami, do czego są zobligowani, lecą sobie tam z górki. Jako kierowcy traktujmy przejścia podobnie jak przejazdy kolejowe, to piesi nie będą ginąć. Pamiętajmy, że pieszy może być stary, albo być dzieckiem, mieć problemy ze wzrokiem, słuchem, albo zwyczajnie nie ogarniać. Bezpieczeństwo pieszych zależy od kierowców.
Szkoda (2025.07.02)
Niech policja się wypowie o ile wzrosła liczba wypadków na przejściach w tym śmiertelnych gdy pieszy czy rowerzysta na ścieżce ma pierwszeństwo i czy robią coś w tym kierunku żeby powrócić do starych przepisów w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Ano się nie wypowie bo statystyki są zatrważające a dla nich jak widać zdrowie i życie ludzkie jest niewiele warte a ważniejszy jest nieprzemyśłany i szkodliwy przepis.
(2025.07.02)
A co mają zrobić ludzie po 60-tce? Wyparować? Czym może wolałbyś, żeby wypadek spowodował ktoś młodszy ?
(2025.07.02)
@.,.,. - Skoro nic nie widział to nie powinien jechać.
(2025.07.02)
Policja co roku publikuje raporty o liczbie wypadków. Od czasu zmiany przepisów dot. pierwszeństwa pieszych liczba wypadków na przejściach i ofiar spadła. Od 2018 to w ogóle o połowę. Także zamiast straszyć proszę poczytać.
Bop (2025.07.02)
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje tel.664694990
DOMINIK KANC (2025.07.02)

info

0  
  7
pieszy też powinien zachować szczególną ostrożność
kierowca1 (2025.07.02)

info

19  
  0
Jakiś przygłup.
(2025.07.02)