78
21.12.2022

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
@Marcin40 - Port w Elblagu nie mialby byc konkurencja dla 3miasta, a portem je wspomagajacacym. Polecam ci wypowiedz samego dyrektora portu w Gdansku, ktory o tym wlasnie mowil.
Ferdek.Schichau (2022.12.21)
@Ferdek.Schichau - Pan Arkadiusz Zgliński mamił wszystkich wizją portu feederowego gdańskiego terminala kontenerowego. Pan dyrektor portu w Gdańsku obiecał parkingowi dla TiRów ładunki masowe w ilości do 3,5 mln ton rocznie... Maksymalna ładowność masowca, który mógłby wejść do Elbląga to 100 000 ton. Prosty rachunek wskazuje na fakt, że do Elbląga musiałoby wchodzić przynajmniej 35 jednostek rocznie. Biorąc pod uwagę lokalny ruch barek i małych jednostek turystycznych to rzeka Elbląg ma niewielkie szanse na uniesienie takiego ruchu. Nie mówiąc już o możliwościach wywiezienia tej masy towaru z parkingu dla TiRów...
GłębokaMyśl (2022.12.21)
obecny nie ma ani pomyslu ani tym bardziej funduszy na port, ba on nawet na mala przystan nie ma. za to przewala nasze pieniadze na jakies durne procesy w ktorych tylko odklepuje w mate jak Najman narazajac podatnikow na koszty. Zmiana jest potrzeban natychmiast i nie ma juz co do tego watpliwosci.
gagar (2022.12.21)
@Realista1 - Bajeczki wypisujecie a wiedza znikoma. A w jakiej sprawie mieli protestować dajmy na to w Gdańsku. Prywatne fundusze sprzedały 100% udziałów dla PFR i powiązanych podmiotów. W ten sposób Polski Fundusz Rozwoju może sobie kupować od prywatnych spółek jakie tylko porty chce. Stocznie, polską zbrojeniówkę (tylko po co np. jak wolimy wyroby koreańskie) i czego dusza zapragnie. DCT Gdańsk tak nabyli do spółki z innymi podmiotami. Metoda kija i marchewki kiedyś podziała i na elbląski samorząd. Na razie sondują temat. Przecież kasy już brakuje na wydatki w Państwie.
Darecki42 (2022.12.21)
@GłębokaMyśl - Póki część mieszkańców (?) będzie reprezentowała mentalność taką jak twoja to ten port na zawsze pozostanie parkingiem dla TIR-ów. A może po prostu na tym wam zależy, żeby miasto dogorywało i żeby potem mieć pretekst do wiecznych lamentów, że "nic się tu nie dzieje". Takiego mentalu nasze miasto i mieszkańcy tutaj nie chcą. Won!
Do_pomorskiego (2022.12.21)
Czekać do REFERENDUM a potem ws portu sprawy przyjma inny tryb. A to dlatego że rządzące w Elblągu P O i PSL i SLD jest nie do rządzenie. Na aut.
(2022.12.21)

info

13  
  7
@Ferdek.Schichau - Wybacz grzecznościowo Dyrektor gdańskiego portu może wiele rzeczy opowiadać. Żaden ruch towarów i kontenerów z GDA do ELB i vice versa nie nastąpi to są mrzonki i pustosłowie dygnitarzy. Taki mikro ruch masz kanałem jagiellońskim kiedy gabaryt musi polecieć na statek oceaniczny. Na ten moment z tym naszym portem wygląda to tak jakbyś garaż budował na 20 samochodów a jeździł raptem 2.Kierunek Rosja zamknięty od odwołania. Oczywiście jedyna decyzja dla elbląskiego portu to finansowanie przez rząd (infrastruktury). Jak rząd buduje drogę to zabiera ten teren gminom. No jakoś nie. Przekop się budował przespali obrotnicę, pogłębianie itd. To wszystko jest za późno.
Marcin40 (2022.12.21)
@Do_pomorskiego - Miasto zamroziło 100 000 000 zł i nie ma z tego ani grosza ! Mało tego przez długi czas REGULARNIE DOKŁADAŁO po 100 000 zł rocznie do interesu, który wykazywał mimo tego wykazywał stratę ! ! ! Kacza władzuchna dołożyła do tego niecałe 3 000 000 000 zł i podatnicy już zawsze będą dokładać do kaczego rowa, niezależnie od tego, co w nim będzie się działo. Słuszną linię prezentujesz geniuszu lokalnego patriotyzmu. Dołóżmy do tego jaki tam 1 000 000 000 zł to może coś z tego będzie. A może wielkie G... ? ! GM z jej mentalnością dusigrosza pozwoli sobie zapytać: A MOŻE WARTO POMYŚLEĆ O CZYMŚ BARDZIEJ REALNYM niż mrzonka o porcie w Elblągu na 12 kilometrze wąskiej i płytkiej rzeki ? ! Może warto przestać spuszczać grubą forsę do klozetu w imię marzeń, na których spełnienie nie ma szans ? Może warto zastanowić się i pomyśleć, jak ten PORT ma pracować ? Jakie jednostki obsługiwać ? Jak wywozić towary z tego PORTU w głąb lądu ? No i wreszcie, kto ma tu zawijać ze swoimi statkami ? Odpowiedz geniuszu na te pytania !
GłębokaMyśl (2022.12.21)
Zostawcie ten port, nic nie dołożyliście do tego, a tylko przeszkadzacie, co was to obchodzi, jajchetniej byście go zasypali
(2022.12.21)

info

8  
  1
@Marcin40 - Dlaczego grzecznosciowo. Polecam Ci jednak przeczytac te wypowiedz i dopiero sie wypowiadac. Poza tym chyba nie znasz realiow portu elblaskeigo, skoro piszesz ze ruch odbywa sie kanalem jagiellonskim.
Ferdek.Schichau (2022.12.21)